Гофрон, Анджей.
    Різні погляди на Європу і проектування освітніх концепцій [Текст] / А. Гофрон // Вища освіта України. - 2005. - №1. - С. 37-44. - Бібліогр.: 26 назв.
Рубрики: Освіта--Інтеграція в європейський освітній простір
Кл.слова (ненормовані):
Європейська освіта -- Європеїзм





    Мельник , З.
    Витоки "Європейської ідеї" як основи формування європейського права та інтеграції національних правових систем [Текст] / З. Мельник // Юридична Україна. - 2006. - № 5. - С. 16-19
Рубрики: Європейське право--ФОРМУВАННЯ
Кл.слова (ненормовані):
ПАН'ЄВРОПЕЇЗМ
Анотація: В статті досліджується історичний розвиток ідеї європейського єднання як основи формування європейського права та інтеграції національних правових систем.

Є примірники у відділах:
(24.05.2006р. - Б.ц.) (вільний)




    Мовчан, Раїса.
    "Європа і ми": колізії та особливості українського окциденталізму 1920-х років [Текст] / Р. Мовчан // Слово і час. - 2009. - № 1. - С. 3-16. - Бібліогр. : с. 16.
Рубрики: Культура України--Взаємозв'язок з європейською культурою, 20 ст.
   Українська література--Епоха модернізму

Кл.слова (ненормовані):
Модернізм -- Європеїзм -- Діалог -- "Свій" -- "Чужий" -- Перекладацтво -- Типологія -- Контекст
Анотація: У статті розглядається європеїзм як складова частина дискурсу національного самоусвідомлення, одна з основних ідентифікаційних та методологічних проблем українського модернізму 1920-х років.Зокрема, авторка з'ясовує специфіку окциденталізму цього періоду, його основні вектори, пов'язані з тодішнім культурологічним простором, соціумом, політикою, ідеологією, свідомістю, що пролягають на перетині загальнолюдського і національного. Завдяки цьому увиразнюється національна специфіка модернізму в історичному та літературному контекстах.



   061
   Л 890


    Прихода, Ярослава.
    Європа в публіцистичних текстах Івана Франка [Текст] / Ярослава Прихода // Вісник Львівського ун-ту. Серія: Журналістика. - Львiв, 2007. - Вип. 30. - С. 142-147. - Библиогр.: с. 146-147.
Рубрики: Українська література--Публіцистика
Кл.слова (ненормовані):
Європеїзм -- Українськість -- Європейськість


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович (український письменник, учений, громадський діяч ; 1856-1916)
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 513791 - Б.ц. (вільний)




    Барабаш, Юрій.
    Тарас Шевченко в європейському літературному полілозі (предні міркування до теми) [Текст] / Юрій Барабаш // Слово і час. - 2013. - № 9. - С. 3-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19 ст.
Кл.слова (ненормовані):
європеїзм -- окциденталізм -- народність -- національна ідентичність
Анотація: Стаття містить розгляд деяких літературно-історичних і методологічних проблем, які є посутньо важливими для багатоаспектної розробки означеної теми.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (український письменник, художник, громадський діяч ; 1814-1861) \про нього\




    Скупейко, Лукаш.
    Леся Українка і Т. Шевченко: колізії сприйняття [Текст] / Лукаш Скупейко // Слово і час. - 2016. - № 12. - С. 18-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
шевченківський стиль -- наслідування -- художній світогляд -- націотворчий рух -- європеїзм
Анотація: Постать Т. Шевченка Леся Українка сприймала крізь призму історичної ретроспективи та новітніх завдань, що постали перед українською літературою кінця ХІХ - поч. ХХ ст. Авторка розглядала його як "народного поета" й романтика і скептично ставилася до поверхового тлумачення та необдуманово культивування його творчості.


Дод.точки доступу:
Українка, Л. \про твір\; Шевченко, Т. Г. \про нього\




    Василенко, Вадим.
    Інтелектуальна утопія Юрія Шереха [Текст] / Вадим Василенко // Слово і час. - 2022. - № 1. - С. 3-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавці України, 20-21 ст.
   Українська література--Літературний процес, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
європеїзм -- естетична позиція -- літературна дискусія
Анотація: У статті досліджуються літературно-критичні погляди Юрія Шереха періоду Мистецького українського руху (МУРу), з’ясовується його розуміння феноменів «вісниківства» та неокласицизму, зміст і значення теорії «національно-органічного стилю», ідеї антеїзму.


Дод.точки доступу:
Шерех, Юрій Володимирович (славіст-мовознавець, історик української літератури ; 1908-2002) \про нього\




    Василенко, Вадим Сергійович.
    Ідея українського культурного європеїзму в повоєнну добу [Текст] : за матеріалами наукового повідомлення на засіданні Президії НАН України 29 червня 2022 року / Вадим Сергійович Василенко // Вісник Національної академії наук України. - 2022. - № 8. - С. 76-91. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська культура--Європеїзм--Повоєнна доба
Кл.слова (ненормовані):
європеїзм -- ідея -- культура -- повоєнна доба
Анотація: У статті здійснено хронологічний зріз історії ідеї європеїзму як складової української культурної та історичної свідомості, зокрема висвітлено основні моменти і специфіку її функціонування в працях українських інтелектуалів кінця 1940-х років. Розглянуто проблему історичних основ українського європеїзму в статтях Бориса Крупницького, його геополітичну візію України між Заходом і Сходом. Приділено увагу питанню європейської ідентичності української культури в есеїстиці Юрія Шереха (Шевельова), його спробі ревізії концепції історії Арнольда Тойнбі та ідеї «азіатського ренесансу» Миколи Хвильового. Розкрито погляди Юрія Косача на культурні процеси європейського повоєння, зокрема його спроби аналізу концепції Освальда Шпенглера про «присмерк культур» і «атлантійської концепції» Андре Мальро.

Перейти до зовнішнього ресурсу: https://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/1452