Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Конференції і вісники (12)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=художній образ<.>
Загальна кількість знайдених документів : 32
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-32 
1.


    Іванова, Ірина.
    Шевченкове слово в українській рекламній творчості [Текст] / Ірина Іванова // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2014. - № 10. - С. 43-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рекламна мова українська
Кл.слова (ненормовані):
цитування -- тестимоніум -- тестимоніал -- рекламний текст -- рекламна комунікація -- художній образ -- мова реклами
Анотація: Статтю присвячено проблемам залучення і розвитку сучасних маркетингових технологій в українській рекламі, а також історії використання поезій та образу Т. Шевченка для створення ефективного рекламного повідомлення. Подано характеристику провідних напрямів та особливостей застосування мовотворчості й особистості Т. Шевченка в рекламі.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (поет, художник, громадсько-політичний діяч, засновник нової української літератури ; 1814-1861) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Бідненко, В.
    Не повторити помилок історії... : урок вивчення нового матеріалу в 9 класі : [за твором П. Куліша "Чорна рада"] [Текст] / В. Бідненко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 3. - С. 23-27.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література українська--Методика--Урок
   Література українська--Нова--Персоналії

Кл.слова (ненормовані):
лінійний диктант -- проблематика твору -- художній образ -- порівняльна характеристика -- Я. Сомко і І. Брюховецький -- Петро і Кирило -- технологія "Мікрофон"
Анотація: Надано конспект уроку на тему "Пантелеймон Куліш "Чорна рада". Образи та ідеї твору". Метою цього уроку є формування навичок характеристики образів твору та визначення провідних ідей, вмінь аналізувати станову психологію окремих суспільних верств і поведінку тогочасних українців, а також виховання патріотизму та почуття відповідальності за долю держави.


Дод.точки доступу:
Куліш, П. \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

3.


    Бистрова, Олена.
    Принципи фотографії як складники літературного твору [Текст] / Олена Бистрова // Слово і час. - 2018. - № 9. - С. 33-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство
   Фотомистецтво--Художня фотографія

Кл.слова (ненормовані):
Поетика -- Художній образ
Анотація: У статті досліджено виникнення та розвиток фотографічного мислення в XIX - XX столітті, а також відображення цього мислення в літературі. Проаналізовано стилетвірні принципи фотомистецтва у створенні образів та психологічних картин у художніх творах. Аналіз втілення фотографічного мислення в літературі проведено на матеріалі творчості Ф. Достоєвського.


Знайти схожі

4.


    Буряк, О. Ф.
    Борис Харчук "Планетник": жанрово-композиційна специфіка, проблематика, образна система [Текст] / О. Ф. Буряк // Українська література в загальноосвітній школі. - 2014. - N 12(грудень). - С. 2-6. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Літературна критика, 20 ст.
   Романи українські--Літературна критика, 20 ст.

   Письменники українські--Персоналії, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
художній образ
Анотація: У статті висвітлюються художні особливості твору Бориса Харчука «Планетник»: визначено риси легенди, притчі, повісті в його жанровій структурі, з'ясовано характер сюжету й функції позасюжетних елементів, окреслено ключові проблеми, схарактеризовано образ головного героя.


Дод.точки доступу:
Харчук, Борис Микитович (1931-1988) \про твір\

Знайти схожі

5.


    Вербицька, Лідія.
    Природно-людський спільносвіт у дидактичній ліриці Івана Франка ("Мій Ізмаргард", "Давнє й нове") [Текст] / Лідія Вербицька // Слово і час. - 2011. - № 7. - С. 39-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українські письменники--Франко І.Я.--Творчість
   Українська література--Лірика

Кл.слова (ненормовані):
Алегорія -- Дидактика -- Символ -- Художній образ
Анотація: У статті йдеться про філософсько-дидактичний код образної символіки природно-людського спільносвіту у збірках "Мій Ізмаргард" і "Давнє й нове". Зроблено спробу окреслити основні напрямки художньої філософії в межах парадигми "людина - природа" в повчальній ліриці І. Франка.


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович (український письменник, поет, вчений, публіцист, перекладач, громадський і політичний діяч ; 1856-1916)

Знайти схожі

6.


    Горєлова, С.
    Шекспірівські образи у творчій рецепції неокласиків і акмеїстів [Текст] / Світлана Горєлова // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2011. - № 10. - С. 84-87. - Бібліогр.: 8 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Образи, теми, сюжети, ХХ ст.
   Російська література--Образи, теми, сюжети, ХХ ст.

Кл.слова (ненормовані):
шекспірівські драми -- прототип -- художній образ -- лірична героїня -- ліричний герой -- А. Ахматова, М. Гумільов, М. Рильський, Ю. Клен, М. Зеров
Анотація: У статті досліджено вплив творчості В. Шекспіра на український неокласицизм і російський акмеїзм. Використовуючи мотиви, сюжети, образи персонажів шекспірівських драм, українська та російська поезія ХХ ст. стала своєрідним підсумком розвитку нової національної поезії і продовжила кращі літературні традиції, зокрема традиції Ренесансу.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

7.


    Даниленко, Сергій.
    Апологетика сакрального ізоляціонізму у білоруській радянській поезії сталінської епохи [Текст] / Сергій Даниленко // Слово і час. - 2014. - № 12. - С. 26-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Білоруська література--Поезія, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
художній образ -- метафора -- трансформація -- ідеологія
Анотація: У статті на матеріалі білоруської радянської поезії 30-х рр. ХХ ст. проаналізовано процес створення соціального міфу тоталітарної держави, заснований на апологетиці сакрального ізоляціонізму та комуністичного месіанізму.


Знайти схожі

8.


    Деркач, О.
    Характеристика персонажів та образів-символів у художньому творі [Текст] / Олена Деркач // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 11/12. - С. 78-80. - журнал.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література українська--Методика--Методи навчання
   Література українська--Методика--Аналіз тексту

Кл.слова (ненормовані):
навчально-пізнавальна діяльність учнів -- художній образ -- асоціативна характеристика ліричного героя -- характеристика-порівняння-асоціація -- картки для учнів (медитація, градація, дослідження та ін.)
Анотація: У статті запропоновано конкретні методи та прийоми характеристики художніх образів за новітньою технологією, а саме: окреслено цілі навчально-пізнавальної діяльності учнів, надано зразки різних видів характеристик літературних героїв (у т. ч. порівняльних) з метою розвитку в учнів вмінь працювати з текстом, критично аналізувати художні образи твору.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

9.


    Дубініна, Вікторія.
    Поетичний світ Бориса Тенети [Текст] / Вікторія Дубініна // Слово і час. - 2014. - № 1. - С. 42-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20 ст.
   Українська література--Поезія

Кл.слова (ненормовані):
поезія -- імпресіонізм -- художній образ -- пейзаж -- ліричний герой
Анотація: У статті проаналізовано поетичні твори українського письменника Бориса Тенети, надруковані в періодичних виданнях другої половини 1920-х років. У віршах актуалізуються важливі екзистенційні, буттєві проблеми.


Дод.точки доступу:
Тенета, Борис (український письменник ; 1903-1935) \про нього\

Знайти схожі

10.


    Кандинська, Віра.
    Рецепція естетизму й дендизму в новелі Ольги Кобилянської "Valse melancolique" [Текст] / Віра Кандинська // Слово і час. - 2013. - № 5. - С. 32-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України--Буковина, 19-20 ст.
   Українська література--Мала проза--Новела

Кл.слова (ненормовані):
життєтворчість -- модернізм -- художній образ
Анотація: У статті розглянуто новелу О. Кобилянської "Valse melancolique" в контексті концепцій естетизму й дендизму, розроблених О. Вайлдом, Ш. Бодлером та Ж. Барбе д'Оревільї. Доведено, що О. Кобилянська однією з перших в українській літературі створює образи героїв, для яких естетизм і дендизм є світоглядом та стилем життя.


Дод.точки доступу:
Кобилянська, Ольга Юліанівна (українська письменниця, громадська діячка ; 1863-1942) \про неї\

Знайти схожі

11.


    Караменов, Николай.
    Почему не Борхес? [Текст] / Николай Караменов // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2014. - № 1. - С. 38-40
Рубрики: Письменники сербські, 20-21 ст.
   Художня література--Текстологія

Кл.слова (ненормовані):
постмодернизм -- художній образ
Анотація: Философское размышление о современном читателе, постмодернистской литературе, о художественном восприятии, художестенном образе. Автор останавливается более подробно на творчестве Милорада Павича.


Дод.точки доступу:
Павич, Милорад (сербський письменник ; 1929-2009) \про нього\

Знайти схожі

12.


    Клічак, Ганна
    Життя починається з дтва, а знання - із здивування [Текст] : урок розвитку зв'язного мовлення у 5 класі / Ганна Клічак // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2009. - № 1. - С. 8-12. - Библиогр.: 2 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Урок зв'язного мовлення--5 клас
Кл.слова (ненормовані):
художній образ -- лексичні синоніми -- оповідання Надії Кир'ян "Зернятко і яєчко"
Анотація: Урок зв'язного мовлення у 5 класі за темаю "Створення художнього образу. Лексичні синоніми"


Дод.точки доступу:
Кир'ян, Надія
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

13.


    Коваленко, В.
    Творчий діалог на тему: "... І незглибиме творче ремесло" (модель засідання літературно-творчої студії для старшокласників) [Текст] / В. Коваленко // Українська мова і література в школі. - 2007. - № 3. - С. 58-60.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література українська--Позакласна робота
Кл.слова (ненормовані):
літературна творчість -- художній образ -- ідея -- мистецький дар -- графоманія
Анотація: Позакласний захід для учнів з української літератури

Є примірники у відділах:
(12.06.2007р. (1 прим.) - Б.ц.) - вільні 1

Знайти схожі

14.


    Кучерук, О.
    Образ рідного краю в поетичній моделі світу Антона Лісовського [Текст] / Оксана Кучерук // Українська мова і література в школах України. - 2017. - № 6. - С. 57-62. - Бібліогр.: 5 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Лісовський А.
Кл.слова (ненормовані):
концепт "рідний край" -- поетичний текст -- духовно-естетичний смисл -- художній образ
Анотація: Розкрито специфіку художнього світу житомирського поета А. Лісовського за текстами збірки поезій "Осінні мелодії". Шляхом лінгвопоетичного аналізу досліджено, що в текстах цієї збірки відображено дух Полісся й України, спосіб життя земляків, гуманне ставлення автора до рідної землі, до природи рідного краю, до його людей. Доведено, що вміщеним у збірці поезіям властиві високі ідеали добра, краси, людського щастя, дружби й взаєморозуміння між українським і польським народами. Визначено дидактичний потенціал поетичних текстів А. Лісовського.


Дод.точки доступу:
Лісовський, А.
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

15.


    Лісовський, Антон.
    Аксіоми методики [Текст] / А. Лісовський // Українська мова і література в школі. - 2009. - № 1. - С. 32-35.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література--методологія науки
Кл.слова (ненормовані):
мистецтво слова -- літературний твір -- художній образ -- художній твір
Анотація: Стаття про викладання літератури, як науку про завдання, зміст і закономірності здійснення шкільної літературної освіти.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

16.
CUKK-VDPU
Л1


    Лісовський, Антон.
    Відкривати скритий смисл подій (коли вивчається дві літератури) [Текст] / А. Лісовський // Українська мова і література в школі. - 2007. - № 6. - С. 25-27.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література українська--Теми і сюжети
Кл.слова (ненормовані):
художня література -- художній образ -- мистецтво
Анотація: Художня література системою своїх засобів розвиває у людини духовні цінності

Є примірники у відділах:
(24.10.2007р. (1 прим.) - Б.ц.) - вільні 1

Знайти схожі

17.
CUKK-VDPU
Л68


    Лобарська, Лоріна.
    Орієнтовний запитальник для актуалізації опорних знань учнів 4 класу з образотворчого мистецтва, визначення рівня засвоєння учнями базових теоретичних положень предмета [Текст] / Л. Лобарська, Л. Вовк // Початкова школа. - 2008. - № 3. - С. 44-48.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Мистецтво--Образотворче--Початкове навчання
Кл.слова (ненормовані):
образотворче мистецтво -- художній образ -- запитальник
Анотація: Дидактичний матеріал націлений на оптимізацію підготовки вчителя до уроку з образотворчого мистецтва


Дод.точки доступу:
Вовк, Лариса

Знайти схожі

18.


    Логвиненко, Юлія.
    Трансформація античних міфів у творчості поетів-постмодерністів [Текст] / Юлія Логвиненко // Слово і час. - 2011. - № 6. - С. 54-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Напрями--Постмодернізм
Кл.слова (ненормовані):
Психологізація -- Символ -- Художній образ -- Художній світ
Анотація: Розкриваються прийоми використання античного міфу у творчості поетів 90-х років ХХ ст. Виявлено й окреслено три найбільш концептуально значущі способи введення міфу у тканину твору. Проаналізовано головні функції використання міфів у поетичній системі постмодерністів.


Знайти схожі

19.


    Мариненко, Юрій.
    Апологія людини в літературній спадщині Галини Журби / Юрій Мариненко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2014. - № 6. - С. 40-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Теми і образи в літературі--Людина
Кл.слова (ненормовані):
проза -- оповідання -- повість -- роман -- есей -- мемуари -- естетичний ідеал -- художній образ -- герой
Анотація: Досліджується прозова спадщина Г. Журби. На матеріалі художніх і публіцистичних текстів з'ясовано генезу естетичної концепції людини та охарактеризовано її особливості.


Дод.точки доступу:
Журба, Галина (українська письменниця ; 1888-1979) \про неї\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

20.


    Митник, О.
    Розвиток пізнавальної сфери особистості молодшого школяра на уроках літературного читання [Текст] / Олександр Митник, Світлана Швець, Галина Буряк // Початкова школа. - 2016. - № 11. - С. 13-19. ; Початкова школа. - 2016. - № 12. - С. 15-19.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Літературне читання--Методика
Кл.слова (ненормовані):
поняття -- судження -- система завдань з літературного читання -- художній образ -- оповідання -- літературні казки
Анотація: Запропоновано систему завдань, які розроблено відповідно до розділів, тем підручників з літературного читання В. О. Науменко та О. Я. Савченко. Дані завдання вчитель може використати на уроках літературного читання у 2 класі, здійснюючи разом з учнями аналіз певного твору.


Дод.точки доступу:
Швець, Світлана; Буряк, Галина
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

 1-20    21-32