Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (16)Краєзнавча картотека (4)Конференції і вісники (28)Фонд Австрійської бібліотеки (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Тоталітаризм<.>
Загальна кількість знайдених документів : 68
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-68 
1.


    Єрмоленко, Анатолій.
    Тоталітаризм: суперечності модернізації і деструкція морально-політичного універсалізму [Текст] / Анатолій Єрмоленко // Філософська думка. - 2015. - № 4. - 23-33. . - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія--Герменевтичний аспект
   Філософи України, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
гра кольорів -- історична герменевтика -- тоталітаризм
Анотація: В цій статті автор досліджує історичну герменевтику та критичну герменевтику історії. Також він акцентує на деякі питання з книжки Мирослава Поповича "Червоне століття".


Дод.точки доступу:
Попович, Мирослав \про нього\

Знайти схожі

2.


    Івашків, Василь.
    Дослідження доктрини соцреалізму в українському мистецтві [Текст] / Василь Івашків // Дзвін. - 2011. - № 1. - С. 137-138
Рец. на кн. : Роготченко О. О. Соціалістичний реалізм і тоталітаризм / О. О. Роготченко. - К. : Фенікс, 2007. - 608 с.

Рубрики: Українська література--Мистецтво--Історія
   Мистецтво--Історія--Україна, 20 ст.

Анотація: Монографія О. О. Роготченка представляє цілісну картину мистецького життя України 1930-1950-х років. Дослідник глибоко і всебічно написав про основні види мистецтва - скульптуру, живопис та графіку, не полишив поза увагою й таку важливу тему, як синтез мистецтв, тобто з'ясування особливостей мистецтвознавчої теорії, "гармонійної єдності" архітектури, живопису та скульптури.


Дод.точки доступу:
Роготченко, Олексій \о произв.\

Знайти схожі

3.


    Білокінь С.
    Х-FILES: за лаштунками Совєцької державності в Україні (1918 - 1938 рр. ) [Текст] / Білокінь С. // Історія в школі. - 2004. - № 3. - С. 40 - 47
Рубрики: Історія України--Комуністичний тоталітаризм--Геноцид, 1818 - 1938 рр.


Знайти схожі

4.


    Білокінь, Сергій.
    X - FILES: за лаштунками совецької державності в Україні (1918 - 1938 рр. ) [Текст] / Сергій Білокінь // Історія в школі. - 2004. - № 5-6. - С. 60-64
Рубрики: Історія України--Комуністичний тоталітаризм--Геноцид--Євреї, 1818 - 1938 рр.


Знайти схожі

5.


    Баган, Олег.
    Роль Павла Тичини у творенні естетичної парадигми соцреалізму (до проблеми "митець і тоталітаризм") [Текст] / Олег Баган // Слово і час. - 2014. - № 8. - С. 19-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Масовізм -- Символізм -- Більшовизм -- Соцреалізм -- Прогресизм -- Раціоналізм -- Матеріалізм -- Авангардизм
Анотація: У статті проаналізовано лірику П. Тичини 1918-1921 рр., в якій відбилася тенденція автора до соцреалізму. Зроблено акцент на ліво-раціоналістичних основах його світогляду, які зумовили швидку переорієнтацію поета на більшевицькі ідеологеми в літературі. Досліджено філософські й інтелектуальні джерела соцреалізму як теорії.


Дод.точки доступу:
Тичина, Павло Григорович (1891-1967) \про нього\

Знайти схожі

6.


    Баран, Володимир.
    Цензура в системі тоталітаризму [Текст] / Володимир Баран // Сучасність. - 1994. - № 6. - С. 104-117. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія України--УРСР--Тоталітаризм, 20 ст.


Знайти схожі

7.


    Бахтєєв, Б.
    Про тероризм і тоталітаризм [Текст] / Б. Бахтєєв // Сучасність. - 2003. - № 10. - С. 61-69
Рубрики: Тероризм
   Тоталітарна система



Знайти схожі

8.


    Беневич, Г.
    Проти духу злоби [Текст] : мати Марія про тоталітаризм і демократію / Г. Беневич // Людина і світ. - 2004. - № 6. - С. 37-43. - Бібліографія: 45 назв
Рубрики: Чернецтво
   Святі православні--Скобцова Єлизавета--Марія



Дод.точки доступу:
Скобцова, Єлизавета Юріївна \про нього\

Знайти схожі

9.


    Бондарева, Катерина.
    Трансформації права та його інститутів у тоталітарних політичних режимах [Текст] / Катерина Бондарева // Юридична Україна. - 2012. - № 10. - С. 11-17
Рубрики: Політичні режими--Тоталітаризм--Правові інститути
Кл.слова (ненормовані):
правова інституалізація -- функції права -- законодавство
Анотація: Досліджується специфіка правової інституалізації тоталітарних політичних режимів. Автор аналізує роль права та його трансформації в умовах тоталітарних режимів, характер правового регулювання, функції права, а також правові засоби відтворення основних ознак тоталітарних режимів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Будяков, О.
    Взаємини та ліквійна політика більшовицької влади проти борбистів на півдні УСРР [Текст] / О. Будяков // Мандрівець. - 2015. - № 3. - С. 59-61. - Бібліогр.: 18 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Історія України, 1917-1920 рр.
Кл.слова (ненормовані):
ранній тоталітаризм -- борбисти -- більшовицька партія
Анотація: У статті на основі широкої історіографічної та джерельної бази, переважно південного реґіону України, проаналізовано ліквідаційну політику більшовицької партії щодо партії борбистів України. Визначено ключові чинники взаємин більшовиків з УПЛСР (б), розглянуто аспекти внутрішньої дезорганізації лівоесерівського руху Півдня України.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

11.


    Василенко, Вадим.
    Від Достоєвського до Хвильового: (ре)візії тоталітаризму в романі "Ost" Уласа Самчука / Вадим Василенко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2020. - № 9. - С. 47-54. - Бібліогр. 17 назв
Рубрики: Теми і образи в літературі--Тоталітаризм
   Письменники українські--Самчук У.--Творчість--Аналіз

Анотація: Досліджується рецепція М. Хвильового та Ф. Достоєвського в романі "Ost" У. Самчука. Розглядається взаємозв'язок ідейних поглядів, переконань творця "загірної комуни" письменника Миколи Бича, героя роману У. Самчука, зі світоглядними позиціями Дмитра Карамазова з "Вальдшнепів М. Хвильового. Наголошується на зв'язку художнього письма та мислення У. Самчука з історіософською традицією Ф. Достоєвського, зокрема з "Братами Карамазовими" й "Бісами". Художнє опрацювання У. Самчуком провідних образів і мотивів із творів М. Хвильового та Ф. Достоєвського розуміються як певна (інтер)текстуальна стратегія, що увиразнює аналіз тоталітарної людини та суспільства.


Дод.точки доступу:
Самчук, Улас Олексійович (1905-1987) \про твір\; Хвильовий, Микола Григорович (український прозаїк, поет, публіцист, один з основоположників пореволюційної української прози ; 1893-1933 рр.) \про нього\; Достоєвський, Федір Михайлович (російський письменник ; 1821-1881) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

12.


    Василенко, Вадим.
    Вихід із тіні, або "Імперський чоловік" - "Колоніальна жінка" [Текст] / Вадим Василенко // Слово і час. - 2017. - № 4. - С. 41-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Образи і теми--Насильство
   Українська література--Проза, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
травма -- гендер -- колоніалізм -- тоталітаризм -- дискурс насильства -- українська еміграційна проза
Анотація: У статті досліджено проблему взаємоперетину категорій гендеру, колоніалізму і травми в романі-дилогії "Жаїра" Ольги Мак і повісті-вертепі "Розгром" Івана Багряного. З’ясовано, що визначальною в цих творах є ідея культурної переваги колонізованого над колонізатором, на підтвердження якої спрацьовують антиколоніальна й антитоталітарна авторські стратегії.


Дод.точки доступу:
Мак, Ольга \про твір\; Багряний, І. \про твір\

Знайти схожі

13.


    Василенко, Вадим.
    Між хутором і світом: трикнижжя « Ost» Уласа Самчука [Текст] / Вадим Василенко // Слово і час. - 2020. - № 1. - С. 3-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза--Роман, 20 ст.
   Письменники України, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
тоталітаризм -- жарн -- хронотоп -- родинна хроніка
Анотація: У статті розглядається трилогія «Ost» Уласа Самчука як жанровий різновид родинної хроніки, з’ясовуються питання жанрової природи, співвідношення твору з традиціями класичного українського роману й новітніми формами роману ХХ століття. Наголошується на його взаємозв’язку з концепцією «великої літератури», а також ідейно-естетичними поглядами У. Самчука. Крім того, досліджуються поняття покоління та роду, проблема взаємин між генераціями, кожна з яких відіграє власну роль у складній драмі родової та національної історій.


Дод.точки доступу:
Самчук, Улас \про нього\

Знайти схожі

14.


    Василенко, Вадим.
    Місто як травма, або три обличчя Києва: роман "Хрещатий Яр" Докії Гуменної [Текст] / Вадим Василенко // Слово і час. - 2016. - № 10. - С. 31-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза--Роман, 20 ст.
   Літературознавство--Гендер у літературі

Кл.слова (ненормовані):
травма -- окупація -- тоталітаризм -- ідентичність -- роман
Анотація: У статті проаналізовано автобіографічний роман "Хрещатий Яр" Докії Гуменної з погляду втілення в ньому травматичного досвіду авторки. Досліджено взаємовідношення між принципами репрезентації травмованої свідомості та своєрідністю репрезентації міського простору, виявлено їх внутрішній взаємозв’язок. Встановлено, що роман дає підстави говорити про гендерну ідентифікацію наративу війни в українській еміграційній прозі, художній вимір тоталітарної травми з позиції жінки.


Дод.точки доступу:
Гуменна, Докія \про твір\

Знайти схожі

15.


    Василенко, Вадим.
    Оприявнюючи незриме, проговорюючи невимовне : категорія травми в об'єктиві сучасних досліджень [Текст] / Вадим Василенко // Слово і час. - 2017. - № 11. - С. 43-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство --Літературні дослідження
Кл.слова (ненормовані):
травма, свідок, свідчення, горе, скорбота, меланхолія, політика, тоталітаризм
Анотація: У статті проаналізовано проблему репрезентації, літературний і культурний контексти травми як однієї з центральних категорій у сучасній літературній антропології. Зосереджено увагу на питаннях про роль свідка та функцію свідчення у процесі дослідження травми. До аналізу залучено праці дослідників, які репрезентують студії травми як автономний розділ сучасної гуманіристики, заснований на результатах психоаналітичних спостережень.


Знайти схожі

16.


    Василенко, Вадим.
    Роман «Собор» Олеся Гончара у критиці української еміграції 1960–1980-х років [Текст] / Вадим Василенко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2021. - № 5/6. - С. 49-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники українські--Гончар О. Т.--Дослідження творчості, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
канон -- соцреалізм -- тоталітаризм -- ідеологія
Анотація: У статті досліджується рецепція роману «Собор» О. Гончара в літературній критиці української еміграції 1960– 1980-х рр. До аналізу залучені різні за жанром і хронологією розвідки У. Самчука, І. Кошелівця, Ю. Шереха, Ю. Бойка, Л. Луціва, Л. Рудницького, М. Павлишина та ін., які фіксують ідейні й естетичні оцінки твору Гончара. Розглядаються основні проблемні місця в еміграційній рецепції цього роману, простежуються подібність і відмінність у поглядах на його ідейно-політичну й естетичну природу, взаємопов’язаність соцреалістичного канону і національної проблематики.


Дод.точки доступу:
Гончар, Олесь Терентійович (1918-1995) \про твір\; вінницький автор, але не про Вінницю (Вінниччину)
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

17.


    Василенко, Вадим.
    У світі навиворіт: божевілля як тема і сюжет [Текст] / Вадим Василенко // Слово і час. - 2021. - № 4. - С. 57-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
хвороба -- ідеологія -- тоталітаризм -- романтизм
Анотація: Стаття присвячена феномену божевілля в українській літературі першої половини ХХ ст. Аналізуються ідейно-естетичні тенденції, пов’язані з осмисленням феномену божевілля, з’ясовуються його функціональні особливості, художньо-символічне й ідейно-політичне значення, наголошується на типологічних збігах у потрактуванні божевілля як теми і сюжету, проводяться паралелі між психологічною атмосферою тоталітарного світу і художніми інтерпретаціями божевілля. До аналізу залучені різні за жанром, стилем і хронологією твори, у яких тема божевілля набуває ідеологічно забарвленого й символічно значущого змісту.


Знайти схожі

18.


    Голубець, Орест.
    Українське мистецтво ХХ століття: проблеми національної ідентифікації. Тоталітарне мистецтво [Текст] / О. Голубець // Артанія. - 2011. - № 3. - С. 16-26 : кол.іл
Рубрики: Мистецтво України
   Течії в живопису

Кл.слова (ненормовані):
АВАНГАРД, СОЦРЕАЛІЗМ, ТОТАЛІТАРИЗМ
Анотація: Подано порівняльний аналіз таких течій українського мистецтва, як авангард та соцреалізм


Знайти схожі

19.


    Грабовський, Сергій.
    Сучасний український національний рух у невідоме [Текст] / С. Грабовський // Сучасність. - 2007. - № 1-2. - С. 127-134. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Суспільне життя--Націоналізм--Україна, ХХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
колоніалізм -- тоталітаризм -- геноцид -- окупація
Анотація: Висвітлено головні чинники, які визначають буття українського народу в ХХ столітті та набутий ним досвід: колоніалізм, тоталітаризм та геноцид, які були повязані з діяльністю на теренах України державних структур Російської імперії.


Знайти схожі

20.


    Грабовський, Сергій.
    Українська культура today: проблеми і небезпеки [Текст] : начерки небезстороннього / Сергій Грабовський // Сучасність. - 2009. - № 6. - С. 163-176.
Рубрики: Культура українська сучасна--Проблеми
Кл.слова (ненормовані):
Колоніальний період -- Тоталітаризм -- Кіно
Анотація: Автор статті розглядає проблеми розвитку сучасної української культури, порівнює з розвитком європейським.


Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-68