Кобець, Роман.
    Публічна та приватна свідомість українця у контексті "Помаранчової революції" [Текст] / Р. Кобець // Освіта і управління. - 2006. - № 3-4. - С. 64-72.
Рубрики: Громадянське суспільство
   Українська нація

   Державотворення--Україна

Анотація: Розглянуто чи можна вважати те, що зумовило появу "майданів" (у соціально-психологічному виміру), якщо не виявом зрілого громадянського суспільства, то хоча б його "передвісником"?





   
    Візії [Текст] // Філософська думка. - 2009. - № 3. - С. 16-39. - Зміст: Ув'язнена філософія: діамант та істмат vs червоний позитивізм та червоний екзистенціалізм / В. Гусєв. Самоцензура і філософський дискус / О. Білий. Геть від марксизму, або Досвід заперечення радянської філософії / Р. Кобець. "Філософія-покруч" / А. Лой. Кому потрібна "радянська філософія"? / Т. Лютий. історя зарубіжної філософії в сучасній Україні: радянська "різома" / О. Хома.
Рубрики: Філософія радянська--Історія
Анотація: В часописі висловлено бачення радянської філософії представникам різних генрацій філософської спільноти.





    Кобець, Роман.
    Виднокола "Декаденського нігілізму". Пізній Ніцше і криза європейської культури [Текст] / Роман Кобець // Філософська думка. - 2015. - № 1. - С. 90-100. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософи Німеччини--Дослідження творчості , 19-20 ст.
   Філософія культури--Дослідження--Історія

Кл.слова (ненормовані):
європейська культура -- негілізм -- мислення
Анотація: Автор досліджує творчість німецького філософа та його погляди на суть християнської моралі як серцевини європейської культури.


Дод.точки доступу:
Ніцше, Фрідріх (впливовий німецький мислитель, психолог і класичний філолог ; 1844-1900) \про нього\




    Синьоокий, Олександр.
    Аналіз результатів дослідження проблемних аспектів функціонування Верховної Ради України [Текст] / Олександр Синьоокий, Роман Кобець // Парламент. - 2015. - № 2. - С. 2-18. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Верховна Рада України


Дод.точки доступу:
Кобець, Роман




   
    Революція: Досвід політичних революцій ХХ - ХХІ сторіччя [Текст] : круглий стіл "Філософської думки" // Філософська думка. - 2017. - № 2. - С. 6-53. - Бібліогр. в підрядк. прим. - Зміст: Вступне слово / Олег Білий. "Навіщо ми все це робили?": революція і принцип безвідповідальності / Мирослав Попович. Ревоолюція і терор / Анатолій Єрмоленко. Революція у неостановому суспільстві: сучасні виклики / Євген Головаха. Соціальні перетворення і революція / Віталій Лях. Революція по-українськи: очікування "кадрового оновлення" / Роман Кобець. Боротьба за армію - армія у борні революції / Михайло Цююрупа. "Меседжі" Української революції 1917-1921 років / Владислав Верстюк. "Не достаточно ли нам говорить о нашей проклятой революции?" / Вадим Скуратівський. революція як Подія / Сергій Макеєв. Революція: оманлива подія / Сергій Пролеєв.
Рубрики: Політичні процеси в Україні--Майдан, 2013 р.
   Революції в Росії--Лютнева 1917 р.

   Політичні процеси--Революції, 20-21 ст.

Анотація: Розмова за круглим столом має на меті розв'язати низку дискусійних питань, присвячених спробі осмислення революційних процесів. Зокрема, особливу увагу спрямовано на осягнення такого явища, як українська Революція Гідності.





   
    Ідеологія і утопія. Спадщина марксизму і сучасна політична реальність [Текст] : круглий стіл "Філософської думки" // Філософська думка. - 2018. - № 2. - С. 6-67. - Зміст: Ідеологія і комунікація: Маркс і далі / Євген Бистрицький. Маркс та його утопічна спадщина: висновки для сучасних суспільствознавців / Євген Головаха. Метакритика Марксової критики політичної економії / Анатолій Єрмоленко. Марксизм у контексті філософії підозри, або Чи має марксист підозрювати сам себе? / Вахтанґ Кебуладзе. Марксова критика ідеології та дискурс публічної політики в сучасній Україні / Роман Кобець. Декілька спостережень щодо "дематеріалізації" людини у К. Маркса / Віктор Козловський. "Вісімнадцяте брюмера Луї Бонапарта": аналітика події / Сергій Макеєв. Доречність марксизму у ХХІ столітті / Сергій Пролеєв. "Чи є в марксизмі витоки Голодомору?" / Вадим Скуратівський. Революційний пророк новітнього типу авторитаризму / Олег Білий.
Рубрики: Філософські вчення--Марксизм
Анотація: Круглий стіл присвячений 200-річчю з дня народження Карла Маркса. На обговорення винесені культурно-політичні імплікації марксизму, співвідношення перарелігійного змісту марксистського вченння і утопії.


Дод.точки доступу:
Маркс, Карл (німецький філософ, економіст ; 1818 - 1883) \про нього\




   
    Громадянські протести в контексті державотворення [Текст] : круглий стіл "Філософської думки" // Філософська думка. - 2018. - № 1. - С. 6-46. - Зміст: Громадянський протест: сутність, процес, процедура / Сергій Пролеєв. Типологія протестів у демократичному суспільстві / Євген Бистрицький. Конфліктологія: про можливості упередження протесту як конфлікту / Ігор Семиволос. Як реалізувати демократичні підходи у протестному русі / Володимир Фесенко. Лікування протесту як болі та емоцій / Михайло Чаплига. Протест як виклик державотворення / Єгор Соболєв. Протест і можливості досягнення компромісу / Ігор Семиволос. Справедливість як питання протесту / Олексій Панич. Практичні небезпеки протестів / Ярослав Юрчишин. Держава, адвокація і протест / Олег Рибачук. Справедливість і протести як доступ до влади / Людмила Ситніченко. Громадський протест - щоб влада почала реагувати на нагальні питання / Михайло Свистович. Протест як адвокація і примус / Ярослав Юрчишин. Протест, революція та інтервенція / Олег Білий. Протести і національна ідентичність / Йосип Зісельс. Громадський протест і дилеми державної політики / Роман Кобець. Соціальні протести в Україні: від охлократії до ефективної демократії / Євген Головаха. Етичні виміри протесту / Михайло Свистович. Соціальні протести: коли й чому? / Ірина Бекешкіна.
Рубрики: Конфліктологія--Протест
Анотація: Дискусія артикулює питання про владу та громадянське суспільство, про їхню природу, стосунки, взаємодію для демократичних зрушень, а також можливе протистояння у відомій усім нам формі протестів. Ідеться про сутність самих протестів як станів суспільного й політичного життя в контексті сучасного українського державотворення.





    Кобець, Роман.
    Про Гайдеґерове поняття онтології [Текст] / Роман Кобець // Філософська думка. - 2019. - № 1. - С. 60-73. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Онтологія--Буття
   Історія філософської думки--Онтологія--Метафізика

   Філософи Німеччини, 20 ст.

Анотація: Статтю присвячено з'ясуванню специфіки гайдеґерівського розуміння та тематизації онтологічної тематики. Джерелами онтологічного мислення є феноменологічне розрізнення предметних "Що" та "Як", що постає у Гайдеґера як засадове розрізнення "буття" та "сущого" (онтико-онтологічна диференціація). Предметом аналізу стає специфіка взаємної залежності буттєвих та сущих характеристик сущого, нереалізований "раннім" Гайдеґером задум універсальної онтології, що у генетично-дедуктивний спосіб охоплює всю множину різновидів буття сущого. Досліджується фундаментально-онтологічний проект "Буття та часу" із закладання засад універсальної онтології на підставі однієї з регіональних онтологій - екзистенційної аналітики Dasein.


Дод.точки доступу:
Гайдеґер, Мартін (німецький філософ ; 1889-1976) \про нього\