Богачов, Андрій.
    Леґітимація і людська ситуація [Текст] : ["Леґітимність і демократія" семінар часопису "Філософська думка" і кафедри філософії філософського факультету КНУ ім. Тараса Шевченка] / Андрій Богачов // Філософська думка. - 2009. - № 5. - С. 34-48. - Бібліогр. : с. 48.
Рубрики: Філософія--Герменевтика--Теорія пізнання
   Практична філософія--Метафізика

   Соціальна філософія--Глобалізація

Кл.слова (ненормовані):
Легітимація -- Делегітимація -- Маргінал -- Буржуа -- Метафізика -- Етос праці
Анотація: Автор статті розглядає легітимацію у філософському сенсі - це питання набуття і втрати сенсу людського буття. В основі поняття легітимації - думка, що головною рисою людського буття є певна якість взаємин, а не "самосвідомість" чи "стосунок до трансцендентного", бо узаконювати означає формувати через самі взаємини - відповідні мовні практики - цінне і стале у цих взаєминах, тобто конституювати справедливу комунікацію.





    Богачов, Андрій.
    Філософський початок герменевтики. (До історії визначення герменевтичного досвіду) [Текст] / Андрій Богачов // Філософська думка. - 2011. - № 5. - С. 60-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософія--Герменевтика--Теорія пізнання
Кл.слова (ненормовані):
герменевтика -- поняття однозначності -- біблійна герменевтика -- Августиніанська екзегетика -- буття
Анотація: Герменевтика - напрям наукової діяльності, пов'язаний з дослідженням, поясненням, тлумаченням філологічних, а також філософських, історичних і релігійних текстів. У давньогрецькій філології та філософії - з тлумаченням Біблії, екзегезою; у протестантських теологів - з інтерпретацією священних текстів у їх полеміці з католицькими богословами.


Дод.точки доступу:
Платон (давньогрецький мислитель, глава філософської школи ; 427 до н. е. — 347 або 348 до н. е.); Аристотель (давньогрецький вчений-енциклопедист, філософ і логік, засновник класичної (формальної) логіки ; 384 до н. е. - 322 до н. е.)




    Дахній, Андрій.
    Фактично-історичний вимір досвіду у філософії раннього Гайдеґера [Текст] / Андрій Дахній // Філософська думка. - 2011. - № 5. - С. 76-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософія--Герменевтика--Теорія пізнання
   Філософи Німеччини, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
феноменологічно-герменевтична традиція -- трансцендентальний досвід -- феноменологічне витлумачення -- праксеологічні
Анотація: Мета данної статті полягає в тому, аби продемонструвати значущість фактично-історичного тлумачення концепту досвіду для становлення філософії Гайдегера і, зокрема, для конституювання ним герменевтичного варіанта феноменології.


Дод.точки доступу:
Гайдеґер, Мартін (німецький філософ ; 1889-1976)