Мартинюк, Т.
    Ми працюємо, щоби зробити відкриття [Текст] / Т. Мартинюк // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2010. - № 10. - С. 25-26.
Рубрики: Педагогіка--Дидактика--Форми організації навчання--Урок
   Географія--Методика викладання

Кл.слова (ненормовані):
сталий розвиток -- освіта для сталого розвитку
Анотація: Пропонується трансформована структура діяльнісно-спрямованого уроку.





    Яструб, С.
    Технології випереджальної освіти / С. Яструб // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2014. - № 10. - С. 24-25
Рубрики: Освіта--Сталий розвиток
   Педтехнології

Кл.слова (ненормовані):
сталий розвиток -- освіта для сталого розвитку
Анотація: В статті ознайомлено з особливостями впровадження технологій випереджальної освіти для сталого розвитку з власного досвіду автора.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Філяніна, Н.
    Інтеграція природничого та гуманітарного знання в контексті освіти для сталого розвитку [Текст] / Н. Філяніна // Мандрівець. - 2015. - № 2. - С. 68-71. - Бібліогр.: 10 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Екологічна освіта
   Філософія--Філософські питання природознавства

   Педагогіка--Гуманітаризація освіти--Гуманізація освіти

Кл.слова (ненормовані):
природничо-наукові знання -- гуманітарні знання -- інтеграція -- сталий розвиток -- освіта для сталого розвитку -- біологічні знання
Анотація: Розглянуто особливості формування освіти для сталого розвитку, яка має взяти до уваги три аспекти концепції сталого (збалансованого) розвитку: довкілля, суспільство, економіку. Освіта для сталого розвитку не може бути редукована до однієї освітньої галузі, а потребує широкого комплексного підходу, що мобілізує потенціал природничих та гуманітарних наук. Екологічна та гуманітарна освіта є важливими та невід'ємними складниками освіти для сталого розвитку. Гуманітарні знання виявляють свою методологічну роль на двох рівнях - на рівні гуманітаризації екологіного складника та на рівні інтеграці освіти для сталого розвитку в цілісну систему.

Замовлені прим-ры для отделов: ЧЗПЕРІОД




    Туниця, Юрій.
    Економічний дискурс освіти для сталого розвитку [Текст] / Ю. Туниця, Л. Загвойська, О. Адамовський // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2016. - № 11/12. - С. 7-27 : рис. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Сучасна освіта
Кл.слова (ненормовані):
освіта для сталого розвитку -- компетентність зі сталого розвитку -- екологічна компетентність -- трансдисциплінарність -- "зелені робочі місця"
Анотація: Розкривається об’єктивна необхідність освіти для сталого розвитку (ОСР) на тлі безпрецедентних змін довкілля і суспільства, досліджується сутність економічної ОСР, її особливості та принципи, форми і методи, а також здобутки і завдання. За допомогою ретроспективного та контент-аналізу виявлені та проаналізовані особливості економічного дискурсу ОСР. Обґрунтовано об’єктивну необхідність формування трансдисциплінарної парадигми, яка ґрунтується на визнанні синергетичної природи еколого-економічних систем і необхідності холістичних рішень. Проаналізовано зміст, принципи, форми і методи, а також здобутки і завдання ОСР. Запропоноване тлумачення компетентності фахівця зі сталого розвитку. Обґрунтований трансдисциплінарний підхід до економічної ОСР на засадах екологічної економіки й синергетики, спрямований на формування компетентності у питаннях сталого розвитку. Реалізація запропонованого підходу забезпечить випускникам теоретичне підґрунтя та інструментарій для ідентифікації й вирішення проблем на засадах сталого розвитку.


Дод.точки доступу:
Загвойська, Людмила; Адамовський, Олександр
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Близнюк, Микола.
    Аналіз тематичних напрямів Міжнародної Карпатської школи у контексті освіти для сталого розвитку / М. Близнюк, В. Михайленко // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2019. - № 9. - С. 7-19 : рис. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Освіта--Сталий розвиток
   Вища освіта--Міжнародна діяльність

Кл.слова (ненормовані):
освіта для сталого розвитку -- міжнародна співпраця -- освітній кластер -- компетентність -- екологічні послуги
Анотація: Стаття містить аналіз тематичних напрямів традиційної зимової сесії Міжнародної Карпатської школи, яка реалізує освітній проект для молоді, представників національних навчальних закладів та громадянського суспільства. Організатори опановують інноваційну (кластерну) модель освіти для досягнення Цілей сталого розвитку 2030 в Україні. Проаналізовано сучансі тенденції переходу від екологічної освіти до освіти для сталого розвитку та наявні ресурси для вдосконалення цього переходу в нашій країні. Метою дослідження є пошук оптимальних рішень для тематичного наповнення навчальних програм, виявлення ключових напрямів інтересів багатопрофільної аудиторії, яка єднає науковців, аспірантів, магістрів та бакалаврів, представників підприємницьких структур, організацій громадянського суспільства і моделює суспільний запит на освітні послуги.


Дод.точки доступу:
Михайленко, Валерій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)