Бужин, О. А.
    Амортизація у відтворенні поголів'я великої рогатої худоби [Текст] / О. А. Бужин // Економіка АПК. - 2005. - №1. - С. 70-75.
Рубрики: Тваринництво України--Велика рогата худоба
Анотація: Амортизація галузі. Потреба якісних змін в технологію обгрунтування та облікову аналітично-планову систему.





    Бужин, О. А.
    Амортизація у відтворенні поголів'я великої рогатої худоби [Текст] / О. А. Бужин // Економіка АПК. - 2005. - №1. - С. 70-75.
Рубрики: Тваринництво України--Велика рогата худоба
Анотація: Амортизація галузі. Потреба якісних змін в технологію обгрунтування та облікову аналітично-планову систему.





    Бужин, О. А.
    Амортизація як засіб відтворення поголів'я у птахівництві [Текст] / О. А. Бужин, С. І. Дерев'янко, В. В. Бесараб, В. М. Денисенко // Економіка АПК. - 2004. - № 12. - С. 53-57. - Бібліогр.: 13 назв
Рубрики: Птахівництво України--Технології
   Амортизація засобів--Птахівництво



Дод.точки доступу:
Дерев'янко, С. І.; Бесараб, В. В.; Денисенко, В. М.




    Бужин, О. А.
    Оперативне визначення динаміки рентабельності та собівартості продукції тваринництва, складових конкурентоспроможності в умовах ринку [Текст] / О.А. Бужин // Економіка АПК. - 2007. - № 4. - С. 71-75. - Бібліогр. у прим.
Рубрики: Ціноутворення--С/г продукція
   Аграрне виробництво--Рентабельність

Кл.слова (ненормовані):
Витрати -- Виробничий процес -- Оборотні засоби
Анотація: Метою статті є розробка одного із можливих варіантів оперативного визначення рентабельності та собівартості залежно від цінової політики ринку. Досліджується також питання попиту та пропозиції та їх вплив на формування цін.





    Бужин, О. А.
    Продукція тваринництва у системі продовольчої безпеки України [Текст] / О.А. Бужин // Регіональна економіка. - 2007. - № 3. - С. 136-144. - Бібліогр.: 15 назв.
Рубрики: Економіка АПК--Продовольча безпека--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Продукти харчування -- Інтегральні показники
Анотація: Показано один із можливих шляхів удосконалення аналізу стану і місця галузі тваринництва в системі продовольчої безпеки країни через запровадження скмарного показника інтегральної продукції тваринництва.





    Бужин, О. А.
    Управління продовольчою безпекою : визначення потреби жителів країни у жирах [Текст] / О. А. Бужин // Актуальні проблеми економіки. - 2011. - № 8. - С. 265-269 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Економічна безпека--Продовольча безпека--Споживання жирів
Анотація: У статті, виходячи з Норм фізіологічних потреб населення в основних харчових речовинах та енергії і віковаої структури населення України, запропоновано один із можливих варіантів визначення потреби у жирах, що повинні надходити до організму людини з продуктами харчування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бужин, О. А.
    Структуризація собівартості продукції - підгрунтя вдосконалення системи управління у птахівничих підприємствах [Текст] / О. А. Бужин // Актуальні проблеми економіки. - 2011. - № 11. - С. 116-120. - Бібліогр.: 12 назв
Рубрики: Економіка сільського господарства в Україні--Тваринництво--Птахівництво
Анотація: У статті запропоновано вдосконалення системи управління у птахівничих підприємствах шляхом поглиблення диверсифікації собівартості титульної продукції, що виготовляється, диверсифікації робіт та їх собівартості, а також диверсифікації виробничих підрозділів, які забезпечують технологічний процес.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бужин, О. А.
    Калькуляція показника собівартості підрозділу пожежної охорони підприємства [Текст] / О. А. Бужин // Актуальні проблеми економіки. - 2014. - № 8. - С. 122-126 : форм. - Бібліогр.: 10 назв
Рубрики: Економіка підприємства--Фінанси підприємства -- Структурні підрозділи підприємства--Матеріально-технічне та фінансове забезпечення діяльності підрозділів
Анотація: У статті представлено один із можливих варіантів калькуляції показника собівартості підрозділу пожежної охорони. З метою об'єктивізації показників структури собівартості продукції, що виготовляється у різних підрозділах підприємства, удосконалення контролю над витратним механізмом та ціноутворенням, запропоновано пропорційне перенесення витрат, пов'язаних з утриманням підрозділу пожежної охорони, на собівартість продукції підрозділів підприємства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Визначення ціни на засоби цивільного захисту [Текст] / О. А. Бужин [и др.] // Формування ринкових відносин в Україні. - 2017. - № 9. - С. 44-49. - Бібліогр.: с. 48-49 (8 назв)
Рубрики: Цивільна оборона--Засоби цивільного захисту--Собівартість
Анотація: У роботі, з метою оперативного аналізу динаміки показника реалізаційної ціни, враховуючи зміни вартості загальновиробничих витрат, запропоновано методику визначення ціни на засоби цивільного захисту.


Дод.точки доступу:
Бужин, О.А.; Швиденко, А.В.; Гора, В А.; Землянський, О.М.




   
    Аналіз продуктивності виробництва засобів цивільного захисту [Текст] / О. А. Бужин [и др.] // Формування ринкових відносин в Україні. - 2018. - № 3. - С. 19-24. - Бібліогр.: с. 24 (10 назв)
Рубрики: Цивільна оборона--Засоби цивільного захисту
Анотація: Для проведення аналізу та однієї з основних функцій управління - планування, враховуючи ефективність виробництва, запропоновано методику оперативного визначення показника продуктивності виробництва засобів цивільного захисту.


Дод.точки доступу:
Бужин, О.А.; Швиденко, А.В.; Гора, В.А.; Землянський, О.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бужин, О. А.
    Удосконалення оцінки підготовки осіб рядового та начальницького складу системи служби цивільного захисту [Текст] / О. А. Бужин, В. М. Зажома, А. В. Швиденко // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 2. - С. 85-92. - Бібліогр.: с. 90-91 (11 назв)
Рубрики: Цивільна оборона
   Рятувальні служби

Анотація: Нормативи, з виконання навчальних вправ з підготовки осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та працівників оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України до виконання завдань за призначенням, складаються з дванадцяти спеціалізованих нормативів і оціночні показники подано у натуральних часових і у п'ятибальних величинах, а такий підхід не дає можливості розширення аналізу якості підготовленості осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та працівників оперативно-рятувальної служби цивільного захисту. Задачею статті є розробка методики для розширення аналітичних підходів з оцінки виконання навчальних вправ з підготовки осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та працівників оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України до виконання завдань. На основі оціночних показників, поданих у натуральних часових і у п'ятибальних величинах, розроблено індекси підготовленості та коефіцієнти ефективності підготовки. Для формулювання індексів підготовленості та коефіцієнтів ефективності, за базу було взято натуральні часові показники, що відповідають оцінці "відмінно". Запропонована методика дозволяє разом з показниками у натуральних часових і у п'ятибальних величинах, які представлені у нормативах з виконання навчальних вправ з підготовки осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та працівників оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України до виконання завдань за призначенням, застосовувати розроблені авторами показники індекси підготовленості та коефіцієнти ефективності підготовки. Що дає можливість проводити необхідні аналітичні порівняння по кожному кластеру навчальних вправ, по кластеру нормативів з навчальної вправи а також і по сумі всіх нормативів. Дане питання може мати і інші алгоритми розв'язання.


Дод.точки доступу:
Зажома, В.М.; Швиденко, А.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Визначення індексів інтенсивності підготовки пожежно-рятувальних підрозділів та частин [Текст] / О. А. Бужин [та ін.] // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 4. - С. 75-85. - Бібліогр.: с.84-85 (6 назв)
Рубрики: Пожежна охорона--Особистий склад (військ.)
   Пожежники--Професійна майстерність

Анотація: Встановлено, що технологічно-функціональна результативність пожежно-рятувальних підрозділів та пожежно-рятувальних частин під час гасіння пожеж повністю залежить від рівня професійної підготовки особового складу на різних технологічно-функціональних етапах системи пожежогасіння. На основі нормативів виконання навчальних вправ для підготовки особового складу пожежно-рятувальних підрозділів [частин), застосовуючи індекси, розроблено методику визначення ефективності рівня підготовки особового складу. Встановлено, що дана методика дає можливість синхронно порівнювати різні технологічно-функціональні дії та удосконалювати систему аналізу, управління та контролю за їхніми технологічно-функціональними можливостями. Описана у статті методика дозволить також визначити рівень підготовки особового складу, виходячи з вимог виконання нормативів дій за сигналом "Тривога", вправ із захисним одягом та спорядженням, з рятувальною мотузкою, з пожежними драбинами; вправи з підготовки до оперативного розгортання відділень на пожежно-рятувальних автомобілях; оперативного розгортання відділень без встановлення та з встановленням пожежно-рятувального автомобіля на вододжерело; вправи з оперативного розгортання відділень на автомобілі порошкового гасіння та загального показника по всіх вправах в цілому. З метою визначення індексів інтенсивності підготовки пожежно-рятувальних підрозділів та частин авторами застосувались базисні індекси. За базу бралися показники, що відповідали оцінці "відмінно" за результатами виконання різноманітних вправ особисто пожежним-рятувальником, у складі відділення та у складі караулу. Авторами застосовано емпіричний метод дослідження, що полягав у послідовному здійсненні спостереження, вимірювання, моделювання, прогнозування та перевірки результатів прогнозу. Крім того, застосовано метод порівняння, в результаті якого здійснено порівняльний аналіз за найсуттєвішими та найважливішими рисами в межах конкретного пізнавального завдання, що дало можливості порівнювати ті явища, між якими є певна об'єктивна спільність.


Дод.точки доступу:
Бужин, О.А.; Дендаренко, Ю.Ю.; Тищенко, Є.О.; Дивень, В.І.; Блащук, О.Д.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Зажома, В. М.
    Оптимізація оцінювання підготовки груп і відділень гірничорятувальних та висотно-верхолазних рятувальних робіт [Текст] / В. М. Зажома, О. А. Бужин // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 6. - С. 84-90. - Бібліогр.: с. 88-89 (9 назв)
Рубрики: Рятувальні служби
Анотація: Технологічно-функціональна ефективність гірничорятувальних та висотно-верхолазних рятувальних робіт на різних технологічно-функціональних етапах знаходиться у прямій залежності від рівня їх фахової та фізичної підготовки. Згідно нормативів, виконання навчальних вправ для підготовки особового складу аварійно-ряТувальних служб, оцінювання підготовки аварійно-рятувальних підрозділів здійснюється п'ятибальною системою, в основу, якої покладено часові показники. При цьому актуальним залишається питання розширення підходів оцінювання з метою його оптимізації, так як проблематичним є порівняння різних технологічно-функціональних навчальних вправ Мета робити, на основі попередніх досліджень нормативів виконання навчальних вправ для підготовки особового складу аварійно-рятувальних служб, визначити індекси підготовленості груп (відділень) гірничорятувальних (аварійно-рятувальних) робіт та груп висотно-верхолазних та рятувальних робіт. Для вирішення питання було застосовано емпіричний метод дослідження. Застосована у статті методика дає можливість визначати рівень підготовки груп (відділень) гірничорятувальних (аварійно-рятувальних) робіт та груп висотно-верхолазних та рятувальних робіт. У результаті дослідження визначено індекси підготовленості для груп (відділень) гірничорятувальних (аварійно-рятувальних) робіт - 9 навчальних вправ та груп висотно-верхолазних та рятувальних робіт. - 7 0 навчальних вправ. Визначені авторами індекси підготовленості можуть бути застосовані під час проведення аналізу організаційно-функціональної ефективності з підготовки груп (відділень) гірничорятувальних (аварійно-рятувальних) робіт та груп висотно-верхолазних та рятувальних робіт. Це, у свою чергу, може позитивно вплинути на якість контролю та управління при підготовці особового складу аварійно-рятувальних служб.


Дод.точки доступу:
Бужин, О.А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)