Покрищук, В.
    Підвищення економічної активності безробітного населення України [Текст] / В. Покрищук, Т. Перегудова // Україна: аспекти праці. - 2005. - № 4. - С. 17-24 : 6 рис., 2 табл. - Бібліогр. 6 назв.
Рубрики: Трудові ресурси--Працевлаштування
   Безробіття --Пошуки роботи

   Трудові ресурси--Безробіття

   Трудові ресурси--ринок праці

   Ринок праці--Зайнятість населення

Анотація: Визначаються основні проблеми, що перешкоджають підвищенню активності безробітного населення України та напрямки вдосконалення механізму збільшення їх економічної ативності в пошуках роботи в Україні на основі зарубіжного досвіду.


Дод.точки доступу:
Перегудова, Т.




    Перегудова, Т.
    Соціальні стандарти гідної оплати праці та їх дотримання в Україні [Текст] / Т. Перегудова // Україна: аспекти праці. - 2014. - № 2. - С. 35-40. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Заробітна плата--Соціальні стандарти--Україна
Анотація: Стаття присвячена обгрунтуванню підходу щодо оцінювання гідної оплати праці. Визначено її сутність, соціальні індикатори й стандарти, за допомогою яких досліджено стан оплати праці в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Перегудова, Т.
    Інституціональний механізм регулювання нестандартної зайнятості в Україні [Текст] / Т. Перегудова // Україна: аспекти праці. - 2015. - № 4. - С. 24-33. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Зайнятість населення
   Безробіття

   Ринок праці

Анотація: В статті проаналізовано тенденції ринку праці України, які вказують на проблемні аспекти в системі використання трудового потенціалу, серед яких: підвищення рівня безробіття, рівня вивільнення; збільшення навантаження на одне робоче місце, фонду часу відпусток за власний рахунок, поширення неповного робочого дня, тижня. Одночасно , зазначено, що зайнятість є соціальним індикатором концепції економіки знань, рівень якої вказує на соціально-економічний розвиток країни. На основі дослідження зарубіжного досвіду обгрунтовано можливі напрями зменшення прекаризації при застосуванні нестандартних форм зайнятості в Україні, а саме: шляхом реалізації концепції флексік'юріті, моніторингу соціально-оптимальної гнучкості ринку праці, нормативно-правового регулювання графіку роботи, тривалості робочого часу, рівня заробітної плати та умов звільнення.





    Перегудова, Т.
    Розвиток міжрегіональних кластерів за соціальними принципами як засіб відродження Донбасу [Текст] / Т. Перегудова // Україна: аспекти праці. - 2016. - № 1/2. - С. 30-36. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Зайнятість населення--Донбас
   Кластери

Анотація: У статті наведено теоретико-методичні засади відродження Донбасу на основі розвитку міжрегіональних кластерів з орієнтацією на соціально-трудове залучення економічно-активного населення цього регіону за принципом "Сильний підтягує ресурсоспроможного". Функціонуючі економічні угрупування сусідніх регіонів - кластери - об'єднуються з ринковими суб'єктами Донецької та Луганської областей із залученням місцевих трудових, сировинних та інших ресурсів. Це сприятиме не лише економічній та діловій співпраці, а й соціальній інтеграції населення Донбасу.





    Перегудова, Т.
    Охоплення соціальною допомогою внутрішньо переміщених осіб як критерій ефективності заходів адаптації [Текст] / Т. Перегудова // Україна: аспекти праці. - 2016. - № 7/8. - С. 43-50. - Бібліогр. с. 50 (11 назв)
Рубрики: Внутрішньо переміщені особи--Соціальний захист
Анотація: Проведене дослідження системи соціального захисту внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні доводить необхідність розробки комплексної оцінки його ефективності. У зв'язку з цим у статті обґрунтовано підхід до діагностики охоплення соціальною адресною допомогою ВІІО, яка має стати структурним елементом моніторингу ефективності заходів щодо підтримки та соціальної реінтеграції зазначеної категорії людей. Виділено рівні, за якими пропонується оцінювати показники охоплення, значення, за якими показують спрямованість допомоги, масштаби фільтрації, участі та виключення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Перегудова, Т.
    Світові тренди еластичності зайнятості: уроки для України [Текст] / Т. Перегудова // Україна: аспекти праці. - 2018. - № 4. - С. 3-8. - Бібліогр. с. 8 (15 назв)
Рубрики: Ринок праці
   Зайнятість населення

Анотація: Стаття присвячена розгляду світових трендів еластичності зайнятості як одному з важливих індикаторів ринку праці. Обґрунтовано, що проведення періодичного оцінювання еластичності зайнятості має стати складовою прогнозування ринку праці для вдосконалення політики зайнятості населення. Слабка сенситивність у більшості країн світу потребує формування умов забезпечення реалізації трудового потенціалу. Відповідно до проведеного дослідження зроблено висновок про обумовлену розширенням зайнятості необхідність визначення в Україні стратегії економічного зростання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Перегудова, Т.
    Дефіцит гідної праці як загроза загальиообов'язкового пенсійного страхування другого рівняв Україні [Текст] / Т. Перегудова // Україна: аспекти праці. - 2019. - № 2. - С. 35-43. - Бібліогр. с. 43 (21 назва)
Рубрики: Еміграція українська
   Трудова міграція--Україна

   Пенсійне страхування

Анотація: У статті розглянуто вплив неформальної зайнятості та трудової еміграції населення України на ефективність функціонування загальнообов'язкового пенсійного страхування другого рівня. Проаналізовано досвід країн Центральної та Східної Європи з даного питання з розглядом можливих загроз для України. Оцінено втрати страхових внесків унаслідок дефіциту гідної праці в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Перегудова, Т.
    Міжрегіональні відмінності в заробітній платі: погляд крізь призму професій та соціальних стандартів [Текст] / Т. Перегудова // Україна: аспекти праці. - 2019. - № 4. - С. 3-11. - Бібліогр. с. 11 (12 назв)
Рубрики: Заробітна плата--Соціальні стандарти
Анотація: У статті розглянуто міжрегіональні відмінності в заробітній таті в професійному розрізі. Доведено, що важливим чинником у системі мінімізації дисбалансів на регіональних ринках праці є заробітна плата, рівень якої на сьогодні залишається низьким і не відповідає нормам гідної праці. Спрямованість роботодавців на дешеву робочу силу посилює професійні дисбаланси та формує передумови неефективного формування, використання трудового потенціалу регіону та трудової еміграції. Обґрунтовано необхідність формування системи прогнозування попиту та пропозиції робочої сили в професійному розрізі, що доречно робити за принципами Cedefop.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Перегудова, Т.
    Структурні зміни попиту та пропозиції робочої сили в Україні [Текст] / Т. Перегудова // Україна: аспекти праці. - 2020. - № 2. - С. 3-11. - Бібліогр.: с. 11 (5 назв)
Рубрики: Ринок праці
   Трудові ресурси

Анотація: У статті здійснено оцінку структурних змін у попиті та пропозиції робочої сили за професійними групами та сферами економічної діяльності. Результати дослідження систематизовані за векторами змін із описом характеристик сформованих груп. Підхід до оцінки національного ринку праці на основі розрахунку інтенсивності структурних змін надав можливість виділити професійні групи та сфери економічної діяльності, які набувають поширення, в яких високі ризики посилення дисбалансів та конкуренції між претендентами та працівниками, обсяги яких зменшуються та такі, в яких дисбаланси сформовані недостатньою пропозицією.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Перегудова, Т. В.
    Інституційні особливості еластичності зайнятості в Україні: тренди та детермінанти [Текст] / Т. В. Перегудова // Економіка України. - 2020. - № 9. - С. 80-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ринок праці--Еластичність зайнятості--Інституційні аспекти--Україна
Кл.слова (ненормовані):
економічне зростання -- продуктивність праці -- соціально-трудова ексклюзія -- інституційна пастка -- програми створення робочих місць -- соціальний захист
Анотація: Досліджено інтенсивність зростання зайнятості на основі статистичного аналізу еластичності зайнятості в Україні. Доведено збільшення розриву між темпами економічного зростання та зайнятістю, що формує інституційну пастку соціально-трудової ексклюзїї. Запропоновано в Україні встановити жорсткіший взаємозв’язок між сплатою ЄСВ, податком на доходи фізичних осіб та соціальним забезпеченням.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Перегудова, Т. В.
    Формування інституційного забезпечення гендерної рівності в оплаті праці в Україні [Текст] / Т. В. Перегудова // Демографія та соціальна економіка. - 2021. - № 4. - С. 134-150. - Бібліогр. с. 147-149 (22 назви)
Рубрики: Оплата праці в Україні--Гендерна рівність
   Гендерна соціологія

Анотація: Подальша соціалізація ринку праці України потребує активізації трудової інклюзії яка відображає процес збільшення участі жінок у суспільно-корисній діяльності шляхом створення умов реалізації їх трудового потенціалу, в т.ч. за рахунок забезпечення рівної оплати за працю рівної цінності, що і визначило мету даної публікації — формування пропозицій щодо інституційного забезпечення дотримання принципу «рівна оплата за працю рівної цінності» в Україні на основі аналізу гендерного розриву в оплаті праці та з урахуванням прогресивного зарубіжного досвіду інституційного забезпечення гендерної рівності в оплаті праці. Методичною основою стали фундаментальні положення сучасної економічної теорії в контексті пошуку моделі гарантування гендерної рівності на ринку праці, інституційного забезпечення рівної оплати за працю рівної цінності; наукові досягнення зарубіжних та вітчизняних учених у напрямі ефективного використання трудового потенціалу жінок, дотримання принципів гідної праці для всіх. Для досягнення поставленої мети використано такі загальнонаукові та специфічні методи: метод теоретичного узагальнення, логічного аналізу у процеа дослідження гендерного розриву; системний — для визначення підходу забезпечення гендерної рівності в оплаті праці з удосконаленням гендерної політики в Україні; порівняльного аналізу, синтезу та узагальнення — в частині дослідження методичних підходів до оцінювання праці з позицій гендерної рівності; методи статистичного аналізу — для оцінки гендерного розриву, в т.ч. в оплаті праці. Дістало подальшого розвитку інституційне забезпечення гендерної рівності в оплаті праці в Україні, що відповідає нормам Конвенції МОП № 100 «Про рівне винагородження чоловіків і жінок за працю рівної цінності», з аналізом методичних підходів до виявлення дискримінації в оплаті праці та обгрунтуванням удосконалення нормативно-правового забезпечення гендерної рівності в оплаті праці

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)