Татаренко, Алла
    Оніричний всесвіт Сави Дам'янова [Текст] : спроба постмодерної космогонії / Алла Татаренко // Київська старовина. - 2004. - № 3. - С. 173 - 174
Рубрики: Літературознавство Сербії--Дам'янов Сава, про нього





    Татаренко, Алла.
    Герерогенна прозова структура як ергодичний гіпертекст ("Дослідження досконалості" Сави Дам'янова) [Текст] / Алла Татаренко // Слово і час. - 2009. - № 7. - С. 67-75. - Бібліогр.: с. 75
Рубрики: Сербська література --Художня--Поезія, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Гіпертекст -- Постмодернізм
Анотація: У статті розглянуто поетикальні проблеми ергодичного гіпертексту на прикладі гетерогенної прозової структури - "Дослідження досконалості" (1983) відомого сербського письменника-постмодерніста Сави Дам'янова. Особлива увага звертається на аналіз формотворчих аспектів іманентної поетики прозаїка (семантизація форми, наративна стратегія, особливості функціонування різних дискурсів), а також на використання техніки пастиша для досягнення постмодерного ефекту амбівалентності авторської позиції у творі.


Дод.точки доступу:
Дам'янов, Сава (Сербський письменник ; 1956) \о произв.\


061
Л 890


    Татаренко, Алла
    "Молода сербська проза" та "Хорватська нова проза": риси постмодерністської поетики [] / Алла Татаренко // Вісник Львівського ун-ту. Серія філологічна. - Л. : Вид-во Львів. нац. ун-ту ім. І. Франка, 2007. - Вип. 40, Ч. 1. - С. 212-217. - Бібліогр.: с. 217.
УДК
Рубрики: Сербська література--Постмодернізм
   Хорватська література--Проза. Поетика, ХХ ст.




4(с)Укр
Т 338


    Татаренко, Алла
    Україністика в Бєлградському університеті: проблеми і перспективи [] / Алла Татаренко // Теорія і практика викладання української мови як іноземної. - Л. : Вид. центр ЛНУ ім. Івана Франка, 2007. - Вип. 2. - С. 235-238. - Бібліогр. : с. 238.
УДК
Рубрики: Викладання української мови як іноземної--Україністика--Українсько-сербські культурні та наукові зв'язки

Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 512794 - Б.ц. (вільний)


9 сл
П 781


    Татаренко, Алла.
    Постмодерні експерименти з формою в романі Данила Кіша "Монсарда" [Текст] / Алла Татаренко // Проблеми слов'янознавства: Зб. наук. пр. - Львів : Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка, Ін-т славістики, 2007. - Вип. 56. - С. 142-149. - Бібліогр. в прим.
РУБ 9 сл
Рубрики: Літературознавство--Сербська література--Постмодерна література
Кл.слова (ненормовані):
Роман -- Жанр -- Наративна модель -- Постмодернізм

Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 518516 - Б.ц. (вільний)




    Айдачич, Деян.
    Сербський постмодернізм крізь призму теорії та історії літератури [Текст] / Деян Айдачич // Слово і час. - 2011. - № 1. - С. 102-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Татаренко Алла. Поетика форми в прозі постмодернізму (досвід сербської літератури) / Алла Татаренко. - Львів : ПАІС, 2010. - 544 с.

Рубрики: Сербська література--Історія, 20-21 ст.
Анотація: У центрі дослідження львівського літературознавця Алли Татаренко - твори письменників сербської постмодерністської прози, написані у другій половині ХХ - на початку ХХІ ст., які авторка розглядає під теоретичним кутом зору.


Дод.точки доступу:
Татаренко, Алла \о произв.\




    Старовойт, Ірина.
    Постформінг. Лакуни, загальні місця, краєвиди, мальовані чаєм [Текст] / Ірина Старовойт // Слово і час. - 2011. - № 1. - С. 105-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Татаренко Алла. Поетика форми в прозі постмодернізму (досвід сербської літератури) / Алла Татаренко. - Львів : ПАІС, 2010. - 544 с.

Рубрики: Сербська література--Історія, 20-21 ст.
Анотація: Рецензована праця присвячена проблемі постмодерної трансформації в багатому пост-Арістотелевому сенсі. У монографії йдеться про поетику прозової форми, про "формотворчість, яка приходить на зміну жанровим експериментам". Основою дослідження стали художній досвід та критична саморефлексія сербської постмодерної літератури.


Дод.точки доступу:
Татаренко, Алла \о произв.\




    Татаренко, Алла.
    Поезієзнавство, ліричне і критичне [Текст] : рецензия / Алла Татаренко // Слово і час. - 2012. - № 9. - С. 105-111
Рец. на кн. : Лучук Іван. Мистецтво поетичне в дискурсі української лірики та письменницької критики : монографія / Іван Лучук. - Львів; К., 2012. - 444 с.

Рубрики: Літературознавці України, 20-21 ст.
   Літературознаство--Поезія

Кл.слова (ненормовані):
компаративістика -- інтертекстуальність -- мистцтво віршування
Анотація: Стаття є рецензією на книгу І. Лучука, присвячену осмисленню "мистецтва поетичного" українськими поетами і його репрезентації у творах як поетичних, так і літературно-критичних.


Дод.точки доступу:
Лучук, Іван (український письменник, літературознавець ; 1965-) \про твір\




    Татаренко, Алла.
    Сербія - велика тайна... [Текст] / Алла Татаренко // Український тиждень. - 2015. - № 29. - С. 38-41 : фот. цв.
Рубрики: Політика--Європа
   Історія Європи, 20 ст.






    Татаренко, Алла.
    Славістика на службі культурної дипломатії [Текст] : рецензия / Алла Татаренко // Слово і час. - 2019. - № 4. - С. 109-110
Рец. на кн. : Ołeksandr Koszyc i jego dziennik “Z pieśnią przez świat”; redakcja naukowa Walentyna Sobol. - Warszawa

Рубрики: Культурологія--Українська діаспора--Польща, 19-20 ст.
Анотація: Нещодавно у Польщі з’явилося цікаве й важливе україністичне видання: «Ołeksandr Koszyc і jego dziennik “Z pieśnią przez świat”» («Олександр Кошиць і його щоденник “З піснею крізь світ”», науковою редакторкою якого є знана україністка, професорка Варшавського університету Валентина Соболь. Важко переоцінити значення цього видання для поширення української культури в Польщі, адже Олександр Кошиць (1875-1944) – це видатний український диригент, композитор, етнолог, один з найактивніших популяризаторів української пісні у світі; а увага до його постаті – це ще один крок у справі будування мостів порозуміння між нашими народами. Прикметно, що книжка, яка містить фрагменти мемуарів українського митця, має саме таку назву. Перед польським читачем – не просто переклад уривків автобіографічних свідчень українського культурного діяча, а наукове видання, яке в особливий спосіб розширює щоденниковий дискурс; надає йому історико-культурологічного виміру, а це робить його цікавим також для філологів та істориків.