Ванькович, Д. В.
    Аналіз фінансових джерел формування інвестиційних ресурсів в Україні [Текст] / Д.В. Ванькович, Н.Б. Демчишак // Фінанси України. - 2007. - № 7. - C. 72-84. - Бібліогр.: 27 назв
Рубрики: Інвестиційні ресурси України--Формування
Анотація: У статті проаналізовано фінансові джерела формування інвестиційних ресурсів в Україні. Визначено основні їх види. Досліджено проблеми фінансового забезпечення інвестування в Україні й запропоновано шляхи їх розв'язання.


Дод.точки доступу:
Демчишак, Н.Б.




    Крупка, М. І.
    Оцінка фінансового потенціалу інвестиційної діяльності в економіці України [Текст] / М. І. Крупка, Н. Б. Демчишак // Фінанси України. - 2011. - № 11. - С. 22-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інвестиційна діяльність--Фінансовий потенціал
Анотація: Розкрито теоретичні основи формування фінансового потенціалу інвестиційної діяльності та його структуру. Здійснено оцінку і прогнозування фінансового потенціалу інвестиційної діяльності в економіці України. Визначено тенденції та особливості його накопичення, роль структурних компонентів у цьому процесі.


Дод.точки доступу:
Демчишак, Н.Б.




    Крупка, М. І.
    Аналіз формування й використання фінансового потенціалу інвестиційної діяльності в Україні [Текст] / М. І. Крупка, Н. Б. Демчишак // Фінанси України. - 2012. - № 2. - С. 26-37
Рубрики: Інвестиційна діяльність--Фінансовий потенціал
Анотація: З'ясовано економічний зміст фінансового потенціалу інвестиційної діяльності. Проведено аналіз особливостей формування й використання фінансового потенціалу інвестиційної діяльності на підставі запропонованої системи показників, виділено й охарактеризовано окремі етапи його формування в економіці України.


Дод.точки доступу:
Демчишак, Н.Б.




    Кульчицький, М. І.
    Бюджетне регулювання інноваційної діяльності в умовах модернізації національної економіки [Текст] / М. І. Кульчицький, Н. Б. Демчишак // Регіональна економіка. - 2015. - № 1. - С. 115-121. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державний бюджет--Інвестиційна політика--Україна
   Економіка України--Інноваційна діяльність

Кл.слова (ненормовані):
бюджетна політика -- інструменти бюджетного регулювання -- інновації
Анотація: Досліджено теоретичні основи бюджетного регулювання. Розглянуто бюджетне регулювання як сукупність інструментів і важелів, за допомогою яких держава створює умови для мобілізації фінансових ресурсів і їх ефективного використання, а також як збалансований та узгоджений вплив бюджетних інструментів на об'єкти регулювання, у тому числі інноваційну діяльність.


Дод.точки доступу:
Демчишак, Н. Б.




    Демчишак, Н. Б.
    Податкові стимули розвитку економіки [Текст] / Н. Б. Демчишак, Н. Р. Кравець // Регіональна економіка. - 2015. - № 4. - С. 108-114. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інновації--Інноваційна діяльність--Інноваційна політика--Україна
   Податкова політика--Інноваційна діяльність

Кл.слова (ненормовані):
Пільги податкові -- Регулювання податкове -- Динаміка
Анотація: Окреслено основні перешкоди інноваційним процесам та визначено стратегічні пріоритетні напрямки інноваційної діяльності.


Дод.точки доступу:
Кравець, Н. Р.




    Демчишак, Н. Б.
    Національна інноваційна система як об'єкт фінансового регулювання [Текст] / Н. Б. Демчишак // Економіка та держава. - 2016. - № 10. - С. 9-13. - Бібліогр. с. 12-13 (16 назв)
Рубрики: Інноваційна політика --Фінансове регулювання--Україна
Анотація: У статті розкрито теоретичні засади та методологічні принципи концепції національних інноваційних систем. Систематизовано наукові підходи до визначення її сутності у працях зарубіжних та вітчизняних вчених.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Крупка, М. І.
    Сучасна парадигма фінансового регулювання інноваційної діяльності в Україні [Текст] / М. І. Крупка, Н. Б. Демчишак // Фінанси України. - 2017. - № 11. - С. 47-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інноваційна діяльність--Фінансове регулювання--Теоретична парадигма--Україна
Анотація: Обгрунтовано сучасні теоретичні парадигми фінансового регулювання інноваційної діяльності , а також практичні рекомендації щодо його оцінки та підвищення ефективності в Україні для поліпшення конкурентоспроможності національної економіки.


Дод.точки доступу:
Демчишак, Н. Б.




    Демчишак, Н. Б.
    Розвиток експорту цифрових технологій в умовах формування єдиного цифрового простору європейського союзу [Текст] / Н. Б. Демчишак, Г. Ю. Дубик, В. М. Гриб // Економіка та держава. - 2020. - № 6. - С. 73-79. - Бібліогр. с. 78-79 (19 назв)
Рубрики: Цифрові технології--Експорт--Європейський Союз
Анотація: В статті зіставлено сутнісні характеристики поняття "цифрова економіка". Визначено та охарактеризовано основні принципи цифровізації країни, з'ясовано особливості експорту цифрових технологій в умовах формування єдиного цифрового простору ЄС. Відповідно до сучасних викликів та завдань проаналізовано діяльність та основні цілі Міністерства цифрової трансформації. Розглянуто переваги та недоліки діджиталізації, визначено основні акценти інтеграції вітчизняної науки в європейський дослідницький простір. Акцентовано на пріоритетах гармонізації наукових ініціатив України з Європейським дослідницьким та інноваційним простором. Проаналізовано позиції України у системі індикаторів різних аспектів розвитку інформаційного суспільства. Продіагностовано динаміку експорту цифрових технологій у світі за останні роки та тенденції експорту українських IT-послуг. Виявлено, що українська ІТ-галузь має досвід у створенні програмних рішень світового рівня із застосуванням різноманітних технологічних концепцій. Акцентовано на пріоритетах підтримки конкурентних переваг ІТ-індустрії України на глобальних ринках, зокрема на ринку ЄС.


Дод.точки доступу:
Дубик, Г.Ю.; Гриб, В.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Демчишак, Н. Б.
    Вплив фіскальної децентралізації на наповнюваність місцевих бюджетів в Україні в умовах розвитку територіальних громад та цифровізації державних послуг [Текст] / Н. Б. Демчишак, У. Т. Тихонька // Економіка та держава. - 2021. - № 6. - С. 52-57 : табл.; граф. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Місцеві бюджети--Децентралізація
Анотація: У статті обгрунтовано сутність фіскальної децентралізації на основі узагальнення й систематизації підходів вітчизняних та зарубіжних вчених до її тлумачення. Проаналізовано наповнюваність місцевих бюджетів в Україні в умовах фіскальної децентралізації. Аргументовано необхідність збалансування податкових надходжень до бюджетів територіальних громад за рахунок зростання частки місцевих податків. Визначено переваги та недоліки фіскальної децентралізації. З'ясовано сучасні способи цифровізації національної економіки та їх вплив на наповнюваність бюджетів й функціонування територіальних громад. Доведено важливість цифровізації державних послуг у сприянні бізнес-ініціатив на місцях та підвищенні якості життя громадян. Перспективи для подальших наукових розвідок формує необхідність вирішення проблем управління громадами, наповнення їх бюджетів й реалізації покладених державою повноважень.


Дод.точки доступу:
Тихонька, У.Т.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)