Менжулін, Вадим.
    До історії взаємовідносин філософії та психіатрії: психоструктуралізм Сільвано Ариеті [Текст] / В. Менжулін // Філософська думка. - 2005. - №2. - С. 30-50.
Рубрики: Антропологія філософська
   Психіатрія--Структуралізм

   Вчені--Психіатри--Америка

Анотація: Автор намагається заповнити прогалину у питанні про історію взаємовідносин психіатрії із структуралізмом та про головного ініціатора такого інтелектуального симбіозу - Сільвано Ариеті.


Дод.точки доступу:
Ариеті, Сільвано \про нього\




    Нагорний, Б.
    Повернення до людини діючої? [Текст] / Б. Нагорний // Соціологія : теорія, методи, маркетинг. - 2005. - № 1. - С. 209-211
Рец. на Соціальна антропологія: Хрестоматія / В. Городяненко, С.Легеза, укладачі . - Дніпропетровськ: Вид-во Дніпропетровського нац. ун-ту, 2004

Рубрики: Соціальна антропологія--ПІДРУЧНИК





    Чухим, Н.
    Теорії статевого диморфізму у філософії просвітництва [Текст] / Н.Чухим // Філософська думка. - 2001. - № 1. - С. 26-55
Рубрики: Антропологія філософська--Статевий диморфізм
   Філософія просвітництва

   Гендерна політика






    Култаєва, М.
    Сучасна західна філософсько-педагогічна антропологія [Текст] / М.Култаєва // Філософська думка. - 2001. - № 3. - С. 29-50
Рубрики: Антропологія філософська
   Антропологія педагогічна






    Сегеда,, Сергій
    Антропологічний склад українського народу: новий погляд [Текст] / Сергій Сегеда,; Сергій Сегеда // Народна творчість та етнографія. - 2001. - № 4. - С. 94-102. - Бібліогр.: 41 назв
Рубрики: Антропологія--Населення України





    Лук'янець, В.
    Сучасна космофізика - майбутнє філософської антропології? [Текст] / В. Лук'янець // Філософська думка. - 2002. - № 2. - С. 21-47
Рубрики: Антропологія філософська
   Космофізика

Кл.слова (ненормовані):
ВСЕСВІТ -- РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ





    Мойсеїв, Ігор
    Неоромантична антропологія - "Доки, доки, Каталіно?" [Текст] : рецензия / Ігор Мойсеїв // Філософська думка. - 2002. - № 4. - С. 149-157. - Зміст: "Философская антропология"
Рец. на Губін В., Некрасова Е. Философская антропология. - М.: СПб., 2000.-240 с.

Рубрики: Антропологія філософська





    Грабовський, Сергій
    Українство на початку нового тисячоліття [Текст] / Сергій Грабовський // Народна творчість та етнографія. - 2002. - № 4. - С. 34-44
Рубрики: Філософія і антропологія--Українство





    Сливинський, О.
    Мовчання як іншість: літературно-антропологічна перспектива [Текст] / О.Сливинський // Слово і час. - 2002. - № 8. - С. 59-68
Рубрики: Літературознавство України--Літературна антропологія





    Сегеда С.
    Антропологічний склад населення трипільської культури [Текст] / Сегеда С. // Персонал. - 2004. - № 11. - С. 32-34.
Рубрики: Антропологія--Трипільська культура





    Удовика, Лариса.
    Вплив етнології на формування юридичної антропології [Текст] / Лариса Удовика // Підприємництво, господарство і право. - 2004. - № 9. - С. 3-7. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Юридична антропологія--Етнологія
   Філософія права






    Сегеда, С.
    Антропологічний склад населення Трипільської культури [Текст] : общественно-политическая литература / С. Сегеда // Українська культура. - 2005. - № 3-4. - С. 28-29
Рубрики: Антропологія--Трипільська культура





    Газнюк, Лідія Михайлівна.
    "Неподільна подільність" реального та уявленого [Текст] / Л.М. Газнюк // Філософська думка. - 2005. - № 4. - С. 76-92. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія буття
   Антропологія філософська

Кл.слова (ненормовані):
децентрація -- деконструкція -- образ "Я" -- феноменологія зусилля
Анотація: Автор має за мету феноменологічно з'ясувати механізми заміни символічних підстав суб'єктивного образу людини емпіричними та соціокультурними інсталятами (предметними значеннями). Вихідна ідея - про "неподільну подільність" реального та уявленого в персональному соматичному буття людини - бере початок у традиції Ж.Лакана. Персональне соматичне буття, з погляду екзистенційної антропології, можна означити як "неподільну подільність" реального і уявленого.





   
    Перший всеукраїнський "круглий стіл" з антропології права [Текст] // Вісник Академії правових наук України. - 2005. - № 4. - С. 237-241
Рубрики: Антропологія права--Круглий стіл--Львів, 16-17 вересня 2005 рік





    Матвєєв В.
    Актуалізація проблеми саморегуляції особистості в сучасній Україні та можливість залучення релігійного потенціалу [Текст] / Матвєєв В. // Персонал. - 2006. - № 2. - С. 65-69. - Бібліогр.: с. 69 ( 8 назв )
Рубрики: Філософська антропологія--Самореалізація особистості--Україна
Анотація: Автор акцентує увагу на тому, що відсутність цілісної системи самореалізації особистості на державному рівні створює загрозливу демографічну ситуацію в Україні. Наголошує на недостатній опрацьованості цієї гострої теми і пропонує дослідження проблеми самореалізації з позиції науки саме в релігійній сфері, причому в різних релігійних системах Сходу і Заходу.

Свободных экз. нет



    Табачковський, В.
    Життєвий світ людини і пізнання: персоналістична інтерпретація [Текст] / В. Табачковський // Філософська думка. - 2006. - № 2. - С. 14-34.
Рубрики: Антропологія філософська
   Філософія культури

Анотація: Радикальне переосмислення суті раціонального пізнання сягає перших спроб "зробити пролом" в усталеному монологічному розумінні його як точки зору Абсолютного суб'єкта, який споглядає світ з такою собі педагогічною зверхністю. Розглядається межа, за якою радикально-перетворчий пафос людського світовідношення стає руйнівним для світу і для суб'єкта його освоєння.





    Гаврилюк, Т.
    Людина перед очима трансцендентного на трансцендентне в очах людини [Текст] / Т. Гаврилюк // Філософська думка. - 2006. - № 2. - С. 119-136.
Рубрики: Філософська антропологія--Екзистенціальні проблеми
   Релігія--Психоаналіз і релігія

Анотація: Досліджено роль ідеї трансцендентності у релігії і філософії.





    Лой , Анатолій.
    Ситуація розуму та " ситуйований розум " [Текст] / А. Лой // Філософська думка. - 2006. - № 3. - С. 26-45.
Рубрики: Філософська антропологія
   Філософія культури--Свідомість

Кл.слова (ненормовані):
Ситуація -- Розум -- Свідомість
Анотація: Сьогоднішня філософія актуалізує практичний аспект поняття розуму, що чітко проявився в концепції Канта: практичність, дієвість через свободу є основою всякого розуму. Отже, це діяння мусить бути вільним, себто не визначеним уже самим собою, а мати об'єктивну підставу визначення. Вона є властністю істин, в яких усвідомлення правил слугує підставою їхньої дії.





    Жулай, Валерій.
    Аналіз створення контексту у С. К'єркегора [Текст] / В. Жулай // Філософська думка. - 2006. - № 3. - С. 46-64.
Рубрики: Філософська антропологія
   Філософія культури

   Вчені--Філософи

Кл.слова (ненормовані):
Естетичне -- Мораль -- Існування -- Екзистенція
Анотація: Розглядаються проблеми взаємодії моральних та естетичних начал у К'єркегора. Проблеми полягають в тому, що вони не завжди можуть бути беспосередньо співвіднесені. Поняття ''естетичне'' в к'єркегорівських текстах вимагає уточнень: в якому з принаймі двох головних смислів воно тут уживане. Ми розуміємо, що естетичне-це не почуття і не бажання, а те, що надає смисл певній оформленості почутів.


Дод.точки доступу:
К'єркегора, С. \про нього\




    Загороднюк, Валерій.
    Бачення знання та людини у філософії модерну та постмодерну [Текст] / В. Загороднюк // Філософська думка. - 2006. - № 4. - С. 3-21. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософська антропологія--Екзистенціальні проблеми
Кл.слова (ненормовані):
Соціологія -- Антропологія -- Економіка -- Наукознавство
Анотація: Мета статті полягає в тому , щоб дослідити бачення знання та людини у філософії Модерну та Постмодерну. Модернізації теорія-концепція суспільно-економічного і політичного розвитку, що пояснює процес переходу від стабільного до сучасного індустріального суспільства, що безперервно змінюється. Отже, мова йдеться про філософію науки доби Модерну.