8(с)укр
   У 453


    Пастух, Тарас.
    Чого вчить франкознавча школа професора Івана Денисюка [Текст] / Тарас Пастух // Українське літературознавство : зб. наук. пр. - Львiв, 2006. - Вип. 68: Іван Франко. Статті і матеріали. - С. 425-433. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Літературні дослідження
Кл.слова (ненормовані):
Методологія -- Літературний процес -- Стиль


Дод.точки доступу:
Денисюк, Іван (український літературознавець і фольклорист, академік АН УРСР, завідував кафедрою української літератури у Львівському університеті) \о нем\
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 518523 - Б.ц. (вільний)




    Циховська, Елліна.
    Русоїзм та францисканізм у творчості Леопальда Стаффа і Кнута Гамсуна [Текст] / Елліна Циховська // Слово і час. - 2010. - № 2. - С. 54-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Літературні дослідження
Анотація: У статті розкриваються основні принципи поширеного в польському літературознавстві явища під назвою "францисканізм", одним із найяскравіших виразників якого був Л. Стафф. Авторка вказує на спільність рис францисканізму з руссоїстською концепцією "природної людини", що знайшли втілення у творчості Л. Стаффа та норвезького письменника К. Гамсуна, твори якого вплинули на спадщину українських та польських митців початку XX ст.


Дод.точки доступу:
Стафф, Леопольд (1878-1957 рр.); Гамсун, Кнут (Норвезький письменник)




    Слоньовська, Ольга.
    Знакова книга [Текст] : про повне зібрання творів Богдана-Ігоря Антонича / Ольга Слоньовська // Дзвін. - 2010. - № 9. - С. 130-137. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Літературні дослідження
   Українська література--Літературознавці

Анотація: Богдан-Ігор Антонич — яскрава, оригінальна мистецька постать в українській літературі, поет-новатор, чия творча доля переконливо засвідчує: великий талант, за словами Дмитра Павличка, «обов'язково пробивається крізь тернові хащі ідейних манівців і хитань на шлях передових думок свого часу, шлях, поєднуючий серце художника і серце його народу». В статті автор розповідає про монографію "Богдан-Ігор Антонич" Миколи Ільницького, видана ще наприкінці тоталітарного режиму в Радянській Україні, і стала тим могутнім гравітвційним центром, який уже протягом бівльше, ніж півтора десятиліття не випускає зі свого притягання багатьох фахових дослідників.


Дод.точки доступу:
Антонич, Богдан-Ігор \о произв.\




    Яремчук, Ірина.
    "...Мій другий стан душі...": штрихи до сильвети Любомира Сеника [Текст] / Ірина Яремчук // Дзвін. - 2010. - № 9. - С. 141-143. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Літературні дослідження
   Українська література--Літературознавці

Анотація: Авторка розглядає літературну творчість Любомира Сеника. І літературознавство, і белетристика, і поезія, - це Сеникові філологічні Божественні сади, у яких розкошує його душа.


Дод.точки доступу:
Сеник, Любомир \о произв.\




    Різник, Левко.
    Від Антонича до Вінграновського [Текст] / Левко Різник // Дзвін. - 2010. - № 9. - С. 146-149.
Рец. на кн. : Салига Т. "Екслібриси Евтерпи" : літературознавчі статті / Т. Салига. - Львів : НВФ "Українські технології", 2010. - 326 с.

Рубрики: Літературознавство--Літературні дослідження
   Рецензії--Українська література

Анотація: Стаття є рецензію на книгу Тараса Салиги "Екслібриси Евтерпи" , що є своєрідним додатком до книги "Воздвиження храму", вона являє собою дослідницьку літературознавчу працю. Автор вибудовує книгу так, що крізь статті, простежується еволюція, динаміка модерної, сецесійної поезії, ще від початків, крізь тридцяті роки, крізь "шістдесятництво" й до теперішнього літературного процесу.


Дод.точки доступу:
Салига, Тарас \о произв.\




    Гузар, Зенон.
    Проблема "вісниківства": тут і тепер [Текст] / Зенон Гузар // Дзвін. - 2010. - № 10. - С. 136-141.
Рубрики: Літературознавство--Літературні дослідження
   Українська література--Літературний огляд

Анотація: До вісниківствства належать митці слова, що групувалися навколо "Літературно-наукового вісника" (згодом "Вісника"), що його редагував за дорученням творця УВО і ОУН Євгена Коновальця Дмитро Донцов. Дослідження вісниківства почалося ще в час розвою, в Галичині і в діаспорі. На новому витку воно здійснюється і в наш час. В статті розповідається про праці саме сучасного періоду з дослідження вісниківства.





    Юферева, Олена.
    Література подорожі [Текст] : Тенденції її визначення і типологізація у сучасному літературознавстві / Олена Юферева // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. - 2011. - № 4. - С. 61-64
Рубрики: Літературознавство--Літературні дослідження
Анотація: У статті здійснюється спроба систематизації наукових підходів до визначення і типології літератури подорожі. Осмислюються проблемні аспекти нової термінології, з’ясовується її значення і місце серед альтернативних дефініцій сучасного літературознавства.





    Пастух, Богдан.
    Про пирій, блават та тіточку рекламу [Текст] / Богдан Пастух // Дзвін. - 2013. - № 1. - С. 142-145
Рубрики: Літературознавство--Літературні дослідження
   Українська література--Літературний процес, 21 ст.

Анотація: Автор розповідає, а в деякій мірі критикує стан літератури та літераторів, поетів на сучасному етапі.





    Моруа, Андре.
    Поль Верлен. Калибан, который был Ариэлем [Текст] / Андре Моруа // Всесвітня література в сучасній школі. - 2015. - № 1. - С. 46-48
Рубрики: Письменники французькі, 19 ст.
   Літературознавство--Літературні дослідження

   Літературознавці французькі, 19-20 ст.

Анотація: Стаття відомого французького письменника, літературознавця Андре Моруа присвячена французькому поету-символісту Полю Верлену.


Дод.точки доступу:
Верлен, Поль (французький письменник, поет, символіст, 19 ст.) \про нього\