Левит, Л. З.
    Жизнь без позитивных иллюзий: моделирование антиутопии [Текст] / Л. З. Левит, Е. З. Шевальдышева // Journal of Psychology Research. - 2018. - Vol. 24 (7). - С. 95-103. - рос. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Психологія--Психіка
Кл.слова (ненормовані):
гедонізм -- добро -- істина -- особистісна унікальність -- позитивні ілюзії -- утопія
Анотація: Стаття представляє найпоширеніші позитивні ілюзії, властиві психіці людини. Розглянуто основні аспекти позитивних ілюзій. В межах наукових роздумів проводиться психічний експеримент, щоб з'ясувати основні зміни в індивідуальному та суспільному житті, які відбуватимуться, якщо людина буде позбавлена позитивних ілюзій. Вірогідно, ситуація стане значно гіршою через компенсаторне зростання найпростіших і примітивних форм гедонізму, що, в свою чергу, призводить до індивідуальної та соціальної деградації. Таким чином, наявність позитивних ілюзій вважається меншим злом для більшості людей, ніж їхня відсутність. В статті наведені рекомендації, що спрямовані на заохочення індивідуальної діяльності, пов'язаної з досягненням позитивного досвіду «вищого» рівня. Означений філософський постулат про пріоритет «істинної цінності» у порівнянні з «добром» та «красою» потребує додаткового уточнення.


Дод.точки доступу:
Шевальдышева, Е. З.




    Одишария, Л.
    Два плана работы психики. План импульсивного поведения и уровень объективаций [Текст] / Л. Одишария, О. А. Байер // Journal of Psychology Research. - 2018. - Vol. 24 (7). - С. 123-138. - рос. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Психологія--Психіка
   Психологія особистості--Поведінка

Кл.слова (ненормовані):
настанова -- імпульсивна поведінка -- об’єктивація -- особистісно-типологічні характеристики -- екстерогенні форми поведінки -- інтрогенні форми поведінки
Анотація: Стаття є продовженням циклу публікацій, що розкривають сучасні погляди на загальнопсихологічну теорію настанови (перша стаття з трилогії надрукована у попередньому випуску журналу). Імпульсивна динамічна поведінка, що характеризується залученістю субʼ єкта в процес та наявністю механізованих операцій, співставляється з актами обʼ єктивації як поведінкою опосередкованою. Розкрито роль обʼєктивацій як головного джерела змістів мислення та памʼяті. Залежно від здатності до обʼ єктивації виділені три типи особистості: варіабельна, стабільно-варіабельна та варіабельно-лабільна. За розвитком системи настанов описано знакові періоди онтогенезу та запропоновані особистісно-типологічні характеристики. Окремо висвітлена цінність теорії настанови у психопатології.


Дод.точки доступу:
Байер, О. А.




    Дикий, Ярослав.
    Психосоціальне деталювання як методологічна процедура [Текст] / Ярослав Дикий // Психологія і суспільство. - 2023. - № 2. - С. 75-83 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Психологія--Методологія
   Психологія--Психіка






    Бугерко, Ярослава.
    Життєві ритми духовної буттєвости у засновках канонічної психології [Текст] / Ярослава Бугерко // Психологія і суспільство. - 2023. - № 2. - С. 84-105 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методологія і логіка науки
   Психологія--Психіка