Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Книги (12)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Методологія науки<.>
Загальна кількість знайдених документів : 8
Показані документи с 1 за 8
1.


    Навроцький, Володимир.
    Колективні ментальні поняття [Текст] / В. Навроцький // Філософська думка. - 2005. - №2. - С. 3-12.
Рубрики: Епістемологія--Поняття колективні
   Логіка науки

   Методологія науки

Кл.слова (ненормовані):
Колективна інтенція -- Спільне зобов'язання -- Міжособистісне зобов'язання
Анотація: Один з методів побудови соціальної епістемології полягає у розробці колективних ментальних понять. Суттєвою проблемою сучасного етапу вивчення соціальної взаємодії є опис тих властивостей спільної діяльності, які не є похідними від індивідуальних властивостей індивідів, що діють. Для пояснення цього аспекту інтенційних спільних дій застосовують поняття про спільні віри, колективні інтенції, спільні цілі, спільні зобов'язання, колективні переваги тощо.


Знайти схожі

2.


    Кузнєцов, Володимир Іванович.
    Про стан та перспективи розвитку методологічних досліджень науки [Текст] / В.І. Кузнєцов // Філософська думка. - 2005. - № 6. - С. 3-31. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія науки--Методологія
   Методологія науки

Анотація: Сучасна методологія науки є розгалуженою сферою дослідження наукового знання, його систем і структур. Якщо взяти до уваги її сьогоденний стан, різноманітність та кількість існуючих методологічних напрямків, підходів і шкіл, то уявлення про неї як про філософську дисципліну, що вивчає тільки методи наукового пізнання, буде досить обмеженим. Подолати це уявлення можливо за допомоги конкретного метааналізу того, що вивчають сучасні методологи та які засоби вони при цьому використовують.


Знайти схожі

3.


    Гуменюк, Оксана.
    Методологічна модель інноваційно-психологічного клімату [Текст] / О. Гуменюк // Психологія і суспільство. - 2005. - № 4. - С. 70-83. - Бібліогр.:39 назв.
Рубрики: Методологія науки
   Мислення--Психологія

Кл.слова (ненормовані):
Я-концепція -- Модель-конфігуратор -- Онтологія -- Епістемологія -- Освітнє спілкування


Знайти схожі

4.


    Сепетий, Дмитро.
    Діалектрика Versus метафізика: періоцінка дилеми [Текст] / Д. Сепетий // Філософська думка. - 2006. - № 4. - С. 56-75. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Методологія науки
   Філософія логіки

Кл.слова (ненормовані):
Полюси -- Матеріалізм -- Осучаснення
Анотація: Досліджують методи протиставлення діалектрики та метафізики. Представлення діалектика-метафізика належить до тієї частини філософської спадщини, отриманої нами від радянських часів, цінність якої є, щонайменше, сумнівною і потребує критичної оцінки. Погляди на цю проблему, які висловлюють в українській та російській пострадянській філософській літературі.


Знайти схожі

5.


    Чайковський, Ю. Б.
    Наукометричні бази та їх кількісні показники. Частина І. Порівняльна характеристика наукометричних баз [Текст] / Ю. Б. Чайковський, Ю. В. Сілкіна, О. Ю. Потоцька // Вісник Національної академії наук України. - 2013. - № 8. - С. 89-98 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукометричні бази даних
   Наука--Теорія інформації

   Методологія науки

Кл.слова (ненормовані):
наукометричні бази -- Web of Science -- Scopus -- РИНЦ -- Google Scholar -- PubMed
Анотація: Набуття наказами МОН України № 1111 та № 1112 чинності зумовлює необхідність порівняльної оцінки наявних міжнародних наукометричних баз з позиції вітчизняних авторів, редакторів і керівників наукових установ. У статті розглянуто найбільші бібліометричні платформи (Web of Science, Scopus та РИНЦ) і кількісні показники, за якими проводять оцінювання, наведено їхні переваги та недоліки. Серед обговорюваних систем найоптимальнішою за співвідношенням рівня якості та можливості інтеграції вітчизняних наукових статей і видань до світового наукового простору можна вважати наукометричну базу Scopus. Окрему увагу приділено системі Google Scholar та спеціалізованій пошуковій системі PubMed.


Дод.точки доступу:
Сілкіна, Ю. В.; Потоцька, О. Ю.

Знайти схожі

6.


    Онопрієнко, В. І.
    Ефективний міжакадемічний проект [Текст] : рецензія / В. І. Онопрієнко // Вісник Національної академії наук України. - 2013. - № 8. - С. 99-103
Рец. на : Постнеклассика: философия, наука, культура : кол. монография / отв. ред. Л. П. Киященко, В. С. Степин ; Центр гуманит. образования НАН Украины ; Ин-т философии РАН. - СПб. : Міръ, 2009.;
Постнеклассические практики: опыт концептуализации : кол. монография / под ред. В. И. Аршинова, О. Н. Астафьева. - СПб. : Міръ, 2012.

Рубрики: Методологія науки
   Наука--Методи досліджень

Анотація: Рецензовані колективні монографії, підготовлені вченими Росії та України, спрямовані на вивчення історії та сучасного стану постнекласичної методології, розкриття її фундаментальних і прикладних аспектів.


Знайти схожі

7.


    Чайковський, Ю. Б.
    Наукометричні бази та їх кількісні показники. Частина ІІ. Фактори, що впливають на кількісні показники наукометричних баз [Текст] / Ю. Б. Чайковський, Ю. В. Сілкіна, О. Ю. Потоцька // Вісник Національної академії наук України. - 2013. - № 9. - С. 84-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукометричні бази даних
   Науково-дослідна робота--Контроль

   Методологія науки

Анотація: У статті розглянуто основні фактори, що впливають на значення кількісних показників наукометричних систем. Зокрема, на цитування роботи впливають тематична спрямованість наукового дослідження, особливості оформлення резюме, мова статті, правильність написання ПІБ автора та назва установи, вибір журналу для розміщення публікації та самостійний контроль цитування власних робіт. На рейтинг наукових видань впливає їх наявність у наукометричних і спеціалізованих базах даних, якість англомовного резюме, мова повного тексту статей, публікація робіт популярних авторів, відкритий доступ та обсяг передплати.


Дод.точки доступу:
Сілкіна, Ю. В.; Потоцька, О. Ю.

Знайти схожі

8.


    Киридон, Алла.
    "Велика українська енциклопедія" як джерело інформації національної ваги [Текст] / Алла Киридон // Історія в рідній школі. - 2020. - № 1. - С. 4-7. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методологія науки


Знайти схожі