Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Конференції і вісники (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Людиноцентризм<.>
Загальна кількість знайдених документів : 17
Показані документи с 1 за 17
1.


    Пашко, Л.
    Роздуми про сучасну природу оцінювання людських ресурсів або людиноцентризм у державному управлінні [Текст] / Л. Пашко // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2006. - № 2. - С. 53-60 : рис. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Державне управління--Теорія


Знайти схожі

2.


    Кремень, В. Г.
    Людиноцентризм в освіті: сучасний напрям розвитку духовності нації [Текст] / В. Г. Кремень // Педагогіка і психологія. - 2005. - №2. - С. 16-30
Рубрики: Освіта України--Гуманізація
   Духовність--Український народ--Розвиток

Анотація: Важливість спрямування уваги освітньої діяльності в її педагогічній поліфонії на розвиток творчих потенцій людини.


Знайти схожі

3.
CUKK-VDPU
О75


   
    Основним принципом гуманіторного розвитку України є людиноцентризм. [Текст] // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2008. - № 4. - С. 4.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Літературознавство--Загальний розділ
Кл.слова (ненормовані):
політичний вимір -- економічний вимір -- соціальний вимір
Анотація: Гуманітарний розвиток - це модель розвитку, орієнтована на максимальне розкриття потенціалу кожної людини і соціуму в цілому, створення гідних умов для реалізації всіх інтелектуальних, культурних, творчих можливостей нації.


Знайти схожі

4.


    Бойко, Анжела Іванівна.
    Людиноцентризм як принцип особистісно орієнтованого навчання [Текст] / А.І. Бойко // Вища освіта України. - 2008. - № 4. - С. 37-43. - Библиогр.: с. 43 (10 назв.)
Рубрики: Філософія людини--Духовність
   Особистість

   Освіта--Соціокультурний феномен

Анотація: Стаття присвячена вивченню людиноцентризму як організаційного принципу дослідження теоретичних засад особистісно орієнтованого навчання; аналізується філософське визначення людини як особистості, його значення для педагогіки й організації освіти в Україні.


Знайти схожі

5.


    Андрущенко, Віктор Петрович.
    175 років у педагогічному просторі держави [Текст] / В.П. Андрущенко // Вища освіта України. - 2010. - № 1. - С. 5-10.
Рубрики: Педагогічна освіта
   Науково-педагогічна школа

   Інноваційний розвиток освіти

Кл.слова (ненормовані):
Людиноцентризм
Анотація: Висвітлені та проаналізовані етапи розвитку і сучасний стан Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Визначена мета подальшого розвитку університету: комплексна підготовка нового вчителя.


Знайти схожі

6.


    Кремень, Василь Григорович.
    Трансформації особистості в суперечностях епохи [Текст] / В. Г. Кремень // Вища освіта України. - 2010. - № 3. - С. 15-17.
Рубрики: Освіта і наука
   Новий тип людини

   Цілораціональна поведінка

Кл.слова (ненормовані):
Глобалізація -- Людиноцентризм -- Постмодернізм
Анотація: Окреслюється визначенність освіти як найпріоритетнійшої сфери життя і діяльності цивілізації у переході від індустріального виробництва до науково-інформаційних технологій. Цей перехід висуває нові вимоги від освіти і науки. Його успіх, безумовно, залежатиме від рівня розвитку особистості.


Знайти схожі

7.


    Чернишова, Євгенія.
    Концептуальні підходи до реалізації ідеї тріумфу особистості у контексті її саморозвитку / Є. Чернишова // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2013. - № 8. - С. 78-88. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Філософія освіти
   Філософія освіти

Кл.слова (ненормовані):
вища освіта -- людиноцентризм -- менеджмент -- самоменеджмент -- соціальний капітал -- тріумф особистості -- саморозвиток
Анотація: Розглядається один із напрямів досягнення суспільного визнання результативності діяльності людини, її значущості у накопиченні соціального капіталу шляхом розроблення концептуальних положень досягнення "тріумфу особистості" з акцентом на функціонування системи вищої освіти. Здійснено термінологічний аналіз змістовно значущих понять.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Москалик, Геннадій.
    Освіта Кременчуччини: від координації зусиль до намріяного [Текст] / Г. Москалик // Професійно-технічна освіта. - 2014. - № 2. - С. 4-5
Рубрики: Освіта--Інновації--Людиноцентризм--Кременчук
Анотація: Побудова неперервної освіти для дорослих впродовж усього життя.

Свободных экз. нет
Знайти схожі

9.


    Білинська, М. М.
    Зміна соціальної парадигми в державному управлінні охороною здоров`я України як основна вимога на сучасному етапі державотворення [Text] / М.М. Білинська, Є.А. Кульгинський // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2014. - № 4. - P84-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державне управління--Сфера охорони здоров`я--Людиноцентризм--Україна
Анотація: Стаття присвячена розгляду підходів до формування нової соціальної парадигми в державному управлінні охороною здоров`я, що базується на засадах гуманізму, - парадигми відповідального партнерства та людиноцентризму. Детально розглянуто основні принципи формування зазаначеної парадигми та їх очікуваний вплив на запровадження реформ в управлінні охороною здоров`я України.


Дод.точки доступу:
Кульгинський, Є.А.

Знайти схожі

10.


    Мельник, Р.
    Концепція людиноцентризму у сучасній доктрині адміністративного права [Текст] / Р. Мельник // Право України. - 2015. - № 10. - С. 157-165. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративне право
   Людиноцентризм--Концепція

Анотація: У статті зроблена спроба проаналізувати сучасний стан наукового опрацювання концепції людиноцентризму у вітчизняній науці адміністративного права, а також висловити рекомендації щодо напрямків її подальшого використання для розвитку адміністративно-правової науки. Для досягнення сформульованої мети автор аналізує насамперед історичні аспекти становлення концепції людиноцентризму, доходячи висновку, що вона у більш-менш завершеному вигляді вже була сформована на початку XX ст.


Знайти схожі

11.


    Софінська, І.
    Людиноцентризм в інституті громадянства (за матеріалами практики Європейського суду з прав людини) [Текст] / І. Софінська // Право України. - 2017. - № 5. - С. 124-130. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини--Захист--Європейська конвенція--Україна
Анотація: У статті автор аналізує рішення Європейського суду з прав людини у справах "Genovese v. Malta" 2012 р. і "Ramadan v. Malta" 2016 р., які стосуються громадянства у контексті положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо права на повагу до приватного сімейного життя (ст.8) та заборони дискримінації (ст. 14), пов'язаної з наявністю чи відсутністю громадянства, особливими підставами його отримання або припинення.


Знайти схожі

12.


    Рабінович, П.
    Людиноцентризм і практична спрямованість викладання теорії права та держави (львівський досвід) [Текст] / П. Рабінович, Н. Стецик // Право України. - 2017. - № 10. - С. 102-107. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Теорія права і держави--Методика викладання
Анотація: У статті висвітлюються змістовні та методичні особливості реформованого викладання теорії права і держави на юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка. Перша з них полягає у тому, що цей предмет, починаючи з 1991/1992 навчального року, викладається з позицій саме основоположних прав людини. Внаслідок цього встановлене державою позитивне право інтерпретується як засіб, інструмент забезпечення і захисту таких прав. Друга ж особливість полягає у тому, що вивчення усіх тем названого предмета супроводжується виконанням студентами практичних завдань, побудованих на матеріалах реальної юридичної діяльності.


Дод.точки доступу:
Стецик, Н.

Знайти схожі

13.


    Софінська, Ірина.
    Світоглядне ядро громадянства: від традиційних до емансипативних цінностей [Текст] / Ірина Софінська // Право України. - 2019. - № 5. - С. 138-150. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Громадянство--Традиційні цінності--Емансипативні цінності--Людиноцентризм
Анотація: Стаття полягає у спробі окреслити світоглядне ядро громадянства у контексті тріади взаємовідносин "особа - держава - суспільство", враховуючи спільні та відмінні ознаки як традиційних, так і емансипативних цінностей у становленні інституту громадянства.


Знайти схожі

14.


    Федорук, Н. С.
    Публічне право України в умовах постіндустріальної держави [Текст] / Н. С. Федорук // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 2. - С. 51-58
Рубрики: Публічне право України
Кл.слова (ненормовані):
держава -- людиноцентризм -- публічна влада -- індустріальна держава -- постіндустріальна держава -- інформаційне суспільство
Анотація: У статті досліджено проблему невідповідності сучасної доктрини публічного права принципам гуманізму та людиноцентризму, яка зумовлена відсутністю належної уваги науковців до проблеми трансформації сутності та функцій сучасної держави як об’єкта дослідження публічно-правових наук. У статті досліджувалися закономірності співвідношення права і публічної влади, суті та меж державного примусу, а також пов’язаних з цим змінами ролі і місця особи у державі нового типу.

Є примірники у відділах:
(18.12.2020р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

15.


    Пірен, М. І..
    Культура спілкування як основа ефективної людської взаємодії та прогресивного розвитку суспільств [Текст] / М. І. Пірен, О. М. Петрос, В. В. Балахтар // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України : науковий журнал. - 2020. - N 3. - С. 86-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Людиноцентризм--Культура спілкування--Гуманізм
Кл.слова (ненормовані):
Людиноцентризм -- Культура спілкування -- Гуманізм
Анотація: У статті по-новому, з позицій людиноцентризму осмислено проблеми культури спілкування як важливого суспільно-політичного феномену людської взаємодії, базованого на духовно-наукових засадах про зміни мислення, дії, ролі суспільного діалогу.


Дод.точки доступу:
Петрос, О. М.; Балахтар, В. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

16.


    Хамітов, Назіп Віленович.
    Філософська антропологія: світовий та вітчизняний контексти [Текст] / Назіп Віленович Хамітов // Вісник Національної академії наук України. - 2021. - № 5. - С. 81-94. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософська антропологія--Екзистенціальні проблеми
Кл.слова (ненормовані):
філософська антропологія -- буття людини -- світогляд -- особистість -- есенціалізм -- екзистенціалізм -- персоналізм -- світоглядно-антропологічна школа -- метаантропологія -- метаантропологічний потенціалізм -- гуманізм -- людяність -- людиноцентризм
Анотація: У статті розглянуто розвиток такої філософської науки, як філософська антропологія (філософія людини), що вивчає складність і суперечливість людського буття, колізії сутності й існування людини, таїну людської природи. Проаналізовано відомі у світі концепції філософської антропології. Досліджено суперечність есенціального й екзистенціального розуміння людини та її розв’язання у вітчизняній філософській антропології, зокрема у Київській світоглядно-антропологічній школі, традиції якої продовжуються у проєкті філософської антропології як метаантропології - філософії розвитку людини в екзистенціальних вимірах буття. Доведено персоналістичний характер класичної та сучасної вітчизняної філософії людини, поставлено проблему практичного повороту у філософській антропології та різноманітність її проявів у культурі.


Знайти схожі

17.


    Школик, Андрій.
    Формування національної доктрини адміністративного права: історія, сучасний стан і перспективи [Текст] / Андрій Школик // Право України. - 2021. - № 10. - С. 60-72. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Адміністративне право--Національна доктрина--Державоцентризм--Людиноцентризм
Анотація: У статті надано висвітлення історико-правових передумов та основних чинників, що вплинули та продовжують впливати на формування національної доктрини адміністративного права як у минулому, так і на сучасному етапі. Крім того, поставлено завдання окреслити основні пріоритети розвитку адміністративно-правової доктрини, необхідні для завершення її повноцінного становлення в Україні.


Знайти схожі