Швидкий, П.
    Національна ідея [Текст] / П.Швидкий // Визвольний шлях. - 2002. - Кн. 7. - С. 37-45
Рубрики: Національна ідея





    Головатий, М.
    "Національна ідея і національна воля" [Текст] : вступ до книги / М. Головатий // Українська культура. - 2003. - № 10. - С. 26-27
Рубрики: Національна ідея





    Лисицький, В.
    Лідество України на стратегічно перспективних ринках як національна ідея [Текст] / В. Лисицький // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2004. - № 2. - С. 348-355 : табл. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Національна ідея





    Лук, Микола.
    Феномен ментальності народу в історіософських концепціях українських романтиків (М. Костомаров і П. Куліш) [Текст] / М. Лук // Освіта і управління. - 2006. - № 2. - С. 99-120. - Библиогр.: с. 120 (12 назв.)
Рубрики: Історія українскої філософії--ХІХ-ХХ ст.
   Українська нація

   Національна ідея

Анотація: Остання праця М. Лука "М.Костомаров в українському філософському романтизмі".





    Кисельов, Микола.
    Україна на геополітичному роздоріжжі [Текст] / М. Кисельов // Сучасність. - 2006. - № 7. - С. 70-86. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Глобалізація--Українське суспільство
   Національна ідея

Анотація: Нині геополітична доля України знаходиться на перехресті багатьох геополітичних силових векторів: і не лише по лінії - США - Росія, а й Європа. Проблема національної самоідентифікації набуває величезного значення в наш час, коли перед українським соціумом постала низка принципових питань, зокрема, вибір стратегії подальшого розвитку, формування самостійної політики і досягнення взаєморозуміння на міжнародній арені.





    Булгаков, Валер.
    Чому Білорусь не Австрія, а євразійська сатрапія? [Текст] / В. Булгаков; Пер. з білорус. В. Пономарьов // Сучасність. - 2006. - № 8. - С. 91-101.
Рубрики: Національна ідея
   Мовна ситуація--Білорусія, 21 ст.

Анотація: Валер Булгаков в своїй статті піднімає мовне питання білорусів. Його турбує питання культурної поведінки як інтелектуалів, так і політичних лідерів, як російкомовної, так і білоруськомовної частини населення Білорусії.


Дод.точки доступу:
Пономарьов, Віталій \пер. з білорус.\




    Багряний, І.
    Чому я не хочу вертатись до СРСР? [Текст] / І. Багряний // Освіта і управління. - 2006. - № 3-4. - С. 45-54.
Рубрики: Українська література--Твори, ХХ ст.
   Національна ідея

Анотація: Памфлет "Чому я не хочу вертатись до СРСР?" був відповіддю на облудні заклики радянської пропаганди і на безсоромні дії західних урядів, які сприяли насильницькій репатріації біженців до СРСР - прямо в концтабори.





    Багряний, Іван.
    Ми стоїм плечима до плечей і світ відчинемо, як двері! [Текст] / І. Багряний // Освіта і управління. - 2006. - № 3-4. - С. 54-56.
Рубрики: Національна ідея
   Українська література--Твори, ХХ ст.

Анотація: Ця стаття один із примерів багатогранної і темпераментної публіцистики Багряного, яка збагатила скарбницю української політичної думки та історію визвольних змагань.





    Пасько, Ігор.
    Україна: народ, влада, опозиція - контроверзи екзистенції [Текст] / І. Пасько // Освіта і управління. - 2006. - № 3-4. - С. 73-78. - Библиогр.: с. 78 (10 назв.)
Рубрики: Державотворення--Україна
   Національна ідея

   Націотворчий процес

Анотація: У статті аналізується співвідношення європейської та євразійської цивілізаційної парадигми в сучасних соціально-політичних процесах України. Звертається увага на детермінацію політичних уподобань народу архетипами колективного несвідомого. Акцентуються деякі контроверзійні моменти сучасного громадянського процесу.





    Шпиталь, І.
    Ювілейне й неювілейне. Україна без Шевченка - Україна безнаціональна, а отже - бездуховна [Текст] / І. Шпиталь // Рідна школа. - 2007. - № 3. - С. 29-34
Рубрики: Національна ідея
   Культура національна

Анотація: Аби перекрити шлях національному безпам'ятству автор пропонує всією нацією піднятися на Переяславську Духовну Говерлу, на яку підняв Прапор Української Національної Гідності великий Шевченко.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (український письменник, художник, громадський діяч ; 1814-1861) \про нього\




    Лук, Микола.
    Феномен ментальності народу в історіософських концепціях українських романтиків (М. Костомаров і П. Куліш) [Текст] / М. Лук // Освіта і управління. - 2007. - № 1. - С. 81-88.
Рубрики: Історія українскої філософії--ХІХ-ХХ ст.
   Українська нація

   Національна ідея

Анотація: Остання праця М. Лука "М.Костомаров в українському філософському романтизмі".





    Задорожна, Маріанна.
    Національна свідомість як основа гуманістичного потенціалу суспільства [Текст] / М. Задорожна // Освіта і управління. - 2007. - № 2. - С. 24-30. - Библиогр.: с. 30 (3 назв.)
Рубрики: Національна ідея
   Український гуманізм

   Національні інтереси

Анотація: Розглянуто гуманістичний потенціал національної свідомості, її значення для розвитку демократії та ефективної взаємодії влади з народом. Проаналізовано роль національної свідомості як основи моральних стандартів діяльності державних службовців.





    Вірченко, Ніна.
    Про заборону української мови (ХVII-ХХ ст.) [Текст] / Н. Вірченко // Освіта і управління. - 2007. - № 2. - С. 31-40.
Рубрики: Державна мова
   Національна ідея

Анотація: Приведена низка документів , що були прийняті з боку царської Росії, Польщі, Австро-Угорщини, Румунії ї більшовиків.





    Стріха, Максим.
    Що нам робити з нашою історією? [Текст] / М. Стріха // Освіта і управління. - 2007. - № 3-4. - С. 123-134.
Рубрики: Історія України
   Українська нація

   Національна ідея

Анотація: Проаналізовано становище національної історії, розглянуто українське суспільство яке залишається відчутно поділеним у баченні не лише свого теперішнього й майбутнього, але й минулого.





    Пухкал, О.
    Національна ідея як передумова трансформації громадянського суспільства в Україні [Текст] / О. Пухкал // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2008. - № 1. - С. 145-152. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Національна ідея
Анотація: Розкрито перспективи та проблеми формування національної ідеї на сучасному етапі розвитку українського суспільства, проаналізовано основні складові елементи та категорії національної ідеї. Розглянуто роль та значення національної ідеї як необхідної передумови трансформації громадянського суспільства в Україні.





    Москалець, Віктор.
    Лад - українська національна ідея [Текст] / В. Москалець, С. Сворак // Освіта і управління. - 2008. - № 2-3. - С. 11-19. - Библиогр.: с. 19 (17 назв.)
Рубрики: Українська ідея
   Українська нація

   Національна ідея

Анотація: Здійснено психологічно-політологічну інтерпретацію значних історичних фактів, документів, сьогоденних реалій із метою виявлення архетипних засад української національної ідеї (ідеалу).


Дод.точки доступу:
Сворак, Степан




    Андрєєва, О.
    Роль "української утопії" у формуванні нової української нації [Текст] / О. Андрєєва // Віче. - 2009. - № 14. - С. 4-7. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Національна ідея
Анотація: Про визначення ролі міфу в розбудові національної ідеології та національного проекту як такого.





   
    Концепція національного виховання студентської молоді [Текст] // Освіта і управління. - 2009. - № 2. - С. 80-82.
Рубрики: Національна ідея
   Національне виховання

   Виховання молоді

   Виховання особистості--Вищі навчальні заклади

Анотація: У статті надано загальні положення концепції національного виховання, його принципи, мета і завдання, розглянуто основні напрями національно-виховної діяльності, а також шляхи реалізації та очікувані наслідки.





    Кочура, Н.
    З думкою про велику українську національну ідею [Текст] / Н. Кочура // Віче. - 2009. - № 20. - С. 31-32. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Національна ідея
Анотація: Національна ідея як архетиповий образ-символ, що розкриває індивідуальність спільноти, витвореної і збереженої в процесі культурно-історичного розвитку





    Роль, Михайло.
    Від національної ідеї до національного ідеалу [Текст] / М. Роль // Наука і суспільство. - 2009. - № 11/12. - С. 20-24
Рубрики: Національна ідея
Анотація: Розмежування понять "національна ідея" та "національний ідеал".