Дусавицкий, А. К.
    Психология личности в социальном измерении [Текст] / А.К. Дусавицкий // Практична психологія та соціальна робота. - 2003. - № 2-3. - С. 1-3
Рубрики: Психологія особистості





    Діденко, О. І.
    Теоретико-прикладні аспекти діяльності практичного психолога у сфері розробки психологічного портрету особи, що являє оперативний інтерес [Текст] / О.І. Діденко // Практична психологія та соціальна робота. - 2003. - № 2-3. - С. 96-100. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Психологія особистості





    Гуменюк, О.
    Маніпуляція як різновид психологічного впливу [Текст] / О. Гуменюк // Практична психологія та соціальна робота. - 2003. - № 5. - С. 23-26. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Психологія особистості





    Шинкаренко, О. В.
    Використання психотерапевтичних метафор у роботі практичного психолога [Текст] / О. В. Шинкаренко // Практична психологія та соціальна робота. - 2003. - № 8. - С. 66-68. - Бібліогр,: 7 назв.
Рубрики: Практичний психолог
   Психологія особистості

Анотація: Розглянуто один з можливих варіантів непрямого впливу на особистість у процесі консультування з використанням психотерапевтичних метафор





    Єрмола, А. М.
    Креативність в освітньому моніторингу [Текст] / А.М. Єрмола // Практична психологія та соціальна робота. - 2003. - № 8. - С. 71-74. - Бібліограф.: 8 назв.
Рубрики: Моніторинг--Освіта
   Психологія особистості

Анотація: Матеріал дослідження спрямований на те , щоб дізнатися, чи забезпечують компонети творчого процесу продуктивні результати навчання й самовизначення. Також висвічується проблема необхідності об’єднання зусиль фахівців різних галузей для створення ефективних моделей управління процесу формування творчої особистості





    Селіванова, О. О.
    Опозиція свій - чужий в етносвідомості [Текст] / О.О Селіванова // Мовознавство. - 2005. - № 1. - С. 26-34. - Бібліогр.: 21 назв
Рубрики: Філософія антропологічна
   Психологія особистості

Кл.слова (ненормовані):
Концептуальна модель, посесивність, модус, ідіома, паремія -- Етносвідомість
Анотація: У статті розглядаються концептуальні моделі опозиції свій - чужий, встановлені на матеріалі українських фразем, прислів'їв і приказок. Свій співвідноситься з особистісним посесором, соціокультурною групою, яка ідентифікується на підставі духовної, комунікативної й модальної схожості, а також із групою родичів і свояків із притаманною їм спільністю території та власності. Свій указує й на ширшу територіальну й етнічну належність. Концептуальна модель чужого опозитивна. Аксіологічність цієї позиції не є однозначною і залежить від типу посесивних відношень й етичних настанов етносу.





    Колісник, О. П.
    Саморозвиток духовності особистості [Текст] / О.П. Колісник // Практична психологія та соціальна робота. - 2006. - № 2. - С. 12-18
Рубрики: Психологія особистості
   Духовність--Розвиток особистості

Анотація: Розглянуто проблему розвитку духовності особистості у світі та Україні. Від народжнення дитини до психіки дорослої здорової людини.





    Павліченко , Анатолій .
    Ціннісні орієнтації у системі становлення особистості [Текст] / А. Павліченко // Психологія і суспільство. - 2005. - № 4. - С. 98-120. - Бібліогр.:32 назви.
Рубрики: Психологія особистості
   Соціальна психологія

Кл.слова (ненормовані):
Свідомість -- Психосоціальний розвиток -- Потреби -- Мотиви -- Цільові настановлення





    Максименко, С. Д.
    Онтогенез особистості [Текст] / С.Д. Максименко // Практична психологія та соціальна робота. - 2006. - № 9. - С. 1-10 ; № 10. - С. 1-10. - Бібліогр. : 12 назв.
Рубрики: Генетична психологія
   Психологія особистості

Анотація: Генетична психологія приділяє велику увагу дослідженню проблеми розвитку особистості.






    Подтикан, І. В.
    Особливості формування мотиваційної сфери особистості [Текст] / І.В. Подтикан // Практична психологія та соціальна робота. - 2006. - № 9. - С. 29-36 ; № 10. - 41-44. . - Бібліогр. : 25 назв.
Рубрики: Особистість--Мотиваційна сфера
   Психологія особистості

Анотація: Під мотиваційною сферою особистості розуміють всю сукупність мотиваційних утворень, які є у людини : диспозиції (мотивів), потреби й мети, інтересів. Чим більше у людини мотивів, потреб, інтересів і задач, тим більш розвиненою є її мотиваційна сфера.






    Бех, Іван.
    Духовне прозріння особистості як психолого-педагогична проблема [Текст] / І. Бех // Освіта і управління. - 2006. - № 3-4. - С. 79-98. - Библиогр.: с. 98 (25 назв)
Рубрики: Психологія особистості
   Розвиток особистості

   Емоційні переживання

   Альтруїзм особистості

Анотація: Автор розглядає духовну безпечність як напруженість у вихованні та розвитку особистості та духовну культуродомінантність як виховний ідеал, приведені засоби досягнення.





    Колісник, О. П.
    Волинський університет-психогуманний ступінь духовного розвитку [Текст] / О.П. Колісник // Практична психологія та соціальна робота. - 2007. - № 5. - С. 25-28
Рубрики: Психологія особистості
Анотація: Психогуманний ступінь духовного розвитку є переживання особистістю в якості ведучих смислів Людини, Любові і Добра. Буття пасіонарної особистості у світі полягає у самотрансцеденції, тобто у повсякчасному виходові за межі самої себе та загальноспільнотних регламентів у взаємодію із одиничним та неповторним у світ та в іншій особистості.





    Міщенко, Ніна.
    Чорна тінь страху [Текст] / Н. Міщенко // Науковий світ. - 2008. - № 3. - С. 22-23.
Рубрики: Психологія особистості
   Психічні стани та явища--Страх

Анотація: Людину часто таврує чорна тінь страху - гнітючого руйнівного для психіки та здоров’я. Як навчитися протиставляти цьому нищівному відчуттю холодний розум, як позбавитися страху?





    Кочеткова, Александра.
    Фрактальный прорыв [Текст] / А. Кочеткова // Менеджмент и менеджер. - 2007. - № 10. - С. 4-9.
Рубрики: Психологія особистості
   Адаптація особистості

   Кризова ситуація--Поведінка особистості

Кл.слова (ненормовані):
Фрактальна людина
Анотація: В статті розкривається поняття фрактальної людини - людини, яка здатна змінювати себе в залежності від обставин, адаптуватися і виживати в кризових ситуаціях, а також розглядаються умови формування такої особистості.





    Арбєніна, Д.
    Чужий серед своїх, або як не розчинитись у колективі [Текст] / Д. Арбєніна // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2008. - № 3. - С. 85-86
ДРНТІ

Рубрики: Особистість педагога--Професія вчителя
   Психологія особистості

   Соціальна психологія

Кл.слова (ненормовані):
індивідуальність
Анотація: В статті розкривається роль коллективу в становленні особистост.і

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Рибалка, В. В.
    Особистість у філософії, психології та педагогіці добра і культури І. А. Зязюна [Текст] : до 70 - річчя з дня народження / В.В. Рибалка // Практична психологія та соціальна робота. - 2008. - № 3. - С. 1-13 : фото. - Бібліогр . : 27 назв.
Рубрики: Вчені України 20 століття
   Педагоги України 20 століття

   Психологія особистості

Анотація: Про життєвий и творчий шлях видатної особистості - Івана Андрійовича Зязуна - доктора філософських наук, професора, дійсного члена Академії педагогічних наук України.


Дод.точки доступу:
Зязюн, Іван Андрійович (Відомий педагог, доктор філософський наук , професор) \про нього\




    Наталушко, І. Ю.
    Самотність та усамітнення через призму творчості [Текст] / І. Ю. Наталушко // Практична психологія та соціальна робота. - 2008. - № 3. - С. 13-18. - Бібліогр. : 53 назв.
Рубрики: Психологія особистості
   Психологічні дослідження

Анотація: В статті запропоноване теоретичне дослідження на матеріалі зарубіжних досліджень в якому детально проаналізовано проблему самотності та усамітнення через призму творчості . Основною метою статті є пошук конструктивних аспектів самотності через її взаємозв'язок з усамітненням і творчістю.





    Когутяк, Надія.
    Становлення автентичності особистості в період життєвої кризи: концептуальна модель [Текст] / Надія Когутяк // Психологія і суспільство. - 2008. - № 1. - С. 115-126 : табл. - Бібліогр.: 20 назв.
Рубрики: Психологія особистості
Кл.слова (ненормовані):
життєва криза -- психологічні механізми -- духовні інтенції
Анотація: Психологічні механізми становлення автентичності особистості в період життєвої кризи є багатовимірними ієрархізованими внутрішньоособистісними утвореннями, котрі функціонують як процеси, засоби, ланки і передумови саморозуміння наявної езистенційної ситуації людини з урахуванням досвіду минулих критичних переживань задля знаходження сенсу існування, адекватного унікальним обставинам.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1


CUKK-VDPU
К78


    Кравчук, Лариса.
    Розвиток емоційно-вольового компонента соціальної сфери особистості [Текст] / Л. Кравчук // Початкова школа. - 2008. - № 7. - С. 43-44. - Бібліогр.: 4 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Психологія--Педагогічна психологія
   Психологія особистості

   Особистість--Емоційно-вольові якості--Розвиток

Кл.слова (ненормовані):
емоційно-вольові якості -- культура мислення -- емоції
Анотація: Традиційним для вітчизняної психології є об'єднання емоцій і волі в єдину емоційно-вольову сферу





    Корсун, Л.
    Людина як предмет наукового пізнання [Текст] / Л. Корсун // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2008. - № 7-8. - С. 24-26 : фото
Рубрики: Психологія особистості
Анотація: Аналізуються концепція З. Фрейда про структуру особистості, погляди Юнга на несвідомий рівень людської психіки, погляди Адлера та Фроммма на особистість. Детально проаналізовані такі поняття, як "індивід" та "особистість", "соціалізація".

Є примірники у відділах:
(13.08.2008р. Інв.1 - Б.ц.) (вільний)