Швидка, Тетяна.
    Визначення складу антиконкурентних узгоджених дій у формі спотворення результатів тендерів як виду конкурентних правопорушень [Текст] / Тетяна Швидка // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2018. - № 7. - С. 70-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Закупівлі--Публічні--Конкурентні правопорушення
Кл.слова (ненормовані):
антиконкурентні узгоджені дії -- економічна конкуренція -- торги -- тендери -- конкурсні процедури -- публічні закупівлі -- тендерні (цінові) пропозиції -- замовник -- учасник торгів -- спотворення результатів
Анотація: Стаття присвячена розгляду антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів як прояву змови учасників або замовників та учасників публічних закупівель. У статті зроблено детальний аналіз складу даного правопорушення та виділені основні складники, необхідні для застосування до правопорушників відповідальності, сумірної зі шкодою. Поряд із цим розглянуто приклади найбільш популярних корупційних та спекулятивних схем у сфері здійснення публічних закупівель, розглянуті найбільш актуальні проблеми стосовно оскарження публічних закупівель та процесуальних моментів випадків відхилення пропозицій замовниками.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Швидка, Тетяна.
    Деолігархізація національної економіки як необхідний напрям конкурентної політики держави / Тетяна Швидка // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 7. - С. 53-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна економіка--Антимонопольне регулювання
Кл.слова (ненормовані):
економічна конкуренція -- економічна концентрація -- конкурентне законодавство -- анбандлінг
Анотація: Стаття присвячена розгляду теоретичних і практичних аспектів механізмів реалізації конкурентної політики держави, однією з основних цілей та спрямувань якої є деолігархізація економіки та забезпечення нормального функціонування ринкової економіки на основі чесних методів конкурентної боротьби. В умовах сьогодення ступінь олігархізації та монополізації національної економіки є вкрай високим та потребує радикальних методів з точки зору запровадження дієвих механізмів державної конкурентної політики. Забезпечення нормального функціонування ринку та боротьба з монопольними утвореннями є однією з основних цілей конкурентної політики держави, яка реалізується через дієві механізми боротьби з конкурентними правопорушеннями антимонопольними органами. Актуальність цього питання зумовлена надвисоким рівнем монополізації багатьох ринків як в середині країни, так і на світовому ринку, що, безумовно, потребує дієвих механізмів реалізації конкурентної політики. Особливу небезпеку складають олігополії на суміжних із природними монополіями ринках, що потребують особливого механізму регулювання та контролю.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Швидка, Тетяна.
    Комплаєнс-контроль у системі корпоративного управління господарськими товариствами [Текст] / Тетяна Швидка // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 12. - С. 85-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарські товариства--Корпоративне управління
Кл.слова (ненормовані):
підприємство -- контроль за дотриманням вимог -- внутрішній контроль -- законодавство
Анотація: Стаття присвячена проблемним питанням у сфері корпоративного управління та внутрішнього контролю господарських товариств. Для повного розуміння цих понять розглянуто різні наукові підходи до тлумачення корпоративного управління, його систему й концепції впровадження ефективного корпоративного управління на підприємствах. Установлено, що для забезпечення ефективного корпоративного управління на підприємстві існує необхідність запровадження комплаєнс-контролю.





    Швидка, Тетяна.
    Регулювання та контроль за злиттями й поглинаннями суб’єктів господарювання / Тетяна Швидка // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 2. - С. 63-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Антимонопольне законодавство--Поглинання компаній
Кл.слова (ненормовані):
концентрація -- глобалізація -- міжнародна конкуренція -- M&A угоди -- антимонопольна політика -- конкурентне законодавство
Анотація: Стаття присвячена проблемним питанням регулювання та контролю за укладанням угод щодо злиття й поглинання, що призводить до концентрації та монополізації ринків. Необхідним і важливим у процесах злиття й поглинання компаній є дотримання антимонопольного законодавства, яке має бути дієвим механізмом регулювання цих питань, та норм міжнародного та наднаціонального законодавства.





    Швидка, Тетяна.
    Проблеми забезпечення добросовісної конкуренції та впровадження правил ринкової економіки [Текст] / Тетяна Швидка // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 3. - С. 126-131. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конкуренція (екон.)--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
недобросовісна конкуренція -- господарська діяльність -- економічна політика
Анотація: Конкурентне законодавство України містить норми, категорії та інститути декількох галузей права, спираючись на які, регулює різні за своїм змістом відносини з використанням норм матеріального та процесуального права. Крім того, завдяки наявності у законодавстві усього комплексу регуляторних, охоронних та спеціалізованих норм воно має комплексний характер, а його особливістю визнається поєднання творчої, стимулюючої та регуляторної функцій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Швидка, Тетяна.
    Законодавче закріплення права на доступ до Інтернету [Текст] / Тетяна Швидка, Артем Ніколенко // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 5. - С. 145-150. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтернет--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
покоління прав людини -- Загальна декларація прав людини -- Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод -- Європейський суд з прав людини -- контент
Анотація: Статтю присвячено дослідженню природи права на доступ до Інтернету. Вона має комплексний характер. Значну увагу приділено питанню походження права на доступ до Інтернету. З’ясовано його витоки із Загальної декларації прав людини та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Розкрита теорія класифікації прав людини за поколіннями. З’ясоване місце зазначеного права в системі класифікації прав людини. На підставі цього виокремлено найсуттєвіші та основоположні ознаки досліджуваного права. Наведено позиції міжнародних правозахисників та представників міжнародних організацій щодо змісту та необхідності визнання права на доступ до Інтернету. Основний акцент був поставлений на тлумачення зазначеного права та його змісту міжнародними юрисдикційними органами та національними судами зарубіжних країн.


Дод.точки доступу:
Ніколенко, Артем




    Швидка, Тетяна.
    Рамкова угода як крок до централізованих публічних закупівель [Текст] / Тетяна Швидка, Антон Ушаков // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 6. - С. 80-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Публічні закупівлі--Нормативно-правове регулювання--Європейський Союз--США--Україна
Кл.слова (ненормовані):
централізовані закупівельні організації -- тендер
Анотація: Автори розкривають зміст терміна «централізована закупівельна організація», указують на різноманітність моделей організації впровадження ЦЗО. Оскільки чітких та обов’язкових указівок щодо реалізації повноважень ЦЗО законодавство ЄС не передбачає, існує можливість створення різноманітних систем централізованих закупівель. Окрему увагу автори статті присвячують упровадженню рамкових угод у публічні закупівлі. Директиви ЄС надають значну свободу у виборі процедур і видів рамкових угод. Також розглядається ефективність упровадження закупівель централізованими закупівельними організаціями за рамковими угодами.


Дод.точки доступу:
Ушаков, Антон
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Швидка, Тетяна.
    Кодифікація конкурентного законодавства як шлях до його модернізації та реформування [Текст] / Тетяна Швидка // Право України. - 2021. - № 11. - С. 68-79. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Конкурентне законодавство--Кодифікація--Модернізація--Реформування--Україна
Анотація: Мета статті - довести необхідність систематизації всіх нормативно-правових актів у сфері конкурентного права за допомогою ухвалення низки кодифікованих актів - Конкурентного кодексу України, Конкурентного процедурного кодексу України і Кодексу України про конкурентні правопорушення.