Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Конференції і вісники (8)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Літературознавство -- Теорія літератури<.>
Загальна кількість знайдених документів : 15
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-15 
1.


    Качуровський, Ігор
    Анагнорисис, гамартія, конфузія [Текст] : (Розділ з книги "Генерика і Архітектоніка") / Ігор КАчуровський // Визвольний шлях. - 2004. - Кн. 5. - С. 64-68
Рубрики: Літературознавство--Теорія літератури
Анотація: Застосування в художніх сюжетах понять: упізнавання, помилки чи невпізнання і плутанини на прикладах творів світової та української літератури.


Знайти схожі

2.
CUKK-VDPU
Н19


    Назарець, В. М.
    Генеза літературного дурництва [Текст] / В.М. Назарець, Є.М. Васильєв // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2006. - № 9. - С. 3-8.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Літературознавство--Теорія літератури
Кл.слова (ненормовані):
природа комічного
Дескриптори: ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВО -- ТЕОРІЯ ЛІТЕРАТУРИ -- ЗАГАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ ЛІТЕРАТУРИ -- ОБРАЗ, ТИП, ХАРАКТЕР
Анотація: Історія образу дурня від передісторії словесності до сучасної літератури, від Івана - молодшого сина до бравого вояка Швейка.


Дод.точки доступу:
Васильєв, Є. М.
Є примірники у відділах:
(23.10.2006р. (1 прим.) - Б.ц.) - вільні 1

Знайти схожі

3.
CUKK-VDPU
Г95


    Гурдуз, А.
    Чи існує єдина світова література? [Текст] : літературні системи: проблеми й дискусії / А. Гурдуз // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2008. - № 3. - С. 84-88. - Бібліогр.: 8 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Літературознавство--Теорія літератури
Кл.слова (ненормовані):
літературна система -- групи національної літератури -- міжлітературні спільності -- зональні літературні системи -- національна література -- літературний процес -- світова література
Анотація: Комплексне дослідження світової літератури передбачає розгляд не окремих національних літератур, а їх різномасштабних систем. Відповідно системний підхід стає засобом усвідомлення "механізму" формування і розвитку всесвітньої літератури.


Знайти схожі

4.


    Тарасова, М.
    Візуально-живописна складова художнього мислення письменника [Текст] / М. Тарасова // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2008. - № 7-8. - С. 91-98. - Бібліогр.: 24 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Літературознавство--Теорія літератури
   Літературознавство--Література і мистецтво



Знайти схожі

5.


    Таранова, Анна.
    "Велике нечитоме" і академічний канон: проникнення масової літератури до парадигми літературознавства [Текст] / А. Таранова // Слово і час. - 2008. - № 11. - С. 50-56. - Бібліогр. : с. 55-56.
Рубрики: Літературознавство--Теорія літератури
   Література--Популярна

Кл.слова (ненормовані):
Белетристика -- Канон
Анотація: У статті розглядається процес змінення до "масової літератури" в академічному літературознавстві протягом другої половини ХХ ст. Протиставлення "елітарної", "високої" та "низької", "масової" словесності, яке переважало в науковій думці до середини ХХ ст., поступово замінюється розумінням самобутності та самоцінності масової літератури на ті змінення основних підходів до вивчення масового суспільства й масової культури. Учені починають пошуки методології для дослідження масової літератури, яка б не спиралася на класичні літературознавчі уявлення про естетичну цінність і художню вартість літературного твору, оскільки ті не придатні для вивчення популярної словесності. Авторка аналізує праці сучасних закордонних учених (Дж. Кавелті, Ф. Моретті, П. Свірський), присвячені ролі масової літератури в сучасній культурній ситуації.


Знайти схожі

6.


    Штейнбук, Фелікс.
    Тілесно-міметичний метод аналізу художніх творів: суперечлива апологія [Текст] / Ф. Штейнбук // Слово і час. - 2008. - № 12. - С. 56-66. - Бібліогр. : с. 66.
Рубрики: Літературознавство--Теорія літератури
   Література--Аналіз

Кл.слова (ненормовані):
Рід -- Жанр -- Реалізм -- Модернізм
Анотація: У статті у процесі розгляду таких теоретичних понять, як рід, жанр і творчий метод, репрезентуються та обгрунтовуються засади, можливості й перспективи застосування в сучасному літературознавстві так званого тілесно-міметичного методу аналізу художніх творів і на цій основі робиться спроба сформувати оригінальні визначення зазначених термінів.


Знайти схожі

7.


    Тарнашинська, Людмила.
    Літературознавча антропологія: новий методологічний проект у дзеркалі філософських аналогій [Текст] / Л. Тарнашинська // Слово і час. - 2009. - № 5. - С. 48-61. - Бібліогр.: с. 61
Рубрики: Літературознавство--Теорія літератури
Кл.слова (ненормовані):
Свідомість -- Субдисципліна -- Мімесис -- Антропоцентричність
Анотація: У статті простежено витоки антропологічної рецепції на перехресті різних дисциплін, зокрема власне антропології, літератури, культури, філософії. Концептуалізуються проблеми вироблення методологічної свідомості літературознавчої антропології, пошуку спільної когнітивної моделі цієї методики. Розглядаються напрямки досліджень українських, польських та російських науковців.


Знайти схожі

8.


    Набитович, Ігор.
    Категорія sacrum і художня література [Текст] / Ігор Набитович // Слово і час. - 2009. - № 6. - С. 27-39. - Бібліогр.: с. 39
Рубрики: Літературознавство--Теорія літератури
   Соціологія релігії

   Література і релігія

Кл.слова (ненормовані):
Фрактал
Анотація: Категорія sacrum, сакральне - одна з найзагальніших категорій. Вона є виявом людського буття, людської присутності в Universum'i. У статті доведено, що структурно категорія sacrum виступає певним фракталом, тобто це структура, яка "складається із подібних до себе підструктур" (Бенуа Б. Мандельброт). Саме синтетичні та сикретичні методологічні стратегії дають можливість достатньо повно виявити й окреслити різнопланові фрактальні аспекти різних генерацій цієї фрактальної системи, означити їх роль і місце в архітектоніці художнього твору. Запропонована концептуальна модель категорії sacrum дає можливість системно досліджувати, аналізувати й інтерпретувати її ірраціональні та раціональні вияви в художній літературі. Подібна динамічна фрактальна модель-матрицяі може бути застосована й для ширших культурологічних досліджень.


Знайти схожі

9.


    Кодак, Микола.
    Про "буквар теорії" Пітера Баррі з "марксистської" зони [Текст] / Микола Кодак // Слово і час. - 2009. - № 9. - С. 115-120. - Бібліогр.: с. 120.
Рец. на кн. : Пітер Баррі. Вступ до теорії: літературознавство та культурологія / пер. з анг. О. Погинайко; наук. ред. Р. Семків. - К. : Смолоскип, 2008. - 360 с.

Рубрики: Рецензії на книги з літератури
   Літературознавство--Теорія літератури

Анотація: Стаття є рецензією на працю Пітера Баррі "Вступ до теорії: літературознавство та культурологія". Розглядається структура тексту, основний зміст.


Дод.точки доступу:
Баррі, Пітер \о произв.\

Знайти схожі

10.


    Шалагінов, Борис.
    Романтичний словник: до історії понять і термінів раннього німецького романтизму [Текст] / Борис Шалагінов // Слово і час. - 2009. - № 8. - С. 46-58. - Бібліогр.: с. 58.
Рубрики: Філософія Німеччини, 18-19 ст.
   Літературознавство--Теорія літератури

   Німецька література, 18-19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Естетика -- Поетика
Анотація: Розкривається зв'язок з філософією І. Канта генези таких романтичних понять і термінів, як гра, дотепне, фрагмент, парадоксальне, гротеск, фантастичне, іронія.


Знайти схожі

 1-10    11-15