577.161.3
С 119


    Сілонов, С. Б.
    Особливості обміну лейкотриєнів в організмі щурив за умов Е-гіповітамінозу [Текст] / С. Б. Сілонов, Г. В. Донченко, Р. П. Морозова // Український біохімічний журнал. - 2008. - Т. 80, № 1. - С. . 26-32. - Бібліогр. : с. 32 (28 назв.)
УДК
Рубрики: Фізіологія тварин--ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕНН--Печінка--щури
Кл.слова (ненормовані):
Арахідова кислота -- Токоферол -- Фосфоліпіди -- Лейкотриєни
Анотація: За умов Е-гіпоавітамінозу в організмі щурив відбуваються певні зміни у складі жирних кислот печінки, вмісті холестиролу та індивідуальних фосфоліпідів, що може відігравати суттєву роль у розвитку порушень внутрішньоклітинного обміну.


Дод.точки доступу:
Донченко, Г. В.; Морозова, Р. П.


577.161.3
П 305


    Петрова, Г. В.
    Роль α-токоферола в оксидативном стрессе тимоцитов крысы, индуцированном пероксидом водорода и менадионом [Текст] / Г. В. Петрова, Г. В. Донченко // Український біохімічний журнал. - 2008. - Т. 80, № 3. - С. . 94-102. - Бібліогр. : с. 101-102 (35 назв.)
УДК
Рубрики: Біохімія--Антиоксиданти--Вільнорадикальні реакції--Активні форми кисню
   Фізіологія тварин--ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕНН--Печінка--щури

Кл.слова (ненормовані):
α-токоферилацетат -- α-токоферилхінон -- Пероксид водню -- Оксидативний стрес -- Активні форми кисню
Анотація: Одержані дані дозволяють зробити висновок , що α-токоферол не відіграє основної ролі в захисті клітин від ушкоджувальної дії АФК, що ставить під сумнів його здатність запобігати оксидативному стресу.


Дод.точки доступу:
Донченко, Г. В.


577.161.3
П 305


    Петрова, Г. В.
    Мембранотропные и прооксидантные свойства короткоцепочечных производных α-токоферола [Текст] / Г. В. Петрова // Український біохімічний журнал. - 2007. - Т. 79, № 4. - С. . 39-45. - Бібліогр. : с. 45 (21 назв.)
УДК
Рубрики: Біохімія та біоорганічна хімія--Вітаміни, вітаміноподібні речовини, вітамінологія--Вітаміни групи Е (токофероли)
Кл.слова (ненормовані):
Коротколанцюгові похідні -- Еритроцити -- Гемоліз -- Метгемоглобін -- Вітамін Е
Анотація: На моделі еритроцитів щура in vitro досліджено розвиток гемолізу та утворення метгемоглобіну під впливом похідних вітаміну Е. Зроблено висновок, що похідні токоферолу (ТФ) як з модифікованою структурою хроманового ядра, так і з варіабельністю довжини ізопреноїдного ланцюга виявляють різні біологічні властивості і в кожному окремому випадку мають розглядатися як окремі біологічно активні сполуки безвідносно до властивостей ТФ.