Ковтуненко, Володимир.
    Хімічні знання древніх [Текст] / В. Ковтуненко // Біологія і хімія в школі. - 2005. - №3. - С. 44-46 ; № 5. - С. 47-49 ; № 5. - С. 48-52
Рубрики: Хімія--Історія науки
   Первісна людина--Знаряддя праці

   Хімія--Мідь

   Хімія--Залізо

Анотація: Минули тисячоліття відтоді, як у процесі власної еволюції людина створила знаряддя праці. При цьому вона використовувала ті матеріали, що її оточували: камяння, дерево, кістки, шкури тварин. Які ж метали вперше почала використовувати людина? Стаття присвячена освоєнню людиною міді та добуванню заліза з руди.







   
    Як народжуються відкриття [Текст] // Вісник Національної академії наук України. - 2007. - № 1. - С. 61-64
Рубрики: Вчені--Хіміки
   Хімія--Історія науки

Кл.слова (ненормовані):
Хінін -- Толуїдини -- Антрахінон -- Аналізин -- Індиго -- Скринінг -- Просіювання -- Газойль -- Бензол
Анотація: В статті розповідаються коротенькі розповідь, що розкривають деякі секрети з лабораторії творчості всесвітньо відомих хіміків, - у добірці члена-кореспондента НАН України члена-кореспондента НАН України, заступника директора Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України Г.О. Ковтуна.
Хімію створили люди наснажені, одержилі - спочатку алхіміки, згодом - лікарі та аптекарі, та власне хіміки. Вони вірили у своє покликання і не шкодували сил, здоров'я, а часом - і життя в ім'я істини, прагнули відкрити двері в незвідане, щоб одержати нові хімічні речовини і матеріали, конче потрібні людям.


Дод.точки доступу:
Ковтун, Г.О.; Перкін-старший, Вільям Генрі (1838-1907) \про нього\; Гофман, Август Вільгельма (1818-1892) \про нього\; Каро, Генріх (1834-1910) \про нього\; Байєр, А.Й. (фон ; 1835-1917) \про нього\; Вікторія (1837-1901) \про неї\; Ерліх, Пауль (1854-1915) \про нього\; Менделєєв, Дмитро Іванович (1834-1907) \про нього\; Кекуле, Ф.А. (1829-1896) \про нього\




    Максимов, Олександр.
    Внесок Д.І.Менделєєва в розвиток молекулярно-кінетичної теорії газів [Текст] : до 100-річчя пам'яті Д.І.Менделєєва / О. Максимов, К. Янків // Біологія і хімія в школі. - 2007. - № 1. - С. 49-51. - Бібліогр.: 6 назв.
Рубрики: Хімія--Історія науки


Дод.точки доступу:
Янків, Каріне; Менделєєв, Д.І.




    Изюмов, И. А.
    Цепные реакции Семенова [Текст] / И. А. Изюмов // Химия в школе. - 2010. - № 5 . - С. 65-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія методики викладання хімії
   Хімія--Історія науки

   Фізика--Історія

   Фізика--Фізична природа матерії--Ядерна, атомна, молекулярна фізика--Ядерні реакції, поділ, синтез



Дод.точки доступу:
Семенов, Н. Н.




   
    Технологічні віхи з погляду хіміка IV. Харчові продукти і сільське господарство [Текст] // Біологія і хімія в сучасній школі. - 2012. - № 1. - С. 2,44-46
Рубрики: Хімія--Історія науки
Анотація: У статті розповідається про вагомий внесок хіміків-дослідників у забезпечення людей продовольством через сільськогосподарське виробництво.





    Гончарук, В. В.
    Відділення хімії Національної академії наук України [Текст] / В. В. Гончарук // Вісник Національної академії наук України. - 2013. - № 11. - С. 68-77
Рубрики: Академії наук України
   Хімія--Історія науки

Анотація: В статті розглядається історія розвитку хімічної науки в Україні, поява перших центрів розвитку хім. науки у вищих навч. закладах. Автор коротко зупиняється на діяльності перших вчених-хіміків на території України та найвагоміших результатах їх досліджень.


Дод.точки доступу:
\про неї\




    Голуб, Андрій.
    З історії створення періодичної системи [Текст] / Андрій Голуб // Біологія і хімія в рідній школі. - 2019. - № 6. - С. 37-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Хімія--Історія науки
Анотація: Стаття присвячена 150- річчю періодичної системи хімічних елементів Д. І. Менделєєва.