Тур, Микола Григорович.
    Ідеї справедливості: імплікації легітимації [Текст] / М.Г. Тур // Філософська думка. - 2005. - № 4. - С. 33-58. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія моралі--Антична філософія--Середньовічна філософія
   Практична філософія--Ідея справедливості

   Політична філософія--Соціальна справедливість

Анотація: За умов актуалізації уваги до ідеї справедливості виникає нагальна потреба в осмисленні філософського доробку сучаних філософів під кутом зору легітимаційного потенціалу ідеї справедливості в контексті глобалізаційних процесів у сучасному світі. У статті поставлено за мету компаративістськи розглянути під зазначеним кутом зору головні філософські парадигми ідеї справедливості, аби більш докладно окреслити сюжет соціальної справедливості в її сучасній інтерпретації.





    Рябченко , Володимир.
    Знання - сила чи слабкість людства в нестабільному і розбалансованому світі? [Текст] / В. Рябченко // Вища освіта України. - 2006. - № 4. - С. 41-46. - Бібліогр.: 4 назв.
Рубрики: Практична філософія--Ідея справедливості
Анотація: Що сильніші людські знання, то до більшої руйнації вони можуть призвести в ірраціональних життєвих виявах людини. У нестабільному, розбалансованому світі сильніші знання роблять його більш хистким, а отже, вразливішим і слабшим. Для того, щоб знання робили людство сильнішим, потрібно, щоб у них, коли вони матеріалізуються, вселялося більше людяності, а не чогось протилежного.