Zhuravel, M. V.
    Artificial intelligence in our workplace: the prospects for human employment in the era of robots [Текст] / M. V. Zhuravel // Юридична Україна. - 2019. - № 10. - P52-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудова діяльність--Автоматизація--Проблеми і перспективи розвитку, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
автоматизація -- безробіття -- інноваційні складові -- штучний інтелект -- місце роботи -- науково-технічний прогрес
Анотація: Автоматизація та штучний інтелект (ШІ) неухильно інтегрують в наше життя, представляючи як виклики, так і можливості в багатьох аспектах. Розглянуто питання, поставлені автоматизацією у сфері зайнятості. Зокрема, проаналізовано галузі, на які в майбутньому відбудеться вплив робототехніки. Які виклики будуть поставлені автоматизацією у сфері трудової зайнятості людей? Як суспільству протистояти конкуренції з боку роботів та зберегти трудову зайнятість? Мета автора — відповісти на поставлені запитання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Zhuravel, M. V.
    The transition from traditional to virtual courts: reality or myth for the justice system in Ukraine? [Text] / M. V. Zhuravel // Юридична Україна. - 2020. - № 12. - P17-27
Рубрики: Судочинство--Цифровізація--Проблеми і перспективи розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
E-court -- традиційні суди -- віртуальні слухання -- Інтернет-суд -- розумні суди
Анотація: Пандемія COVID-19 спричинила численні труднощі в юрисдикціях по всьому світу та прискорила процеси цифровізації правосуддя. У той час, як світ зіштовхнувся з величезними проблемами, спричиненими пандемією, система судочинства також зазнала чималих викликів під час національних локдаунів. Для надання громадянам безперервного доступу до судочинства зали судових засідань залишалися відкритими, хоча й у новому, віртуальному режимі, за пред’явленням електронного підпису, як це було зроблено в Україні. Раніше створена концепція Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) та підсистеми електронного суду могла б послугувати корисним цілям у цей кризовий час, але через технічні проблеми вона зазнала поразки ще задовго до настання кризи. Таким чином, суддям довелося застосовувати інші засоби для проведення віртуальних слухань справ, такі як EasyCon, Skype та Zoom, хоча ці програми виявилися не без недоліків. Ця стаття має на меті проаналізувати ситуацію, з якою зіштовхнулася судова система в Україні за часів пандемії, звертаючи увагу на необхідність подальшого впровадження ЄСІТС у дію як альтернативу традиційному судочин¬ству. Також будуть зроблені посилання на зарубіжну практику у віртуальних розглядах справ у таких країнах як Великобританія та Китай. Як підсумок, буде надана авторська думка щодо перспективи розвитку віртуального судочинства в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)