327
С 833


    Буравльов, Є. П.
    Розвиток відкритого суспільства: системний підхід [Текст] / Є. П. Буравльов // Стратегічна панорама : щокварт. наук.-практ. журн. Ради нац. безпеки і оборони України. - К., 2005. - № 4. - С. 86-92. - Бібліогр.: с. 92.
УДК
Рубрики: Соціально-економічні системи--Інформаційний сектор--Україна

Є примірники у відділах:
1 Інв.В 70702 - Б.ц. (вільний)




    Буравльов, Є.
    Як запобігти небезпечним ситуаціям у техносфері? [Текст] / Є. Буравльов // Вісник Національної академії наук України. - 2010. - № 4. - С. 30-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біосфера--Стихійні лиха
   Державна політика--Техногенні катастрофи--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Техногенні катастрофи -- Потенційно небезпечні об'єкти -- Джерела загрози -- Флуктуативність
Анотація: У статті розглянуто альгоритм розвитку небезпечних ситуацій у техносфері, виділено окремі стадії процесу (від первинного прояву до можливих збитків), запропоновано конкретні рекомендації з вироблення державної політики задля мінімізації з вироблення державної політики задля мінімізації негативних наслідків для громадян господарського комплексу України.





    Буравльов, Є.
    Сталий (низькоентропійний) розвиток: український вимір [Текст] / Є. Буравльов // Вісник Національної академії наук України. - 2010. - № 9. - С. 12-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна філософія--Глобалізація--Соціальний вимір--Україна
   Політика України--Сучасні проблеми--Економіка і екологія

Кл.слова (ненормовані):
напціональні інтереси -- глобалізація -- економічний імперіалізм -- екологічний редукціонізм -- техносфера -- атрактор
Анотація: У статті проаналізовано основні ознаки та принципи сталого розвитку. На думку автора, резервом для сталого розвитку України є заходи з удосконалення господарського механізму, зокрема, переведення високоентропійних відходів у низькоентропійні напівпродукти, тобто у вторинну сировину. Стратегічна підтримка низькоентропійного розвитку має базуватися на чотирьох основних принципах: забороні споживання природного капіталу, як безкоштовного товару; мінімізації оподаткування праці й доходу малого та середнього бізнесу (особливо у сфері побуту); збільшенні продуктивності природного капіталу, цілеспрямованому інвестуванні в нарощування його потенціалу; послідовному обстоюванні власних інтересів при виході на міжнародну арену. Автор надає низку конкретних пропозицій, накреслює комплекс заходів із подполання перешкод, що стоять на заваді забезпечення сталого розвитку в Україні.





    Буравльов, Є.
    Особливості Національної технологічної політики [Текст] / Є. Буравльов, Н. Олійник // Вісник Національної академії наук України. - 2010. - № 11. - С. 3-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансово-економічна криза--Регіони--Україна
   Національні інтереси

Кл.слова (ненормовані):
Тезносфера -- Атрактор
Анотація: У статті використано результати виконання проекту цільової комплексної програми НАН України "Ресурс". Автори на фоні світової економічної кризи розглядають хід реалізації вітчизняної технологічної політики, особливості визначення і впровадження наукових пріоритетів розвитку держави, серед яких одним із провідних завдань є відтворення національних нормативно-правових механізмів підтримки ефективної технологічної політики. Запропоновано комплект заходів для вдосконалення програми сталого технологічного розвитку з метою подолання технологічного розвитку з метою подолання кризи і підвищення конкурентноспроможності господарського комплексу України.


Дод.точки доступу:
Олійник, Н.


327
Н 354


    Буравльов, Є. П.
    Досвід запровадження системного ризик-орієнтованого управління залізницями в Європейському Союзі [Текст] / Є. П. Буравльов, О. Б. Копаниця // Національна безпека: український вимір : щокварт. наук. зб. - К., 2009. - Вип. 5. - С. 66-72. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Національна безпека--Техногенна безпека


Дод.точки доступу:
Копаниця, О. Б.
Є примірники у відділах:
1 Інв.В 72419 - Б.ц. (вільний)




    Буравльов, Є. П.
    Соціально-економічні тенденції та "піраміда технологічного розвитку" [Текст] / Є. П. Буравльов, М. М. Шевченко // Вісник Національної академії наук України. - 2013. - № 6. - С. 42-51 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація--Економічна криза
   Економіка України--Технологічний розвиток

Анотація: Міжнар. екон. форум у Давосі 2011 р., який проходив під девізом "Загальні норми для нової реальності", став помітною подією. Саме на ньому світова екон. еліта визнала надзвичайну важливість на нинішньому етапі нових механізмів формування світового госп. комплексу. На жаль, людство ще не усвідомило наслідки поточної екон. кризи, і тому не тільки, лишається, а й зростає загроза її поглиблення і трансформації в кризу соціальну. Ще більша небезпека може виникнути в перспективі, коли екон. і соц. криза переростатиме в кризу поколінь. Тому не статки окремих родин, а здобутий авторитет країни у світі, її обороноспроможність та здатність до раціонального господарювання стануть головною естафетою, яку теперішнє покоління передасть прийдешньому.


Дод.точки доступу:
Шевченко, М. М.