Черкас, Н.
    Обмінний курс, сальдо бюджету та структурні зрушення в українській економіці [Текст] / Н. Черкас // Економіст. - 2007. - № 1. - С. 38-42. - Бібліогр.: 31 назв.
Рубрики: Макроекономіка--Обмінний курс
Анотація: Досліджено вплив обмінного курсу і сальдо бюджету на динаміку виробництва і експорту в розрізі окремих секторів української економіки. Знайдено свідчення асиметричного впливу обмінного курсу на показники виробництва й експорту в металургії та машинобудуванні.

Є примірники у відділах:
(.2007р. - Б.ц.)Всі прим-ки видані
зайняті




    Шевчук, В. О.
    Вплив динаміки промислового виробництва регіону та географії зовнішньої торгівлі на технологічний експорт [Текст] / В.О. Шевчук, Н.І. Черкас // Регіональна економіка. - 2008. - № 2. - С. 34-43. - Бібліогр.: 7 назв.
Рубрики: Територіальний розвиток --Технологічна база
   Економічне зростання--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Диверсифікація експорту -- Імпорт -- Сировина
Анотація: Проаналізовано процес географічної диверсифікації зовнішньої торгівлі України в контексті стимулювання технологічного експорту. Проведено оцінку динаміки промислового виробництва областей України та досліджено його вплив на структуру експорту. Обгрунтовано доцільність переорієнтації зовнішньої торгівлі України на ринки Східної Європи.


Дод.точки доступу:
Черкас, Н.І.




    Береза, Ю.
    Пародії від щирого серця! [Текст] : поезія / Ю. Береза // Дніпро. - 2009. - № 9. - С. 164-167. - Зміст: Пляжі люблю я безлюдні / Ю. Береза. Розпусниця / О. Мудрак. Твоя робота / Д. Чабан-Леус. Звичне діло / В. Климентовська. Ах / В. Простопчук. Може, то дрібниця / Н. Черкас. Розкриваю таємницю / П. Шкраб'юк. Мій сад / Н. Гуменюк. Як би не лисина / П. Велесик. Липові вишні / Б. Смоляк. На чувака / В. Бровченко. Ох ця любов / Г. Лютий.
Рубрики: Пародії, 21 ст.

Є примірники у відділах:
(.2009р. - Б.ц.) (вільний)




    Черкас, Н. І.
    Структурно-секторальна модель експорту: об’єктивні чинники економічного зростання України [Текст] / Н. І. Черкас // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 1. - С. 111-119 : форм., рис. - Бібліогр.: 17 назв
Рубрики: Економіка торгівлі в Україні--Зовнішня торгівля--Експорт
Анотація: У статті розроблено структурно-секторальну модель експорту, за допомогою якої запропоновано надати пріоритетного значення несировинному сектору економіки. Доведено неефективність стимулювання сировинного експорту, на противагу несировинному сектору. Визначено передумови для зростання конкурентоспроможного експорту із високою часткою доданої вартості та доведено його стимулюючий вплив на економічне зростання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Черкас, Н. І.
    Вплив обмінного курсу та імпорту на динаміку структури експорту України [Текст] / Н. І. Черкас // Економіка і прогнозування. - 2013. - № 2. - С. 128-139. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Експорт--Структура--Україна
Анотація: Розглянуто актуальну проблему стимулювання структурних змін у експорті України. Проведено емпіричну оцінку еластичностей основних експортних груп від цінового фактора та імпорту з використанням двокрокового методу найменших квадратів (2SLS), векторної авторегресії (VAR) і фільтра Кальиана.





    Черкас, Н. І.
    Оцінка макроекономічних ефектів монетарної політики в Україні [Текст] / Н. І. Черкас, З. А. Атаманчук // Економіка і прогнозування. - 2015. - № 3. - С. 123-134. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Монетарна політика--Україна
Анотація: Розглянуто актуальну проблему впливу монетарної політики на макроекономічні показники в Україні. Проведено емпіричну оцінку залежності промислового виробництва, загального експорту та технологічного експорту від монетарного фактора та обмінного курсу з використанням двокрокового методу найменших квадратів (2SLS) і векторної авторегресії з коригуванням помилки (VECM). Встановлено обмежуючий вплив експансійної монетарної політики на промислове виробництво та експорт у сировинних та технологічних галузях.


Дод.точки доступу:
Атаманчук, З. А.




    Черкас, Н. І.
    Структурні детермінанти регіональної конкуретноспроможності: досвід регіонів ЄС [Текст] / Н. І. Черкас // Регіональна економіка. - 2018. - № 1. - С. 143-151 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--Європейський досвід
Кл.слова (ненормовані):
індекс регіональної конкурентоспроможності -- «смарт спеціалізація» -- структура зайнятості -- регіони ЄС -- аналіз панельних даних
Анотація: У роботі досліджено особливості регіональної політики ЄС та оцінено структурні чинники конкурентоспроможності регіонів для територіального поділу NUTS2. Проведено аналіз політики просторового розвитку на локальному рівні, що має на меті конвергенцію та підтримку економічного зростання найменш розвинених регіонів, а також напрямків стратегії «смарт спеціалізації». Узагальнено структурні елементи індексу регіональної конкурентоспроможності та 10 найбільш та найменш конкурентоспроможних регіонів ЄС. Для емпіричного аналізу чинників конкурентоспроможності регіонів проведено регресійний аналіз панельних даних 276 регіонів ЄС (NUTS2) із розподілом на 2 підгрупи за стадіями розвитку згідно методології Євростату: 1) стадії розвитку 1-2 (107 регіонів) та 2) стадії розвитку 3-5 (169 регіонів). Залежною змінною у моделі є індекс регіональної конкурентоспроможності, а незалежні змінні - основний дохід приватних домогосподарств, частки зайнятості у промисловості та секторі нефінансових послуг. Встановлено, що підвищення частки зайнятості у секторах з низькою доданою вартістю негативно впливає на регіональну конкурентоспроможність. Сформовано рекомендації щодо підвищення конкурентоспроможності регіонів шляхом стимулювання секторів із високою доданою вартістю.





    Антонюк, Л. Л.
    Провідна роль Китаю у глобальних мережах сектору високих технологій: нова реальність та сучасні виклики [Текст] / Л. Л. Антонюк, Н. І. Черкас // Економіка та держава. - 2017. - № 12. - С. 14-22 : граф. - Бібліогр. с. 21-22 (34 назви)
Рубрики: Світова торгівля--КИТАЙ
Анотація: Впродовж останніх трьох декад внаслідок економічної глобалізації відбувалась активна фрагментація світової торгівлі, що передбачала розподіл виробничих мереж у географічних масштабах. Участь у глобальних мережах надає можливості для країн підвищувати рівень спеціалізації у відповідності до відносних порівняльних переваг. Нами проаналізовано розвиток глобальних мереж виробництва і торгівлі у секторі високих технологій та виокремлено роль Китаю у цих процесах. Проаналізовано динаміку експорту високих технологій Китаю у порівнянні із основними країнами-конкурентами. Досліджено показники 20 країн-лідерів міжнародної торгівлі за період 20 років (1995—2015) для оцінки їх конкурентних позиції на світовому ринку з допомогою методу порівняльних переваг Б. Баласси. Проведено оцінку внутрішньогалузевої торгівлі Китаю у високотехнологічному секторі загалом та з основними торговельними партнерами — США та ЄС-28 з використанням індексу Грубеля-Ллойда. Результати засвідчили зростання міжнародної спеціалізації Китаю у секторі високих технологій завдяки активній участі у глобальних мережах виробництва та торгівлі. Проаналізовано чинники сповільнення економічного зростання Китаю та запропоновано напрями першочергових інституційних змін для підвищення міжнародної конкурентоспроможності.


Дод.точки доступу:
Черкас, Н.І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)