05
   Р 494


    Калита, Оксана.
    Як іронізувати, цитуючи? [Текст] / Оксана Калита // Рідний край : наук. публіц. художньо-літ. альманах. - Полтава, 2008. - № 1. - С. 85-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Публіцистика--Україна, 21 ст.

Є примірники у відділах:
1 Інв.В 71414 - Б.ц. (вільний)




    Калита, Оксана.
    Стилістичний аналіз художнього тексту за мовними рівнями [Текст] : на прикладі уривка з оповідання Володимира Винниченка "Студент" / Оксана Калита // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2015. - № 4. - С. 47-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Художній текст--Стилістичний аналіз--Вивчення в школі
Кл.слова (ненормовані):
стилістичні засоби -- образність
Анотація: Запропоновано методику стилістичного аналізу художнього тексту за мовними рівнями, мета якої – вироблення в учнів уміння бачити або помічати та оцінювати стилістично забарвлені мовні засоби, здійснювати комплексний аналіз тексту з урахуванням контексту і стилістичного потенціалу засобів усіх мовних рівнів, формування в учнів мовної та комунікативної компетенції, уміння володіти мовними засобами всіх рівнів мовної системи, враховуючи їхні виражальні можливості.


Дод.точки доступу:
Винниченко, Володимир Кирилович (1880-1951) \про твір\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Калита, Оксана.
    Засоби популяризації міфологізованих образів у "Віршах з Майдану" Дмитра Павличка [Текст] / Оксана Калита // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2017. - № 2. - С. 38-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Етнолінгвістика--Міфотворення
Кл.слова (ненормовані):
міфообраз -- неоміф -- міфологема
Анотація: З'ясовано поняття "неоміф" та залежність нового міфотворення від суспільно-політичних реалій, конкретизовано поняття "міфологема" та "міфообраз", окреслено модель системи міфообразів та досліджено мовну репрезентацію їх у поетичній збірці Д. Павличка "Вірші з Майдану".


Дод.точки доступу:
Павличко, Дмитро Васильович (р. н. 1929) \про твір\
Є примірники у відділах:
(вільний)




    Калита, Оксана.
    «Свій» і «чужий»: лінгвістичний аспект концептів у поемі Тараса Шевченка «Гайдамаки» [Текст] / Оксана Калита // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2017. - № 5. - С. 34-37
Рубрики: Письменники українські--Шевченко Т. Г.--Творчість
   Художній стиль

Кл.слова (ненормовані):
семантична опозиція «свій – чужий» -- аксіологічне значення
Анотація: Розкрито специфіку мовної реалізації семантичної опозиції «свій – чужий» у поемі Т. Шевченка «Гайдамаки» в єдності її образного, інформаційного та ціннісного компонентів, а також виявлено ядро і периферію лексико-семантичного наповнення цих концептів.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про твір\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Калита, Оксана.
    Експресивність наукового стилю : синтаксичний рівень / Оксана Калита // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2018. - № 3. - С. 50-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Науковий стиль--Експресивність--Синтаксичний рівень
Кл.слова (ненормовані):
експресивний синтаксис -- експресема -- стилістична фігура
Анотація: Розглянуто засоби створення експресії за допомогою синтаксичних структур на прикладі наукового тексту І. Огієнка "Українська культура". Такі синтаксичні структури тлумачаться як спосіб передавання комунікативно-прагматичних намірів автора та здійснення цілеспрямованого впливу на читача. Серед таких структур виділено риторичне питання, інверсію, стилістичні фігури на основі ампліфікації та лексичного повтору, період.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Калита, Оксана.
    З історії мовних етикетних формул в українському епістолярії : на матеріалі листування Івана Огієнка / Оксана Калита // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2020. - № 4. - С. 29-33. - Бібліогр. 11 назв
Рубрики: Епістолярний жанр--Мовні етикетні формули
Анотація: Проаналізовано мовні етикетні формули в опублікованих листах Івана Огієнка за період з 1907 по 1921 рр. Зокрема досліджено як обов’язкові (звертання, прощання), так і факультативні (прохання, подяка, комплімент, відповідь на комплімент, запрошення, вибачення, привітання) етикетні формули. Акцентовано увагу на тих із них, що використані в листах до світських і духовних осіб, зокрема на строгому дотриманні адресантом норм релігійного етикету різних християнських конфесій. Також розглянуто факультативні етикетні мовні формули, серед них особливу увагу приділено проханню та подяці якнайуживанішим в епістолярії аналізованого періоду. На основі проведеного дослідження зроблено висновок про особливості індивідуального стилю Івана Огієнка, його зв’язок із мовомисленням автора та тогочасним станом літературної мови.


Дод.точки доступу:
Огієнко, Іван Іванович (український вчений, митрополит, політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець, історик церкви, педагог ; 1882-1972) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Калита, Оксана.
    Структура концепту «хрест» [Текст] : на матеріалі українських фразеологізмів / Оксана Калита // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2021. - № 5/6. - С. 27-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фразеологія українська--Усне мовлення--Коцептуальний аналіз
Кл.слова (ненормовані):
концептуальна картина світу
Анотація: У статті побудовано схему, яка репрезентує структуру концепту «хрест» у фразеологізмах уснорозмовного походження. Проаналізовано концептуалізацію цієї біблійної лексеми у фразеологічних одиницях народнорозмовного походження, зокрема виділено ядро й периферію семантичних реалізацій її.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)