Данильчук, О. М.
    Особливості художньої майсиерності А.Хейлі (творчість американського прозаїка в контексті "масової літератури") [Текст] / О.М. Данильчук // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2006. - № 7-8. - С. 39-40. - Бібліогр.: 6 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Світова література--Американська--Персоналії--Хейлі А.
   Північна Америка--США
Кл.слова (ненормовані):
"масова література"
Дескриптори: СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА -- ЛІТЕРАТУРА НАРОДІВ ОКРЕМИХ КРАЇН -- ЛІТЕРАТУРА АМЕРИКИ -- ЛІТЕРАТУРА СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ
Анотація: Про творчість Артура Хейлі, автора популярних романів "<Аеропорт>", "<Остаточний діагноз>", "<Колеса>", "<Готель>" та ін.

Є примірники у відділах:
(27.09.2006р. (1 прим.) - Б.ц.) - вільні 1




    Зборовська, Ніла.
    Сучасна масова література в Україні як загальнокультурна проблема [] / Н. Зборовська // Слово і час. - 2007. - № 6. - С. 3-8. - Бібліогр.: в прим.
Рубрики: Культура України--Проблеми сьогодення
   Теорія літератури--Проблема "масової літератури"

Кл.слова (ненормовані):
Масове суспільство -- Масова культура -- Масова література
Анотація: У статті розглядає питання масової літератури, яка виникає в лоні масової культури, і постає як арена динамічної боротьби певних владних струтур. Саме тому, що масова, або популярна, література вказує на щільні зв'зки із владою та політикою, тому нині вона має стати одним із об'єтів аналізу сучасної академічної науки.





    Філоненко, Софія.
    "Давня література оживає і вбиває!" Гендерні моделі готичного детективу в романах Андрія Кокотюхи [Текст] / Софія Філоненко // Слово і час. - 2011. - № 3. - С. 59-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Готичний роман -- Готичний детектив -- Слідчий -- Гендерні стереотипи -- Масова література
Анотація: У статті розглядається жанр готичного детективу, репрезентований двома творами случайного українського письменника Андрія Кокотюхи: "Темна вода" і "Легенда про Безголового". Розкривається колізація між ірраціональним досвідом та способами його раціоналізувати як основа психологічного конфлікту детективів. У творах сполучаються гендерні схеми "крутого" детективу й готичного роману.


Дод.точки доступу:
Кокотюха, Андрій Анатолійович (сучасний український письменник ; 1970)




    Александрова, Галина.
    "Літературні ряди": змінність і рухомість / Г. Александрова // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2012. - № 1. - С. 43-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники українські--Вивчення творчості
   Літературний процес--Літературні ряди

Кл.слова (ненормовані):
історико-літературний процес -- "великі" письменники -- "другорядні" письменники -- масова література -- белетристика
Анотація: У статті йдеться про важливість вивчення «другорядних» письменників, твори яких іноді впливають на масового читача дужче, ніж класика. Наголошується, що художні твори «другого ряду» є показником літературних смаків доби, новаторство «великих» увиразнюються на тлі «другорядних письменників. Роль останніх можуть переглядати наступні покоління читачів та літературознавців, відтак їхні естетичні пошуки згодом набувають більшого значення, ніж у сучасну їм епоху.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Герасименко, Ніна.
    Жіноча література: чи справді "рожева"? [Текст] / Ніна Герасименко // Слово і час. - 2015. - № 3. - С. 56-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза--Жіночий роман, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
піджанр -- масова література -- покетбук -- сюжет -- естетика твору
Анотація: Стаття присвячена особливостям українського "жіночого роману". Розглянута проблема його літературознавчого визначення, окреслена історія розвитку жанру.





    Онуфрійчук, Інна.
    Фанфіки на уроках літератури [Текст] / Інна Онуфрійчук // Всесвітня література в сучасній школі. - 2015. - № 6. - С. 25-32
Рубрики: Жанри літературні--Фанфік
   Світова література--Методика викладання--Творчі здібності

Кл.слова (ненормовані):
масова література
Анотація: Розповідається про такий жанр масової літаратури як фанфік та його роль у процесі вивчення літератури як нової форми творчої роботи школярів. Запропоновано план створення фанфіків та наведені їх окремі зразки різних форм та з різних тем.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Гладишев, Володимир.
    Засади технологізованого застосування культурологічного контексту під час вивчення творів "масової літератури" у шкільному курсі зарубіжної літератури [Текст] / Володимир Гладишев // Зарубіжна література в школах України. - 2018. - № 7-8. - С. 92-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Світова література--Методика викладання
Кл.слова (ненормовані):
масова література
Анотація: Подаються матеріали до вивчення "масової літератури" у шкільному курсі зарубіжної літератури.

Є примірники у відділах:
(30.11.2018р. - Б.ц.) (вільний)




    Лінійчук, Тетяна.
    Формування читацької компетентності учнів через використання технології вітагенного навчання : на матеріалі повісті Степана Процюка "Варвари" / Тетяна Лінійчук // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2019. - № 2. - С. 7-9 : фот.
Рубрики: Читання--Позакласне читання--Читацька компетентність--Формування
   Українська література--Методика викладання--Проектна діяльність

Кл.слова (ненормовані):
елітарна література -- масова література
Анотація: Розглянуто використання проектної діяльності на уроці позакласного читання за повістю С. Процюка «Варвари». Застосовано традиційні і нетрадиційні шляхи аналізу твору.


Дод.точки доступу:
Процюк, Степан Васильович (р. н. 1964) \про твір\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Калініченко, Михайло.
    Масова та висока література: Pro et Contra (обрії теоретичної рефлексії в сучасному українському, російському та північноамериканському літературознавстві) [Текст] / Михайло Калініченко // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Серія: Філологічні науки. Літературознавство. - 2013. - № 3. - С. 44-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Історія національної літератури
Кл.слова (ненормовані):
масова література -- висока література -- американський Ренесанс