Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Книги (2)Конференції і вісники (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Лукінова, Т. Б.@<.>
Загальна кількість знайдених документів : 13
Показані документи с 1 за 13
1.


    Лукінова, Т. Б.
    Інституту мовознавства НАН ім. О. О. Потебні України 75 років [Текст] / Т. Б. Лукінова // Мовознавство. - 2005. - № 3-4. - С. 3-24. - Бібліогр.: 11 назв
Рубрики: Національна академія наук--Інститут мовознавства
Анотація: У статті коротко простежується розвиток ідей, теоретичних і практичних досліджень у різні періоди його функціонування, висвітлюються головні здобутки колективу Інституту, розкривається координуюча роль у розгортанні лінгвістичних студій в Україні.


Знайти схожі

2.


    Лукінова, Т. Б.
    Славістика в науковому доробку академіка В. М. Русанівського [Текст] / Т. Б. Лукінова // Мовознавство. - 2006. - № 2-3. - С. 4-11. - Бібліогр.: 5 назв
Рубрики: Мовознавство--Слов'янські мови
   Мовознавці українські--Русанівський В. М.

Анотація: Славістика - важлива сфера наукової та науково-організаційної діяльності акад. В. М. Русанівського. У статті йдеться про основні напрями роботи вченого і його здобутки в цій галузі.


Дод.точки доступу:
Русанівський, В. М. \про нього\

Знайти схожі

3.


    Лукінова, Т. Б.
    Славістика в науковій спадщині академіка І. К. Білодіда [Текст] / Т. Б. Лукінова // Мовознавство. - 2006. - № 6. - С. 11-21. - Бібліогр.: 11 назв
Рубрики: Українські мовознавці--Білодід І. К.
   Українська мова--Славістика

Кл.слова (ненормовані):
Лінгвістична стилістика
Анотація: Славістика - важлива сфера наукової та науково-організаційної діяльності академіка І. К. Білодіда. У статті йдеться про основні напрями роботи вченого в цій галузі.


Дод.точки доступу:
Білодід, І . К. \про нього\

Знайти схожі

4.


    Лукінова, Т. Б.
    Створення "етимологічного словника української мови" - важливий етап порівняльно-історичного вивчення слов'янської лексики [Текст] / Т. Б. Лукінова // Мовознавство. - 2008. - № 2-3. - С. 24-39
Рубрики: Словники--Етимологічні
Анотація: У статті коротко висвітлюється історія створення "Етимологічного словника української мови".


Знайти схожі

5.


    Лукінова, Т. Б.
    З історії порівняльно-історичних студій в Україні (до шістдесятиріччя лінгвістичної дискусії) [Текст] / Т. Б. Лукінова // Мовознавство. - 2010. - № 2-3. - С. 98-112. - Библиогр.: с. 111 (27 назв)
Рубрики: Лінгвістика
Анотація: У статті йдеться про лінгвістичну дискусію 1950 р., яка поклала край плануванню "нового вчення про мову" М.Я. Марра, і про розвиток порівняльно-історичного мовознгавства в Україні і післядискусійний період.


Знайти схожі

6.


    Лукінова, Т. Б.
    Академік О.С. Мельничук: життя, віддане науці [Текст] / Т. Б. Лукінова // Мовознавство. - 2011. - № 4. - С. 4-15. - Бібліогр.: с. 9 (1 назва)
Рубрики: Мовознавці--Персоналії--Україна
Анотація: У статті схарактеризовано життєвий і творчий шлях академіка НАН України О.С. Мельничука, видатного вченого й організатора науки.


Дод.точки доступу:
Мельничук, Олександр Савович \о нем\

Знайти схожі

7.


    Лукінова, Т. Б.
    Леонід Арсенійович Булаховський (до 50-річчя від дня смерті) [Текст] / Т. Б. Лукінова // Мовознавство. - 2011. - № 6. - С. 3-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавці--Персоналії--Україна
Анотація: У статті йдеться про основні напрями наукової роботи академіка Л.А. Булаховського, видатного славіста-лінгвіста.


Дод.точки доступу:
Булаховський, Леонід Арсенійович \о нем\

Знайти схожі

8.


    Лукінова, Т. Б.
    Анатолій Павлович Непокупний - учений і поет [Текст] / Т. Б. Лукінова // Мовознавство. - 2012. - № 2. - С. 4-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Персоналії
Анотація: У статті йдеться про життєвий і творчий шлях А.П. Непокупного, видатного вченого, поета й організатора науки.


Дод.точки доступу:
Непокупний, Анатолій Павлович \о нем\

Знайти схожі

9.


    Лукінова, Т. Б.
    Він цілий світ відкрив у слові (до 75-річчя академіка НАН України Віталія Григоровича Скляренка) [Текст] / Т. Б. Лукінова // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 10. - С. 78-83 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вчені--Мовознавці--Україна
Анотація: Герой статті пройшов шлях від учителя мови до академіка мовознавства. З його ім'ям пов'язане становлення історичної акцентології - науки, в якій Україна є безперечним лідером у слов'янському світі. Під його керівництвом завершується видання фундаментального "Етимологічного словника української мови".


Дод.точки доступу:
Скляренко, Віталій Григорович \про нього\

Знайти схожі

10.


    Лукінова, Т. Б.
    Видатний акцентолог і етимолог [Текст] / Т. Б. Лукінова // Мовознавство. - 2012. - № 4. - С. 4-17
Рубрики: Мовознавці--Персоналії--Україна
Анотація: У статті розповідається про Віталія Григоровича Скляренка - одного з найвидатніших українських мовознавців другої половини ХХ - початку ХХІ ст.


Дод.точки доступу:
Скляренко, Віталій Григорович \о нем\

Знайти схожі

11.


    Лукінова, Т. Б.
    Українська лексика: семантичні зміни в запозичених словах [Текст] / Т. Б. Лукінова // Мовознавство. - 2013. - № 2-3. - С. 18-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Лексика--Запозичені слова
Анотація: Одним з найважливіших проявів і наслідків мовної взаємодії є запозичення лексичних елементів. У лексиці української мови десятки тисяч слів запозичені в різний час і з різних мов, запозичалися й запозичаються нині переважно іменники - назви предметів і понять, терміни різних галузей науки й техніки, і, як наслідок, запозичені слова на українському грунті не виявляють схильності до значних семантичних змін.


Знайти схожі

12.


    Лукінова, Т. Б.
    Академік Григорій Петрович Півторак (до 80-річчя від дня народження) [Текст] / Т. Б. Лукінова // Мовознавство. - 2015. - № 2. - С. 4-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавці--Персоналії--Україна
Анотація: У статті висвітлюється життєвий і творчий шлях видатного українського вченого, окреслюється його внесок у розвиток мовознавства і його роль у популяризації історії української мови.


Дод.точки доступу:
Півторак, Григорій Петрович \о нем\

Знайти схожі

13.


    Лукінова, Т. Б.
    О. О. Потебня як компаративіст і етимолог [Текст] / Т. Б. Лукінова // Мовознавство. - 2015. - № 6. - С. 15-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавці--Персоналії--Україна
Анотація: У статті розглядається один з аспектів багатогранної наукової діяльності видатного славіста О. О. Потебні.


Дод.точки доступу:
Потебня, Олександр Опанасович (1835-1891) \о нем\

Знайти схожі