Таланчук, П.
    Наша державна мова - українська [Текст] / П. Таланчук // Дивослово. - 2000. - С. 12-14
Рубрики: Мовознавство--Українська мова





    Карпенко, Ю.
    Давньоєвропейська гідронімія в Украінських Карпатах [Текст] / Ю.Карпенко // Мовознавство. - 2001. - № 6. - С. 27-31
Рубрики: Мовознавство--Українська мова
Кл.слова (ненормовані):
Украінські Карпати -- гідронімія -- етимологія





    Карпіловська, Євгенія.
    Системно-структурний підхід до вивчення динаміки сучасної української мови: здобутки та перспективи [Текст] / Є. Карпіловська // Українська мова. - 2016. - № 4. - С. 41-60
Рубрики: Мовознавство--Українська мова
Анотація: У статті розглянуто принципи застосування системно-структурного підходу до вивчення динаміки сучасної української мови, лексичних, словотвірних і граматичних інновацій у ній за роки Незалежності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гриценко, Павло.
    Парадигма обов'язку з перспективи часу (з нагоди 25-річчя створення Інституту української мови НАН України) [Текст] / П. Гриценко // Українська мова. - 2017. - № 1. - С. 3-17
Рубрики: Мовознавство--Українська мова
Анотація: У статті розповідається про основні досягнення Інституту української мови НАН України від часу його створення у 1991 році. Представлено важливі напрямки роботи, визначено перспективи розвитку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Тараненко, О. О.
    Активізація змін у межах явища мовної варіантності в українській літературній мові новітнього періоду (кінець ХХ - початок ХХІ ст.) [Текст] / О. О. Тараненко // Мовознавство. - 2017. - № 3. - С. 17-38. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Українська літературна мова--Історія, 19-20 ст.
   Мовознавство--Українська мова

Анотація: В статті розглядаються інтенсивні зміни в межах явища варіантності в українській мові новітнього періоду - як власне варіативність мовних одиниць різних рівнів, так і варіювання найменувань за допомогою синонімів, що приводить як до розширення цього явища, так і, рідше, до його звуження. В основі цих процесів лежить складний комплекс соціолінгвістичних і прескриптивних чинників.