Крамаренко, І.
    СЕЗ та ТПР: Український варіант [Текст] / І. Крамаренко // Економіст. - 2003. - № 6. - С. 18-19
Рубрики: Спеціальні економічні зони в Україні

Є примірники у відділах:
(.2003р. - Б.ц.) (вільний)




    Іртищева, І. О.
    Інвестиційна привабливість економіки: міжрегіональні асиметрії [Текст] / І. О. Іртищева, І. С. Крамаренко // Регіональна економіка. - 2014. - № 2. - С. 84-94 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка--Інвестиційна діяльність
   Регіональна економіка--Інвестиційна політика

   Інвестиції--Іноземні--Україна

Кл.слова (ненормовані):
іноземні інвестори -- інвестиційні проекти -- прямі іноземні інвестиції
Анотація: Висвітлено специфіку інвестиційної привабливості економіки України та її регіонів, досліджено міжрегіональні асиметрії надходження інвестицій. Доведено, що у забезпеченні виходу економіки з кризового стану і стабільного її розвитку вирішальну роль відіграє науково обґрунтована інвестиційна політика державних і регіональних органів влади.


Дод.точки доступу:
Крамаренко, І. С.




    Крамаренко, І. С.
    Оцінка кредитного портфеля АТ "Райффазен Банк Аваль" [Текст] / І. С. Крамаренко, Н. О. Дубогрій // Економіка та держава. - 2018. - № 2. - С. 88-91 : табл. - Бібліогр. с. 91 (8 назв)
Рубрики: Комерційні банки--АТ "Райффазен Банк Аваль"--Кредити
Анотація: Метою статті є аналіз кредитного портфеля АТ "Райффазен Банк Аваль", визначення причин зростання проблемних кредитів та наведення шляхів зменшення заборгованості клієнтів банку. АТ "Райффайзен Банк Аваль" є найбільшим банком України по наданим кредитам та заборгованості клієнтів. Аналіз кредитного портфеля комерційного банку показує на погіршення його структури, збільшується сума прострочених та списаних кредитів. Вивчено причини щодо збільшення прострочених кредитів клієнтів у АТ "Райффайзен Банк Аваль", які вказують на основні: недосконалість системи показників оцінки фінансового стану позичальників; не застосування бальної або рейтингової оцінки щодо показників оцінки фінансового стану позичальників; не врахування галузевої приналежності підприємств. Запропоновано удосконалити оцінку кредитоспроможності позичальника досліджуваного банку відповідно до постанови Правління НБУ "Про затвердження Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями" від 30.06.2016 № 351. Адже методика містить рейтингове оцінювання позичальника відповідно до розмірів та видів економічної діяльності підприємств.


Дод.точки доступу:
Дубогрій, Н.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Козаченко, Л. А.
    Методика оцінки кредитоспроможності позичальника: практичний аспект [Текст] / Л. А. Козаченко, І. С. Крамаренко // Економіка України. - 2018. - № 5. - С. 49-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кредитні відносини--Позичальнии--Фінансовий стан--Методика оцінки
Кл.слова (ненормовані):
кредитний портфель -- кредитний рейтинг
Анотація: Проаналізовано сучасний стан заборгованості по кредитах. Показано, що одним з найбільших банків щодо надання кредитів є АТ “Райффайзен Банк Аваль”. Здійснено аналіз кредитів і заборгованості комерційного банку. Доведено залежність суми списаних кредитів від методики оцінки платоспроможності позичальника. Надано рекомендації щодо вдосконалення оцінки аналізу фінансового стану позичальника АТ “Райффайзен Банк Аваль”.


Дод.точки доступу:
Крамаренко, І. С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Крамаренко, І. С.
    Дослідження та тенденції сучасного стану інноваційного розвитку машинобудівних підприємств України [Текст] / І. С. Крамаренко, О. А. Хмелик // Економіка та держава. - 2020. - № 1. - С. 73-77 : табл.; граф. - Бібліогр. с. 77 (8 назв)
Рубрики: Машинобудівні підприємства--Інноваційна діяльність--Україна
Анотація: Метою дослідження є аналіз тенденції сучасного стану інноваційного розвитку машинобудівних підприємств України. Основними завданнями статті є: визначення машинобудування як провідної галузі промисловості; діагностика та аналіз стану інноваційного розвитку машинобудівних підприємств України.Аналіз кількості промислових підприємств за видами діяльності та інноваційної активності показав: пропорційне зростання кількості підприємств машинобудівної галузі майже по всіх видах діяльності з позитивною динамікою, хоча ця динаміка останнім часом дещо уповільнилася, однак таке уповільнення характерне і для інших галузей промисловості. Негативним є значне скорочення машинобудівних підприємств за інноваційною активністю. Проведений аналіз обсягів фінансування та витрат на інноваційну діяльність в економіці України свідчить, що останнім часом вони значно скоротилися з 2015 року. Серед факторів, що стримували інноваційну діяльність, фахівці визначають такі: нестача власних коштів підприємств; недостатня фінансова підтримка держави; великі витрати на інновації; недосконалість законодавчої бази; тривалий термін окупності інновацій; нестача інформації про нові технології; відсутність можливостей для кооперації з іншими підприємствами і науковими організаціями; відсутність попиту на продукцію та несприятливість підприємств до нововведень; відсутність кваліфікованого персоналу.У ринкових умовах роль інновацій для машинобудівних підприємств зростає і стає провідною. Машинобудування не обминули кризові явища, які призвели до значного скорочення випуску деяких видів продукції, погіршення державних та міжгалузевих економічних зв'язків, що розбалансували економічну систему загалом. Враховуючи викладене, можна зазначити, що машинобудівна галузь має багато проблем, для розв'язання яких необхідний ретельний аналіз та розробка оптимального системного підходу.Враховуючи потребу в реалізації затвердженого в Україні інноваційного шляху розвитку економіки, слід наголосити, що формування науково-технологічного та інноваційного потенціалу виявиться продуктивним лише за умов розвитку високотехнологічних винаходів, обгрунтованих вітчизняними науково-технічними розробками, здатних здійснити українським підприємствам конкурентні переваги на найближчу і довгострокову перспективу. Суть інноваційної перебудови економічної політики України повинна складатися в концентрації існуючих ресурсів у конкурентоздатних областях науково-технічного прогресу, і передусім у високотехнологічних напрямах. Розвиток машинобудівних підприємств дозволить Україні покращити технологічну структуру і наблизити її до світових вимог.


Дод.точки доступу:
Хмелик, О.А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Стратегічні орієнтири державного регулювання розвитку внутрішнього ринку споживчих товарів [Текст] / Н. М. Попадинець [та ін.] // Регіональна економіка. - 2020. - № 2. - С. 131-143 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Внутрішній ринок України--Стратегічні пріоритети
   Державна політика--Державне регулювання--Споживчі товари

Кл.слова (ненормовані):
внутрішній ринок -- споживчі товари -- державне регулювання -- стратегічні пріоритети -- конкурентоспроможність
Анотація: Досліджено теоретичні основи державного регулювання внутрішнього ринку. Проаналізовано діяльність підприємств на внутрішньому ринку, на основі чого виведено результативність їх роботи. Проаналізовано нормативно-правові акти, які стосуються питання розвитку економіки, у тому числі торговельних процесів у період COVID-19. На основі аналізу зовнішнього сектору України за період 2013-2019 рр. та консенсус-прогнозу на 2020-2021 рр. в умовах COVID-19 запропоновано пріоритети та завдання регулювання конкурентного процесу внутрішнього ринку на короткострокову та середньострокову перспективи. Визначено місце стратегії розвитку внутрішнього ринку споживчих товарів у забезпеченні сталого розвитку України та виділено основні завдання реалізації державної політики розвитку внутрішнього ринку споживчих товарів. Здійснено характеристику стратегії розвитку внутрішнього ринку споживчих товарів


Дод.точки доступу:
Попадинець, Н. М.; Іртищева, І. О.; Крамаренко, І. С.; Данило, С. І.; Журавель, Ю. В.




   
    Економічний розвиток на засадах активізації малого підприємництва: історичні процеси та завдання управління [Текст] / І. О. Іртищева [та ін.] // Економіка та держава. - 2020. - № 5. - С. 75-80 : граф.; табл. - Бібліогр. с. 80 (13 назв)
Рубрики: Малий бізнес--Персонал--Управління
Анотація: Метою статті є обгрунтування стратегічних орієнтирів розвитку системи управління як вагомого чинника активізації малого підприємництва, використовуючи раціонально функції планування та підвищення компетенцій персоналу підприємств.??Аналіз економічного розвитку малого підприємництва в Україні показав на негативні тенденції за досліджуваний період кількість суб'єктів господарювання та кількість зайнятих працівників значно скоротилася. Однак спостерігаємо позитивну динаміку щодо збільшення обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг) малими підприємствами при цьому вони майже на 23 % збиткові. Таку тенденцію спостерігаємо за рахунок неправильно вибраного підходу до управління, невикористовування в достатній мірі функцій менеджменту та некомпетентності керівників малих підприємств. Для функціонування в умовах дестабілізації економіки та ринкової невизначеності малим підприємствам необхідно шукати нові підходи до управління, використовуючи свій та іноземний досвід. Основна частина керівництва малого бізнесу спирається на розглянуті етапи стратегічного планування безсистемно, епізодично, ігноруючи необхідність їх використання. Використання планування, опис власних цілей і їх відстеження в режимі онлайн дозволить створити найбільш сприятливі умови для зростання компанії, її зміцнення на ринку і ефективного розподілу наявних усередині організації ресурсів.


Дод.точки доступу:
Іртищева, І.О.; Тубальцева, Н.П.; Гришина, Н.В.; Крамаренко, І.С.; Сергійчук, С.І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)