Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Книги (3)Конференції і вісники (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Харазішвілі, Ю. М.@<.>
Загальна кількість знайдених документів : 9
Показані документи с 1 за 9
1.


    Харазішвілі, Ю. М. (доктор економічних наук).
    Удосконалення методології оцінювання ефективності економічного та соціального розвитку регіонів на прикладі Автономної Республіки Крим [Текст] / Ю. М. Харазішвілі, В. А. Денисюк // Проблеми науки : Міжгалузевий науково-технічний журнал. Засн.: Київський ЦНТЕІ Міністерства освіти і науки України. - 2010. - № 11. - С. 2-11 : табл., граф. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Соціальний розвиток регіонів
   Регіональна економіка--Крим

   Соціально-економічні системи

   Україна
Анотація: Виконано порівняльний аналіз методик і результатів оцінки ефективності соціально-економічного розвитку регіональної економіки


Дод.точки доступу:
Денисюк, В.А. (кандидат технічних наук)

Знайти схожі

2.


    Харазішвілі, Ю. М.
    Інвестиції: підхід до прогнозування [Текст] / Ю. М. Харазішвілі, І. М. Назарага // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 9. - С. 213-222 : форм., табл., рис. - Бібліогр.: 26 назв
Рубрики: Економіко-математичне моделювання
   Кредитно-грошова система--Інвестиції--Теорія інвестицій

Анотація: У статті визначено залежність інвестицій від експорту товарів (товарiв i послуг) та подано один із підходів до прогнозування інвестицій, що базується на її використанні, де експорт товарів (товарiв i послуг) визначається як функція від світових цін на основні експортовані товари. Проведено прогнозні розрахунки основних макроекономічних показників соціально-економічного розвитку України за допомогою макроекономічної моделі «Альфа» на 2012–2013 роки.


Дод.точки доступу:
Назарага, І. М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Харазішвілі, Ю. М.
    Можливості легалізації заробітної плати в Україні: перерозподіл соціальної відповідальності [Текст] / Ю. М. Харазішвілі, О. П. Коваль, І. М. Новак // Демографія та соціальна економіка. - 2013. - № 2. - С. 193-202 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка праці--Оплата праці


Дод.точки доступу:
Коваль, О. П.; Новак, І. М.

Знайти схожі

4.


    Харазішвілі, Ю. М.
    Адаптивний підхід до визначення стратегічних орієнтирів економічної безпеки України / Ю. М. Харазішвілі, Є. В. Дронь // Економіка України. - 2014. - № 5. - С. 28-45
Рубрики: Економічна безпека--Інтегральний індекс--Адаптивне регулювання--Стратегічні орієнтири
Анотація: Проаналізовано існуючі підходи до інтегрального оцінювання рівня економічної безпеки України та визначено їх недоліки.


Дод.точки доступу:
Дронь, Є. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Харазішвілі, Ю. М.
    Міжрегіональний рух товарів і послуг як новітній індикатор економічної безпеки регіонів України [Текст] / Ю. М. Харазішвілі, Є. В. Дронь // Економіка України. - 2014. - № 12. - С. 38-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Міжрегіональна взаємодія--Україна
Кл.слова (ненормовані):
метод кінцевого використання -- порогові значення -- економічна безпека -- валовий регіональний продукт -- ВВП -- міжрегіональні перетоки
Анотація: Досліджено адаптацію методу кінцевого використання для обчислення ВРП на регіональному рівні, що дало можливість визначити офіційні та тіньові обсяги незареєстрованого міжрегіонального руху товарів і послуг. Запропоновано доповнити перелік індикаторів зовнішньоекономічної безпеки регіонів України такими новітніми індикаторами - "рівень економічної залежності" та "рівень тіньового "чистого" експорту", а також методи обчислення їх порогових значень.


Дод.точки доступу:
Дронь, Є. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Харазішвілі, Ю. М.
    Світло і тінь економіки України: резерви зростання та модернізації [Текст] / Ю. М. Харазішвілі // Економіка України. - 2017. - № 4. - С. 22–45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Тіньова економіка--Оцінка і аналіз--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інтерпретація внеску у ВВП -- детінізація -- країна -- вид економічної діяльності -- регіони
Анотація: Досліджено існуючі методи оцінювання тіньового ВВП, недоліки та переваги тіньової економіки. Розглянуто проблемні питання інтерпретації показників тіньової економіки стосовно визначення її обсягів та вкладу в офіційний ВВП, причини провалу заходів щодо детінізації економіки. Запропоновано метод оцінювання тіньової економічної діяльності, який пояснює внутрішній і зовнішній вклад тіньової економіки в офіційний ВВП для країни, основних видів економічної діяльності та регіонів. Доведено зворотний зв'язок між часткою оплати праці у випуску і рівнем тінізації економіки. Зроблено висновок, що тіньова економіка може бути важливим резервом для економічного зростання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Харазішвілі, Ю. М.
    Якість життя в системі соціальної безпеки України: індикатори, рівень, загрози [] / Ю. М. Харазішвілі, О. А. Грішнова // Економіка України. - 2018. - № 11/12. - С. 157-171. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна безпека--Соціальна безпека--Якість життя--Україна
Кл.слова (ненормовані):
бідність -- освіта -- охорона здоров’я -- порогові значення -- інтегральний індекс -- загрози
Анотація: Визначено перелік індикаторів рівня якості життя населення України та обгрунтовано вектори порогових значень з урахуванням досвіду економічно розвинутих країн ЄС. Ідентифіковано рівень якості життя за інтегральним індексом і виявлено його динаміку порівняно з інтегральними пороговими значеннями. Окреслено та проранжовано найважливіші загрози за вагомістю їх впливу.


Дод.точки доступу:
Грішнова, О. А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Грішнова, О. А.
    Демографічна безпека України: індифікатори, рівень, загрози [Текст] / О. А. Грішнова, Ю. М. Харазішвілі // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 2. - С. 65-80
Рубрики: Демографія--Україна
Анотація: Статтю присвячено ідентифікації рівня демографічної безпеки України за сучасною методологією, порівнянню його з інтегральними пороговими значеннями та визначенню найвпливовіших загроз у цій царині з позицій соціальної безпеки. Визначено робочий перелік індикаторів демографічної безпеки, який може змінюватись залежно від глибини та завдань дослідження. Проведено визначення меж безпечного демографічного розвитку з урахуванням досвіду економічно розвинених країн ЄС, що уможливлює захист життєво важливих інтересів об'єкту безпеки. Відтак для кожного індикатора визначено вектор порогових значень: верхні та нижні оптимальне, порогове та критичне (для глибших досліджень) методом t-критерію через побудову функцій щільності ймовірності, обчислення статистичних характеристик (математичного очікування, середньоквадратичного відхилення та коефіцієнта асиметрії) з використанням таблиць Стьюдента та формалізованого опису вектора порогових значень за характерними типами розподілу (нормальний, логнормальний, експоненціальний). Ідентифікацію рівня демографічної безпеки у динаміці виконано шляхом інтегрального оцінювання за сучасною методологією, яка передбачає використання мультиплікативної форми інтегрального індексу, комбінованого методу нормування та динамічних вагових коефіцієнтів, визначених з використанням методів головних компонент та ковзної матриці. Інтегральна згортка проведена для індикаторів і порогових значень, що дає можливість їхнього порівняння в одному масштабі для визначення загроз. Ідентифікація поточного стану демографічної безпеки України та визначення динаміки інтегрального індексу засвідчує його критичний рівень за всі роки незалежності України, що створює суттєву загрозу національній безпеці. У результаті окреслено найважливіші загрози та ранжовано їх за вагомістю впливу. Найсуттєвішими загрозами демографічної безпеки України за віддаленістю від рівня сталого розвитку є наднизький нетто-показник відтворення населення на одну жінку, високий рівень смертності населення загалом і смертності немовлят зокрема. Встановлено також, що найбільш впливовими факторами регулювання для рівня демографічної безпеки є коефіцієнт депопуляції та загальний коефіцієнт смертності населення.


Дод.точки доступу:
Харазішвілі, Ю.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Суходоля, О. М.
    Методологічні засади ідентифікації та стратегування рівня енергетичної безпеки України [Текст] / О. М. Суходоля, Ю. М. Харазішвілі, Д. Г. Бобро // Економіка України. - 2020. - № 6. - С. 20-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Енергетична безпека--Стратегічні завдання --Україна
Кл.слова (ненормовані):
системний підхід -- структура -- функція -- процеси -- граничні показники
Анотація: Досліджено проблеми опису енергетичної безпеки на основі застосування системного підходу. Розроблено методологічні рекомендації щодо формування набору індикаторів оцінки рівня енергетичної безпеки з точки зору оцінки як поточного «стану», так і «спроможності» системи до розвитку та реагування на загрози. Запропоновано новий підхід щодо стратегічного планування, який базується на принципі «майбутнє визначається траєкторією в майбутнє».


Дод.точки доступу:
Харазішвілі, Ю. М.; Бобро, Д. Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі