Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Мовознавство -- Загальне -- Соціолінгвістика<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Шумарова, Наталія.
    Соціолінгвістика і стилістика - фундаментальні дисципліни в журналістській освіті [Текст] / Н. Шумарова // Пам'ять століть. - 2007. - № 3. - С. 79-84.
ДРНТІ
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Мовознавство--Загальне--Соціолінгвістика
Кл.слова (ненормовані):
соціолінгвістика -- стилістика -- кафедра мови та стилістики
Дескриптори: Філологічні науки. художня література -- Мовознавство -- Структурна лінгвістика -- Журналістика
Анотація: Стаття про соціолінгвістику, як науку в системі наук про мову, ступінь її самостійності та перспективи розвитку.


Знайти схожі

2.


    Руда , О.
    Комплімент у житті українців : соціолінгвістичні нотатки [Текст] / О. Руда // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 4. - С. 117-123. - Бібліогр.: 4 назви.
Рубрики: Мовознавство--Загальне--Соціолінгвістика
   Мовознавство--Загальне--Психолінгвістика

   Українська мова--Культура мовлення

Кл.слова (ненормовані):
комплімент як мовленнєвий жанр -- психолінгвістичний експеримент (анкета) -- адресат та адресант компліменту -- предмет компліменту -- емоційна оцінка, мотивація, визначення компліменту
Анотація: В статті зосереджено увагу на одному з мовленнєвих жанрів, а також комунікативній стратегії - на компліменті. Розкрито і на конкретних прикладах продемонстровано різновиди компліментів та особливості їх використання у сучасному спілкуванні. У ході психолінгвістичного експерименту (анкетування) виявлено істотні характеристики мовленнєвої поведінки українських чоловіків і жінок у ситуації компліментарних мовленнєвих актів. В статті зафіксовано і проаналізовано результати цього експерименту, на підставі яких зроблено висновки про розбіжності і збіги у комунікативній поведінці різних гендерних груп населення.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

3.


   
    Мова як суспільне явище : вступний розділ підручника "Українська мова, 10 клас. Профільний рівень" [Текст] / М. Плющ, В. Тихоша, С. Караман, О. Караман // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 7/8. - С. 85-92.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Підручники і навчальні посібники
   Українська мова--Загальні питання--Мова і мовлення

   Українська мова--Методика--Розвиток мовлення

   Мовознавство--Загальне--Соціолінгвістика

Кл.слова (ненормовані):
мовознавчі студії -- практикум -- спілкування -- соціолінгвістика -- основні функції мови
Анотація: Публікація вступної частини підручника "Українська мова, 10 клас. Профільний рівень". Зміст посібника спрямовано на засвоєння мовної культури в усій її багатогранності. Кожну мовну тему представлено у трьох рубриках: "Мовознавчі студії", "Практикум", "Спілкування".


Дод.точки доступу:
Плющ, М.; Тихоша, В.; Караман, С.; Караман, О.
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

4.


    Данилевська, О.
    Лінгвокреативність підлітків у Інтернет-комунікації [Текст] / Оксана Данилевська // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 11/12. - С. 132-140. - Бібліогр.: 12 назв. - журнал.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Мовознавство--Загальне--Соціолінгвістика
   Мовознавство--Загальне--Спілкування і мова--Інтернет

Кл.слова (ненормовані):
ідіолект -- мовна практика підлітків -- соціолект -- мовна гра -- репрезентативні засоби -- віртуальний дискурс -- стиль електронного спілкування (нікі, словотворення та ін.)
Анотація: У статті зосереджено увагу на проблемі лінгвокреативності підлітків в Інтернеті у зв'язку з дослідженням ідіолекту (мовної практики) мовців цієї вікової категорії. Докладно проілюстровано основні риси мови підлітків в електронному вияві: системне порушення правописних норм, уживання ненормативної лексики, пафосний стиль, емотикони, мовна гра на всіх рівнях (фонетичному, словотворчому, синтаксичному та ін.). Аналіз лексикону підлітків збагачує емпіричну базу досліджень загальних механізмів мовотворчості та дає змогу прогнозувати розвиток різних форм національної мови в майбутньому.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі