Коваль, Л. М.
    Роль нікотину в регуляції проліферації лімфоцитів [Текст] / Л.М. Коваль, С.І. Романюк; Д.В. Колибо, М.В. Скок, С.В. Комісаренко // Український біохімічний журнал. - 2005. - Т. 77, №2. - С.105-111. . - Бібліогр.: 27 назв.
Рубрики: Біохімія.
Кл.слова (ненормовані):
лимфоциты, гибридома, никотин, никотиновый ацетилхолиновый рецептор, пролиферация, бензогексоний.
Анотація: Изучено влияние никотина на экспрессию никотиновых ацетилхолиновых рецепторов (нАХР) и пролиферативную активность в клетках гибридомы и нормальных лимфоцитах мыши. Методом иммуноферментного анализа показано, что никотин регулирует количество нАХР в клетке.


Дод.точки доступу:
Романюк, С.І.; Колибо, Д.В.; Скок, М.В.; Комісаренко, С.В.




   
    Цитотоксичність субодиниці в дифтерійного токсину щодо гістоцитарної лімфоми людини U937 [Текст] / Н. В. Короткевич [и др.] // Український біохімічний журнал. - 2009. - Т. 81, № 4. - С. 69-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вірусологія--Бактерії


Дод.точки доступу:
Короткевич, Н. В.; Лабинцев, А. Ю.; Кабернюк, А. А.; Олійник, О. С.; Романюк, С. І.; Колибо, Д. В.; Комісаренко, С. В.




   
    Взаємодія субодиниці в дифтерійного токсингу із клітинами чутливих та нечутливих до токсину видів ссавців [Текст] / А. Ю. Лабинцев [та ін.] // Український біохімічний журнал. - 2010. - Т. 82, № 6. - С. 65-75 : цв.іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біохімія--Дослідження--Бактерії
   Інфекційні хвороби--Дифтерія



Дод.точки доступу:
Лабинцев, А. Ю.; Короткевич, Н. В.; Кабернюк, А. А.; Романюк, С. І.; Колибо, Д. В.; Комісаренко, С. В.




    Романюк, С. І.
    Імунітет: що змушує його працювати? [Текст] / С. І. Романюк, С. В. Комісаренко // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 1. - С. 49-54 : фот.
Рубрики: Медицина--Імунологія
   Нобелівська премія--Фізіологія та медицина

Анотація: Нобелівська асамблея при Каролінському медичному інституті вирішила присудити найпрестижнішу в науковому світі премію з фізіології та медицини за 2011 рік трьом ученим-імунологам. Однієї половини премії удостоїлися спільно Брюс Бойтлер і Жюль Хоффман за відкриття, що стосуються активації вродженого імунітету, а друга половина дісталася Ральфу Стейнману за відкриття дендритних клітин та їхньої ролі в набутому імунітеті.


Дод.точки доступу:
Комісаренко, С. В.; Хоффман, Жюль \про нього\; Бойтлер, Брюс \про нього\; Стейнман, Ральф \про нього\




    Романюк, С. І.
    Що нового в дослідженні стовбурових клітин, або чи можна з клітини шкіри отримати новий організм? [Текст] / С. І. Романюк // Вісник Національної академії наук України. - 2013. - № 1. - С. 52-58 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Генетика людини--Стовбурові клітини
   Молекулярна біологія--Молекулярна генетика

Кл.слова (ненормовані):
стовбурові клітини -- плюрипотентність -- іPS-клітини -- Нобелівська премія
Анотація: Нобелівську премію з фізіології і медицини в 2012 р. було присуджено за "відкриття можливості перепрограмування зрілих (диференційованих) клітин у плюрипотентні". Лауреатами стали британець Джон Гердон із Гердонівського інституту в Кембриджі та японець Шінья Яманака, співробітник інституту серцево-судинних захворювань Гледстоуна, професор Університету Кіото.


Дод.точки доступу:
Гердон, Джон Бертран \про нього\; Шінья, Яманака \про нього\




    Романюк, С. І.
    Навіщо потрібні рецепторні протеїни на мембранах клітин, або як різні клітини оргнізму сприймають навколишнє середовище? [Текст] / С. І. Романюк, С. В. Комісаренко // Вісник Національної академії наук України. - 2013. - № 2. - С. 32-37 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біохімія клітини--GPC-рецептори
   Молекулярна біологія--G-протеїни

   Нобелівські премії--Хімія

Анотація: Лауреатами Нобелівської премії з хімії 2012 року стали американські вчені Роберт Лефковіц і Брайан Кобилка за "дослідження рецепторів, зв'язаних з G-протеїнами" (GPCR). GPC-рецептори на поверхні спеціалізованих клітин виконують роль структур розпізнавання специфічних сигналів із середовища, що оточує клітину. Дослідження Р. Лефковіца і Б. Кобилки стали фундаментальним внеском у визначення просторової структури GPC-рецепторів та вивчення механізмів їхнього функціонування.


Дод.точки доступу:
Комісаренко, С. В.; Лефковіц, Роберт \про нього\; Кобилка, Брайан \про нього\




   
    Стовбурові клітини та рецептори, пов'язані з G-протеїнами, - знову на передовій науки [Текст] / С. І. Романюк, С. В. Комісаренко // Український біохімічний журнал. - 2013. - Т. 85, № 1. - С. 96-106. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Нобелівські лауреати--Фізіологія--Медицина--Хімія


Дод.точки доступу:
Романюк, С. І.; Комісаренко, С. В.