Капіца, Юрій.
    Правове регулювання використання фірмових найменувань в іноземних державах [Текст] / Юрій Капіца // Підприємництво, господарство і право. - 2005. - № 11. - С. 90-95. - Бібліогр.: 14 назв.
Рубрики: Фірмове найменування--Проблеми правової охорони
Анотація: Метою цієї статті є аналіз практики охорони найменувань та фірмових найменувань в іноземних країнах з метою подальшої адаптації законодавства щодо фірмових найменувань України до законодавства європейських країн.





    Капіца, Юрій.
    Право слідування в Європейському Союзі та Україні [Текст] / Юрій Капіца, Сергій Ступак // Підприємництво, господарство і право. - 2006. - № 10. - С. 3-6
Рубрики: Міжнародне приватне право--АВТОРСЬКЕ ПРАВО
Анотація: Метою цієї статті є дослідження досвіду гармонізації права слідування в державах - членах ЄС, а також вироблення пропозицій щодо вдосконалення законодавства з авторського права та суміжних прав в Україні.


Дод.точки доступу:
Ступак, Сергій




    Богданов, Вячеслав Леонідович
    Винахідницька діяльність при проведенні досліджень і розробок та комерціалізації їх результатів [Текст] / Вячеслав Леонідович Богданов, Юрій Михайлович Капіца // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 12. - С. 87-98 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Правовий захист--Україна
Анотація: У статті проаналізовано досвід організації винахідницької роботи в системі НАН України, висвітлено основні проблеми створення, охорони та ефективного використання об‘єктів права інтелектуальної власності на сучасному етапі, окреслено шляхи розвитку міжнародного співробітництва у сфері охорони інтелектуальної власності та передачі технологій.


Дод.точки доступу:
Капіца, Юрій Михайлович




    Капіца, Юрій.
    Сертифікат додаткової охорони лікарських засобів ЄС та продовження строку чинності патенту на винахід в Україні [Текст] / Ю. Капіца // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2016. - № 5. - С. 49-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лікарські засоби--Захист--ЄС
   Патентне право--Охорона здоров'я--Україна

Анотація: Розглядаються особливості застосування права sui generis ЄС щодо додаткової охорони лікарських засобів. Показана складність застосування цього інституту у зв'язку з різним обсягом правової охорони для лікарських засобів, що визначається патентом на винахід і сертифікат.





    Капіца, Юрій.
    Гармонізоване та негармонізоване законодавство держав-членів ЄС у сфері інтелектуальної власності [Текст] / Юрій Капіца // Юридична Україна. - 2016. - № 3/4. - С. 98-102. - Бібліогр. в примітках: с. 101
Рубрики: Інтелектуальна власність--Законодавство--Гармонізація--Європейський Союз
Кл.слова (ненормовані):
авторське право -- суміжні права -- адаптація законодавства
Анотація: Розглядається повнота гармонізації законодавства держав – членів Європейського Союзу у сфері охорони інтелектуальної власності. Визначаються напрями, не охоплені гармонізацією або в яких її було призупинено. Вказується на проблему фрагментарності гармонізації законодавства у сфері авторського права і суміжних прав. Зазначається актуальність урахування при адаптації законодавства України до негармонізовано-го законодавства держав-членів, зокрема, що стосується охорони корисних моделей, службових винаходів, репрографічного відтворення, публічного використання фонограм і відеограм, приватного копіювання, укладання договорів про передачу майнових прав та ліцензійних договорів тощо.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Капіца, Юрій.
    Формування єдиного цифрового ринку в Європейському Союзі та модернізація охорони авторського права [Текст] / Юрій Капіца, Юрій Капіца // Юридична Україна. - 2016. - № 5/6. - С. 74-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Модернізація--Європейський Союз
Кл.слова (ненормовані):
суміжні права -- захист прав інтелектуальної власності -- Інтернет -- захист прав інтелектуальної власності
Анотація: Розглядаються заходи Європейської комісії 2010–2016 років з модернізації авторського права при формуванні цифрового ринку в ЄС; реалізація Повідомлення щодо єдиного ринку для прав інтелектуальної власності 2011 р. та напрями вдосконалення авторського права відповідно до повідомлень «Стратегія єдиного цифрового ринку для Європи» та «До сучасних більш європейських умов охорони авторського права» 2015 р. Відзначається актуальність запровадження в Україні сучасних підходів з охорони авторського права у цифровому середовищі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Вакаренко, Олена Геннадіївна.
    Авторське право у видавничій діяльності наукових установ [Текст] / Олена Геннадіївна Вакаренко, Юрій Михайлович Капіца // Вісник Національної академії наук України. - 2018. - № 2. - С. 97-106
Рубрики: Видавнича справа
   Авторське право--Видавнича діяльність

   Наукометрія

Кл.слова (ненормовані):
авторське право -- видавнича діяльність -- ліцензії -- вільний доступ -- наукові установи -- НАН України
Анотація: Статтю присвячено актуальним проблемам охорони авторського права у видавничій діяльності наукових установ НАН України, в тому числі при розповсюдженні творів у цифровому вигляді та вільному доступі. Надано пропозиції щодо заходів з удосконалення охорони авторського права у видавничій діяльності та договірного забезпечення.


Дод.точки доступу:
Капіца, Юрій Михайлович




    Бошицький, Юрій Ладиславович.
    Правові аспекти реалізації прав інтелектуальної власності в Україні на прикладі НАН України [Текст] / Юрій Ладиславович Бошицький, Юрій Михайлович Капіца // Часопис Київського університету права. - 2018. - № 1. - С. 152-159. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне право--Право власності--Україна
   Інтелектуальна власність--Україна



Дод.точки доступу:
Капіца, Юрій Михайлович




    Капіца, Юрій.
    Охорона прав на корисні моделі: тенденції у Європейському Союзі та виклики для України [Текст] / Юрій Капіца // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2020. - № 3. - С. 27-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Промислова власність--Корисна модель--Охорона прав--Інтелектуальна власність--Європейський Союз--Укрїна
Анотація: Розглянуто проблематику охорони прав на корисну модель в Україні у 1993–2020 роках, досвід урегулювання в державах-членах ЄС. Вказано на проблему тролінгу та перевищення кількості заявок в Україні на корисні моделі порівняно з винаходами; щодо розширення об’єкта корисної моделі та зниження вимог до патентоздатності, що не відповідає практиці провідних держав-членів Євросоюзу. Обґрунтовано напрями змін законодавства, що пов’язано з введенням для корисної моделі критерію винахідницького рівня та виключенням з охорони способу, речовин, біологічного матеріалу.





    Капіца, Юрій.
    Незареєстрований промисловий зразок: особливості захисту прав у Європейському Союзі та проблеми тролінгу в Україні [Текст] / Юрій Капіца // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2020. - № 5. - С. 60-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Промисловий зразок--Законодавство--Тролінг
Анотація: Розглядається новий для права України інститут охорони прав на незареєстрований промисловий зразок. Зазначається неповнота адаптації законодавства до актів ЄС та рішень Суду Європейського Союзу, що може мати наслідком розвиток тролінгу. Актуальним є врахування норм Регламенту ЄС № 6/2002 з розгляду судами прав на зразок як чинних, якщо правовласником надано докази про виконання вимог з оприлюднення зразка та зазначено, у чому полягає його індивідуальний характер; а також рішень Суду ЄС стосовно захисту прав на промисловий зразок судами за умови надання правовласником доказів, що оскаржуване використання є результатом копіювання. Важливим є передбачення розгляду Апеляційною палатою недійсності прав на незаре- єстрований промисловий зразок.





    Капіца, Юрій.
    Права інтелектуальної власності у договорах про співробітництво/виконання досліджень і розробок між науковими установами, університетами та підприємствами: частина перша - Європейський Союз, США [Текст] / Юрій Капіца // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2021. - № 4. - С. 87-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Договір про співробітництво--Виконання досліджень та розробок--Європейський Союз--США
Анотація: Досліджується практика врегулювання відносин інтелектуальної власності у договорах про співробітництво/виконання досліджень і розробок (ДР) між науковими установами, університетами та компаніями в ЄС, США. Показано істотну роль, яка відведена в ЄС, США, на міжнародному рівні розробленню та використанню модельних договорів ДР з різними варіантами застережень стосовно об’єктів права інтелектуальної власності. Визначено принципи розподілу прав інтелектуальної власності та використання результатів досліджень у договорах ДР, що доцільно застосовувати у практиці укладання договорів ДР в Україні.





    Капіца, Юрій.
    Права інтелектуальної власності у договорах про співробітництво/виконання досліджень і розробок між науковими установами, університетами та підприємствами: частина друга - Україна, нові незалежні країни [Текст] / Юрій Капіца // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2021. - № 5. - С. 95-107. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Право інтелектуальної власності--Договір про співробітництво--Виконання та розробки--Наукові установи
Анотація: Досліджується врегулювання відносин інтелектуальної власності у договорах про співробітництво/виконання досліджень і розробок (ДР) між науковими установами, університетами та підприємствами в Україні, нових незалежних державах (Білорусь, Казахстан, РФ) (ННД), а також практика укладання договорів. Вказано на нерозвинутість у ННД сучасних підходів до розподілу майнових прав та використання об’єктів права інтелектуальної власності у договорах ДР порівняно з практикою ЄС, США. Пропонуються зміни до законодавства України з удосконалення укладання договорів ДР; розробка примірних застережень для різних варіантів взаємовідносин університетів, наукових установ, національних та іноземних підприємств і організацій.