Штейнбук, Ф. М.
    Досягнення сучасного літературознавства - у шкільну практику [Текст] / Ф.М. Штейнбук // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. - 2005. - № 1. - С. 51-54. - Бібліогр.: 11 назв.
Рубрики: Всесвітня література--Методика викладання
   Літературознавство--ВИВЧЕННЯ В ШКОЛІ

Кл.слова (ненормовані):
мімесис, тілесність, наратологія
Анотація: Наративна організація художніх творів через призму феноменів мімесису та тілесності.





    Таран, Л.
    Жіноча роль [Текст] : (Жіноча тілесність у вибраній малій українській прозі кінця ХіХ-початку ХХ століття) / Л. Таран // Сучасність. - 2005. - №7-8. - С. 128-139.
Рубрики: Українська література --Проза--Історія, ХІХ-ХХ ст.
   Літературознавство--"Жіноча література"

   Соціолінгвістика--Жіноче письмо

Кл.слова (ненормовані):
Сексуальність -- Тілесність -- Гендер
Анотація: Автор дослідив як під чоловічим пером та під пером жінок-авторів передається ставлення до жіночої тілесності. Дослідниця дійшла висновку про те, що чимало специфічних проявів жіночої тілесності залишилось поза осмислення загальнолюдським досвідом.


Дод.точки доступу:
Гундорова, Тамара. \про неї\; Павличко, С. \про неї\; Коцюбинський, М. \про нього\; Кобилянська, О. \про неї\; Винниченко, В. \про нього\




    Штейнбурк, Фелікс.
    Методика у містемично-тісному вимірі [Текст] / Фелікс Штейнбурк // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. - 2007. - № 6. - С. 17-21
Рубрики: Зарубіжна література--Методика викладання
   Літературознавча термінологія

Кл.слова (ненормовані):
мімесіс -- наратологія -- тілесність
Анотація: В статті пропонується ознайомлення з такими теоретико-літературними поняттями, як "наратологія", "мімесіс" та "тілесність". Вони поки що майже не використовуються у школі, але поступово входять до методичного арсеналу вчителя.





    Вальденфельс, Бернгард.
    Міркування щодо генеалогії культури [Текст] / Б. Вальденфельс // Філософська думка. - 2009. - № 1. - С. 13-26. - Бібліогр.: с. 26.
Рубрики: Феноменологія--Філософія
   Філософія культури

   Культура і природа

   Культурна філософія

Кл.слова (ненормовані):
тілесність -- чужість -- ксенологія -- етнологія -- універсалізм -- некультура
Анотація: Читачам пропонується переклад доповіді Б. Вальденфельса на пленарному засіданні Міжнародної конференції Українського феноменологічного товариства "Феноменологія і культура" (Київ, 2004).





    Дроздовський, Дмитро.
    Повернення до Арістотеля [Текст] / Дмитро Дроздовський // Слово і час. - 2010. - № 2. - С. 102-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн.: Штейнбук Ф. М. Тілесність - мімезис - аналіз (Тілесно-міметичний метод аналізу художніж творів)) / Ф. М. Штейнбук. - К.: Знання України, 2009. - 215 с.

Рубрики: Рецензії на книги з літератури
Анотація: Стаття є рецензією на книгу Ф. Штейнбук, який випрацював власну теоретичну модель аналізу історико-літературного процесу, водночас і прикладну для аналізу художніх текстів.


Дод.точки доступу:
Штейнбук, Ф. М.




    Суковата, Вікторія.
    Теорія "дизабіліті" та конструкції інвалідності в масовій культурі / В. Суковата // Соціологія: теорія, методи, маркетинг : Науково-теоретичний часопис. - 2012. - № 1. - С. 82-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна філософія--Теорія дизабіліті--Постструктуралістська критика влади й теорія меншин--Політико-практична актуальність досліджень
Кл.слова (ненормовані):
інвалідність -- тілесність -- норма -- ідентичність -- Інший
Анотація: У статті розглянуто соціокультурні й теоретичні джерела формування "теорії дизабіліті" як одного із напрямів західної соціальної філософії, розкрито дослідницький потенціал цієї теорії.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Колошук, Надія.
    "Щоденники" Ольги Кобилянської як еґо-текст епохи декадансу: нарцисизм жіночого "Я" [Текст] / Надія Колошук // Слово і час. - 2012. - № 4. - С. 63-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України--Буковина, 19-20 ст.
   Українська література--Мемуаристика

Кл.слова (ненормовані):
щоденник -- нарцисичний образ -- тілесність -- жіноча дружба-любов
Анотація: У статті йдеться про нарцисичний характер образу головної героїні в щоденниковому тексті молодої О. Кобилянської. Декадансна епоха подає мемуарний текст як такий, що формує дискурс тілесності, еротичних бажань, жіночої дружби-любові й цим дисонує з культурною традицією.


Дод.точки доступу:
Кобилянська, Ольга Юліанівна (українська письменниця, громадська діячка ; 1863-1942) \про неї\




    Варикаша, Марта.
    Еротичний дискурс у щоденниках: метафори сексуальності [Текст] / Марта Варикаша // Слово і час. - 2012. - № 5. - С. 78-83. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Мемуаристика, 20 ст.
   Літературознавство--Тропи--Метафора

Кл.слова (ненормовані):
тілесність -- дискурс сексуальності -- наратор -- нон-фікшн
Анотація: У статті з'ясовано, що найголовніші розлогі метафори сексуальності у щоденниках письменників І пол. ХХ ст. були співвіднесені з мистецтвом (музика, танок, театр) і творчістю. Метафори відбивають гендерну ідентичність автора та специфіку його сексуальності.





    Ликова, Вікторія
    Чи навчає здоров'ю "здоровов'язбержувальна" освіта? [Текст] / Вікторія Ликова // Директор школи, ліцею, гімназії. - 2013. - № 2. - С. 64-67
Рубрики: Загальноосвітні навчальні заклади--Здоров'язбережувальна освіта
Кл.слова (ненормовані):
здоров'я -- холістичне -- цілісний освітній процес -- педагогічна терапія -- психосоматика -- тілесність
Анотація: Незважаючи на певні кроки в реалізації здоров'язбережувальної освіти, стан цілісного здоров'я суб'єктів освітнього процесу залишається незадовільним. Як показало дослідження, для більшості школярів характерні негативні установки по відношенню до феномену "здоров'я", орієнтованість на здоров'я лише як на відсутність хвороби або результат лікування. Така внутрішня картина здоров'я не дозволяє формувати в них валеологічну, аутотерапевтичну компетентність. Педагогічна терапія орієнтована на наповнення освітнього процесу ресурсом психосоматики, тілесності, суб'єктивності, привернення уваги до важливості зміцнення холістичного здоров'я як умови підвищення якості життя.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Завальнюк, В.
    Юридична антропологія: тіло, тілесність та соматичні права людини [Текст] / В. Завальнюк // Юридичний вісник. - 2015. - № 3. - С. 141-149. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вчені--Правознавці--Україна


Дод.точки доступу:
Орзіх, Марко Пилипович \про нього\




    Бех, І.
    Грані духовного зростання особистості [Текст] / Іван Бех // Початкова школа. - 2017. - № 1. - С. 3-7.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Духовне виховання
Кл.слова (ненормовані):
позитивне ставлення до дійсності -- духовні цінності -- тілесність-душевність -- духовність як об'єкт дії вихователя
Анотація: Стаття присвячена теоретичним питанням сходження особистості у виховному процесі до високих цінностей духовності . У підростаючої особистості поволі формується тенденція до внутрішньої діяльності, предметом якої виступають різні духовні ситуації, можливі духовні спокуси чи випробовування.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Деркачова, Ольга.
    (Не)війна як маркер "свого" і "чужого" в новітній українській поезії [Текст] / О. Деркачова // Слово і час. - 2017. - № 7. - С. 17-31 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Поезія--21 ст.
   Українська література--Образи і теми--Свій та чужий

Кл.слова (ненормовані):
свій -- чужий -- дихотомія -- територія -- тілесність
Анотація: У статті розглянуто поняття "свого" і "чужого" в контексті ситуації (не)війни, що змінила проекцію "свій-чужий" із мультикультурної площини. (Не)війна - поняття, яке найточніше означує теперішню українську ситуацію. Проаналізовано розуміння "своєї" території, "своєї" війни, "свого" тіла, а також розмежування "свого" і "чужого" та трансформації "свого" і "чуже" в ситуації (не)війни.


Дод.точки доступу:
Жадан, Сергій \про твір\; Якимчук, Любов \про твір\; Лазуткін, Дмитро \про твір\; Гуменюк, Борис \про твір\; Томенчук, Богдан \про твір\




    Коцюба, Максим.
    Феноменологічна філософія: від "досвіду Іншого" до "досвіду етичного" [Текст] / Максим Коцюба // Філософська думка. - 2017. - № 5. - С. 90-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Феноменологія--Трансцендентальна філософія
   Етика--Досвід етичного

Кл.слова (ненормовані):
рецептивність -- тілесність -- досвід Іншого -- досвід етичного -- етика -- близькість -- Інший
Анотація: Стаття є спробою показати, що феноменологічний "досвід Іншого" можна переформулювати на "досвід етичного". Для цього здійснено експлікацію феноменологічного розуміння досвіду: по-перше, як події, в якій знаходяться речі як такі, по-друге, як особливого способу буття людини в світі. Автор показує статус "чужого" та "іншого" у стркутурі феноменологічного досвіду й наголошує на їхній конститутивній значущості. Досліджено проблему появи Іншого у досвіді й підкреслено його специфічну природу. Наголошено на етичному характері такої ситуації.





    Ільясова, Катерина.
    Тілесність як психологічний феномен [Текст] / Катерина Ільясова // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Психологія. - 2019. - № 1. - С. 40-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Психологія тілесності--Дослідження