Свідзинський, А.
    Сцилла і Харибда на шляхах культури [Текст] / А. Свідзинський // Сучасність. - 2004. - № 3. - С. 97-112
Рубрики: Філософія культури





    Іващенко, В. Л.
    Фрагмент когнітивного моделювання концептосфери художньої культури в термінопоняттях мистецтва / мистецтвознавства [Текст] / В.Л Іващенко // Мовознавство. - 2005. - № 1. - С. 35-44. - Бібліогр.: 20 назв
Рубрики: Художня культура--Мистецтвознавство
   Філософія культури

Кл.слова (ненормовані):
Когнітивна модель, параметр, концептуалізації, зона референції, науково-мистецька когнітосфера
Анотація: Стаття присвячена проблемі моделювання когнітосфери художньої культури як одного з фрагментів наукового знання з огляду на окремі параметри іі концептуалізації - "локалізацію у функціональному просторі", "рівень генералізації знань / рівень концептуалізації", "вузол", "щілину". .





    Лук'яненко, Галина Олексіївна.
    Феномен нового вбрання короля [Текст] / Г.О. Лук'яненко // Філософська думка. - 2005. - № 5. - С. 79-90. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія людини--Феномен одягу--Людиновимірність
   Філософія культури

Кл.слова (ненормовані):
сором -- страх
Анотація: Казка-притча Ганса-Християна Андерсена про нові шати короля відома нам з дитинства. На думку автора, нове вбрання короля виявляє не лише міру глупоти короля, але й феноменну людиновимірність одягу, образ якого заданий характером сприйняття себе очима інших. Онтологічною підставою такого сприйняття є насамперед такі екзистенціали людського буття, як "страх" і "сором", які в соціокультурній розмірності людської життєдіяльності конститують захисну функцію одягу і зумовлюють його знаково-символічне розмаїття, що балансує на межі природного та культурного.





    Табачковський, В.
    Життєвий світ людини і пізнання: персоналістична інтерпретація [Текст] / В. Табачковський // Філософська думка. - 2006. - № 2. - С. 14-34.
Рубрики: Антропологія філософська
   Філософія культури

Анотація: Радикальне переосмислення суті раціонального пізнання сягає перших спроб "зробити пролом" в усталеному монологічному розумінні його як точки зору Абсолютного суб'єкта, який споглядає світ з такою собі педагогічною зверхністю. Розглядається межа, за якою радикально-перетворчий пафос людського світовідношення стає руйнівним для світу і для суб'єкта його освоєння.





    Корабльова, Валерія Миколаївна.
    Людина як віртуальний конструктор [Текст] / В.М. Корабльова // Філософська думка. - 2007. - № 6. - С. 25-33. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія культури
   Філософська антропологія

Кл.слова (ненормовані):
Епігони -- Метанаративи
Анотація: В статті досліджується онтологічний статус віртуальної реальності через співвіднесення з іншими її типами.





    Каранда, Марина.
    Перші Кулішівські читання з філософії етнокультури [Текст] / М. Каранда // Філософська думка. - 2009. - № 2. - С. 120-122
Рубрики: Конференції--Доповіді
   Філософія культури

Анотація: 12-14 лютого 2009 року на філологічному факультеті Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка відбулися перші філософсько-культурологічні читання, присвячені 190-й річниці з дня народження П. Куліша.