Хаустов, Володимир.
    Стратегічні орієнтири інноваційної політики України [Текст] / Володимир Хаустов // Економіст. - 2014. - № 4. - С. 12-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інноваційна політика--Стратегічні орієнтири--Україна
Кл.слова (ненормовані):
зелене зростання -- економіка знань -- трудова міграція -- боротьба з корупцією
Анотація: Визначено основні положення стратегій інноваційного розвитку розвинених країн. Обгрунтовано нагальну необхідність імплементації в Україні положень нової європейської стратегії економічного розвитку "Європа 2020: стратегія розумного, стійкого й всеосяжного зростання", а також участі вітчизняних вчених у рамковій програмі щодо наукових досліджень та інновацій "Обрій 2020".

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Хаустов, Володимир.
    Порівняльний аналіз стратегій охорони промислової власності в Україні та інших країнах світу [Текст] / Володимир Хаустов // Економіст. - 2016. - № 1. - С. 21-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Правова охорона--Порівняльний аналіз--Україна--Білорусь--Вірменія -- Молдова -- Китай
Кл.слова (ненормовані):
інновації -- економічна політика -- стратегії
Анотація: У статті викладено основні результати дослідження щодо досвіду використання потенціалу інтелектуальної власності та інновацій у забезпеченні ефективного економічного зростання. Обґрунтовано, що важливим і вкрай необхідним інструментом реалізації сучасної економічної політики для країн з ринком, що формується (до яких відносять пострадянські країни та Китай), є стратегії інтелектуальної власності та інновацій. Успішність такої політики визначається значним покращанням позицій країни у рейтингу Глобального індексу інновацій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Хаустов, Володимир.
    Охорона інтелектуальної власності й стимулювання інноваційного розвитку в Україні та світі [Текст] / Володимир Хаустов // Економіст. - 2017. - № 3. - С. 19-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Державна політика--Україна
Анотація: Представлені аналітичні узагальнення сучасного стану та тенденцій розвитку глобальної сфери інтелектуальної власності. Виконано компаративний аналіз конкурентних переваг розвинутих країн та країн, що розвиваються, у сфері інтелектуальної власності, у тому числі на міжнародних ринках. Визначено сучасні методи та інструменти державної політики стимулювання розвитку сфери інтелектуальної власності. Обґрунтовано необхідність більш ефективного використання потенціалу інтелектуальної власності України в її широкому розумінні задля стимулювання інноваційних процесів та забезпечення сталого економічного зростання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Хаустов, Володимир Кирилович.
    Інтелектуальна власність – потенціал інноваційного розвитку України [Текст] / Володимир Кирилович Хаустов // Економіка України. - 2021. - № 1. - С. 69-83. - Бібліогр. 2 назви
Рубрики: Інноваційна діяльність--Інтелектуальна власність--Національна система--Проблеми і перспективи розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
об'єкти інтелектуальної власності -- створення -- захист -- комерціалізація -- інноваційний розвиток -- витрати на науково-дослідні роботи
Анотація: Соціально-економічний розвиток України в середньо- та довгостроковій перспективі неможливий без кардинального реформування сфери інтелектуальної власності як основи активізації інноваційних процесів. Узагальнення тенденцій та досвіду провідних країн світу щодо створення, захисту та комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності дозволило виявити сильні та слабкі позиції України. Для України важливим є досвід ЄС і США в контексті реформування системи захисту прав інтелектуальної власності на внутрішньому та зовнішніх ринках, у тому числі щодо контрафакції, фальсифікації, піратства й плагіату. Основу інноваційної політики України доцільно формувати з використанням сучасного методологічного підходу на основі попиту, зокрема, щодо державних закупівель, оновлення регуляторного середовища, підтримки приватного попиту тощо. Такий підхід сприятиме комерціалізації результатів НДДКР та об’єктів права інтелектуальної власності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)