Шифр: Н312113/2008/5
2008р.5 (вересень-жовтень)
Зміст:
Малинська, Наталія. Функціональна специфіка категорії героїчного в українському епосі / Н. Малинська. - С.4. - Бібліогр. в кінці ст.
Федака, Павло. Традиційні сільські поселення Закарпаття / П. Федака. - С.7. - Бібліогр. в кінці ст.
Тупчієнко, Микола. Символіка залізних виробів у захисних обрядах від грози в традиційній культурі українців / М. Тупчієнко. - С.13. - Бібліогр. в кінці ст.
Маслійчук, Володимир. Про "батьківство" та "материнство" на Лівобережній Україні другої половини XVIII ст. / В. Маслійчук. - С.21. - Бібліогр. в кінці ст.
Кагарлик, Світлана. Інтелектуальний потенціал і читацькі інтереси вищого українського духовенства ранньомодерного часу : характеристика маловідомих джерел дослідження / С. Кагарлик. - С.27. - Бібліогр. в кінці ст.
Шевчук, Тетяня. З епістолярної фольклористики 1920-1930-х рр. О. Нікіфоров і українська фольклористика 1920-1930-х років XX ст. / Т. Шевчук, В. Новійчук. - С.32
Дубина, Руслан. Експедиція на східну Бойківщину / Р. Дубина, Л. Главацька. - С.39
Гудченко, Зоя. З історії формування сільських поселень над річкою Бужок на Хмельниччині : за експедиційними дослідженнями / З. Гудченко. - С.40. - Бібліогр. в кінці ст.
Кметь, Ірина. Богородиця в сучасних польських дослідженнях / І. Кметь. - С.50. - Бібліогр. в кінці ст.
Даниленко, Людмила. З історії збирання, систематизації та видання чеських прислів'їв і приказок / Л. Даниленко. - С.56. - Бібліогр. в кінці ст.
Курінна, Марина. Формування чеських поселень на Півдні України : чехи Північного Приазов'я (60-70 рр. XIX - початок XX ст.) / М. Курінна. - С.65. - Бібліогр. в кінці ст.
Максимів, Галина. Доля Франкових казок в англомовному світі / Г. Максимів. - С.72. - Бібліогр. в кінці ст.
Верховинець, Ярослав. Василь Верховинець - етнограф / Я. Верховинець. - С.82. - Бібліогр. в кінці ст. : іл.
Ющенко, Оксана. Народні промисли та ремесла Поділля : історико-етнографічні дослідження краю XIX-XX ст. / О. Ющенко. - С.92. - Бібліогр. в кінці ст.
Васянович, Олександр. Традиційно-побутова культура галицької дрібної шляхти XIX - початку XX ст. : у творчості Андрія Чайковського / О. Васянович. - С.99. - Бібліогр. в кінці ст.
Величко, Тетяна. Тенденції розвитку сучасного етнографічного музейництва Півдня України / Т. Величко. - С.105. - Бібліогр. в кінці ст. : іл.
Балушок, Василь. Випущений з уваги аспект козакознавчих студій : у зв'язку з проблемою етнологічного вивчення нащадків лівобережного козацтва / В. Балушок. - С.113. - Бібліогр. в кінці ст.
Мушинка, Микола. Найвизначніша праці про українських переселенців з Галичини в колишній Югославії / М. Мушинка. - С.117 : іл.
Хай, Михайло. Настільна книжка фольклориста / М. Хай. - С.120. - Бібліогр. в кінці ст.
Є примірники у відділах:
(05.03.2009р. Прим. 1 - ) (вільний)


63.52(4Укр)
К 93


    Курінна, Марина.
    Формування чеських поселень на Півдні України [Текст] : чехи Північного Приазов'я (60-70 рр. XIX - початок XX ст.) / М. Курінна // Народна творчість та етнографія. - 2008. - N 5(вересень-жовтень). - С. 65. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0130-6936
ББК 63.52(4Укр)
Рубрики: Діаспора чеська--Україна, 60-ті рр. 19 ст. - поч. 20 ст.
   Національні меншини--Чехи--Україна

Анотація: Останнім часом у рамках вивчення історії та культури нашої держави посилюється зацікавленість національними меншинами, що мешкають на території України. За даними останнього перепису населення 2001 р. чисельність чеського населення в демографічному списку етнічних груп країни в порівнянні з попередніми даними зменшилася майже на третину, що пов'язано, з одного боку, з асимілятивними процесами, з іншого, - із рееміграцією частини переселенців до Чехії. З огляду на таку статистику вивчення самобутньої культури чехів України є не просто важливим, а нагальним завданням української науки, оскільки під впливом різних чинників чеський культурний шар досить швидко зникає


Є примірники у відділах:
(05.03.2009р. Прим. 1 - ) (вільний)




    Курінна, Марина.
    Про національне коріння Сергія Лифаря та його родові зв'язки з Україною [Текст] / Марина Курінна // Краєзнавство. - 2011. - № 4. - С. 255-263. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Хореографи України
   Балетмейстери України



Дод.точки доступу:
Лифар, (Серж) Сергій Михайлович (укр.артист балету і балетмейстер ; 1905-1986) \про нього\