577.2
Ц 586


    Циганкова, В. А.
    Виділення з клітин рослин малих регуляторних si/miRNA з антинематодною активністю [Текст] / В. А. Циганкова, Я. Б. Андрусевіч, Я. Б. Блюм // Доповіді Національної академії наук України. - 2011. - № 9. - С. 159-164. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Біохімія--Нуклеїнові кислоти
Кл.слова (ненормовані):
Еукаріоти -- Рослини -- Регулятор росту -- Радостим-супер -- Нематода
Анотація: Розроблено новий метод виділення препаратів малих регуляторних si/miRNA високої чистоти та проведено перевірку їх функціональної активності. Встановлено, що регулятор росту Радостим-супер значно підвищує стійкість рослин до нематод.


Дод.точки доступу:
Андрусевіч, Я. Б.; Блюм, Я. Б.




   
    Індукція регуляторами росту біосинтезу si/miRNA з антипатогенними та антипаразитарними властивостями в клітинах рослин [Текст] / В. А. Циганкова [и др.] // Біотехнологія. - 2012. - Т. 5, № 3. - С. 62-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Живлення рослин
   Молекулярна біологія



Дод.точки доступу:
Циганкова, В. А.; Стефановська, Т. Р.; Андрусевич, Я. В.; Пономаренко, С. П.; Блюм, Я. Б.




   
    Регулятор росту Чаркор як індуктор накопичення біомаси у культурах "бородатих коренів" цикорію - продуцентів поліфруктанів [Текст] / В. А. Циганкова [и др.] // Біотехнологія. - 2012. - Т. 5, № 4. - С. 65-73. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Добрива органічні--Живлення рослин
   Молекулярна біологія

Кл.слова (ненормовані):
Поліфруктани


Дод.точки доступу:
Циганкова, В. А.; Пономаренко, С. П.; Галкін, А. П.; Ємець, А. І.


631.811
Ц 586


    Циганкова, В. А.
    Генетичні механізми успадкування стійкості пшениці та нуту до патогенних мікроміцетів роду Fusarium L. [Текст] / В. А. Циганкова // Доповіді Національної академії наук України. - 2012. - № 11. - С. 185-190. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Пшениця--Хвороби
   Біохімія рослин

   Молекулярна генетика

Кл.слова (ненормовані):
Ефект гетерозисподібний -- Дот-блот-гібридизація -- Мікотоксин
Анотація: Досліджено in vivo успадкування стіійкості до патогенних мікроміцетів рослин пшениці та нуту наступного покоління, отриманих з насіння рослин першого покоління, які в процесі онтогенезу оброблялись на інфекційному фоні регуляторами росту Біолан, Регоплант та Стімпо.





   
    Підвищення регуляторами росту імунітету рослин до патогенних грибів, шкідників і нематод [Текст] / В. А. Циганкова, Я. В. Андрусевич, О. В. Бабаянц [та ін.] // Физиология и биохимия культурных растений. - 2013. - Т. 45, № 2. - С. 138-147. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фізіологія рослин--Дослідження--Регулятори росту
   Сільське господарство--Захист рослин



Дод.точки доступу:
Циганкова, В. А.; Андрусевич, Я. В.; Бабаянц, О. В.; Пономаренко, С. П.; Медков, А. І.; Галкін, А. П.




   
    Вплив нових біопрепаратів на основі аверкому на розвиток і продуктивність рослин та експресію генів синтезу si/miPHK [Текст] / Г. О. Іутинська [и др.] // Мікробіологія і біотехнологія. - 2013. - № 1. - С. 48-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мікробіологія--Мікробні припарати


Дод.точки доступу:
Іутинська, Г. О.; Циганкова, В. А.; Білявська, Л. О.; Козирицька, В. Є.




   
    Підвищення імунозахисних властивостей видів рослин роду [[i]]Aesculus[[/i]] L. до каштанової мінуючої молі ([[i]]Cameraria ohridella[[/i]] Deschka et Dimic) за допомогою біостимулянта "Регоплант" [Текст] / В. А. Циганкова [и др.] // Біоресурси і природокористування. - 2013. - Т. 5, № 1/2. - С. 5-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Систематика рослин--Каштани


Дод.точки доступу:
Циганкова, В. А.; Демчук, Т. Л.; Григорюк, І. П.; Ємець, А. І.; Пономаренко, С. П.; Галкін, А. П.; Блюм , Я. Б.




   
    Вплив регуляторів росту "Біолан" та "Івін" на продуктивність лікарських рослин [Текст] / В. Я. Хоміна [и др.] // Біоресурси і природокористування. - 2013. - Т. 5, № 3/4. - С. 16-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лікарські рослини --Вирощування--Живлення рослин


Дод.точки доступу:
Хоміна, В. Я.; Циганкова, В. А.; Пономаренко, С. П.; Григорюк, І. П.




   
    Скринінг рістстимулювальної активності синтетичних сполук - похідних піримідину [Текст] / І. В. Могільнікова, В. А. Циганкова, Р. М. Солом'яний [та ін.] // Доповіді Національної академії наук України. - 2020. - № 10. - С. 62-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фізіологія рослин--Дослідження--Ріст рослин
   Біотехнологія--Генетична інженерія--Трансгенні рослини

Кл.слова (ненормовані):
Регулятор росту -- Ауксин -- Фітогромон
Анотація: Вперше досліджено вплив цих сполук на морфогенетичний потенціал експлантів томатів, що для прямої регенерації рослин найбільш ефективними є сполуки D1 та D2, які можна рекомендувати для використання в біотехнологічних програм з генетичного удосконалення томатів.


Дод.точки доступу:
Могільнікова, І. В.; Циганкова, В. А.; Солом'яний, Р. М.; Броварець, В. С.; Білько, Н. М.; Ємець, А. І.




   
    Вплив похідних піразолу на ріст і розвиток рослин в умовах in vivo та in vitro [Текст] / І. В. Могільнікова, В. А. Циганкова, А. О. Гуренко [та ін.] // Доповіді Національної академії наук України. - 2021. - № 6. - С. 108-119. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фізіологія рослин--Добрива
Кл.слова (ненормовані):
Піразол -- Ризогенез -- Калюсогенез
Анотація: Досліджено вплив синтетичних низькомолекулярних сполук — похідних піразолу — на ріст і розвиток рослин томата (Solanum lycopersicum L.) сорту Money Maker в умовах in vivo та in vitro. Встановлено, що найбільш виражену активність в умовах in vivo виявляє сполука D-pyrazole-3 у концентрації 10–8 М. Вперше досліджено вплив цих сполук на морфогенетичний потенціал експлантів S. lycopersicum в умовах in vitro і показано, що сполуки D-pyrazole-1, D-pyrazole-2 і D-pyrazole-3 ефективно індукують калюсогенез та ризогенез, а також, залежно від концентрації, пряму регенерацію рослин в умовах in vitro. Під дією всіх трьох сполук як у концентрації 10–9 М, так і 10–8 М найефективніше коренеутворення відбувається на пагонових експлантах. Для прямої регенерації рослин із цього типу експлантів найбільш ефективними є сполуки D-pyrazole-1 у концентрації 10–9 М або D-pyrazole-2 у концентрації 10–8 М, які в подальшому можуть бути рекомендовані для використання в біотехнологічних дослідженнях з генетичного вдосконалення S. lycopersicum.


Дод.точки доступу:
Могільнікова, І. В.; Циганкова, В. А.; Гуренко, А. О.; Броварець, В. С.; Білько, Н. М.; Ємець, А. І.