Капіца, Ю.
    Напрями адаптації законодавства України у сфері охорони інтелектуальної власності до законодавства Європейського Союзу [Текст] / Ю. Капіца // Право України. - 2005. - № 1. - С. 66-70. - Бібліогр.: 2 назви
Рубрики: Право України--Адаптація до права ЄС
   Інтелектуальна власність--Охорона

Кл.слова (ненормовані):
Адаптація законодавства
Анотація: Наближення законодавства України до законодавства ЄС у з'язку з виконанням міжнародних зобов'язань України та завдань Закону "Про загальнодержавну програму адаптації законодавства України до Законодавства ЄС" у сфері охорони інтелектуальної власності.





    Капіца, Юрій.
    Гармонізоване та негармонізоване законодавство держав-членів ЄС у сфері інтелектуальної власності [Текст] / Юрій Капіца // Юридична Україна. - 2016. - № 3/4. - С. 98-102. - Бібліогр. в примітках: с. 101
Рубрики: Інтелектуальна власність--Законодавство--Гармонізація--Європейський Союз
Кл.слова (ненормовані):
авторське право -- суміжні права -- адаптація законодавства
Анотація: Розглядається повнота гармонізації законодавства держав – членів Європейського Союзу у сфері охорони інтелектуальної власності. Визначаються напрями, не охоплені гармонізацією або в яких її було призупинено. Вказується на проблему фрагментарності гармонізації законодавства у сфері авторського права і суміжних прав. Зазначається актуальність урахування при адаптації законодавства України до негармонізовано-го законодавства держав-членів, зокрема, що стосується охорони корисних моделей, службових винаходів, репрографічного відтворення, публічного використання фонограм і відеограм, приватного копіювання, укладання договорів про передачу майнових прав та ліцензійних договорів тощо.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мельниченко, Богдана.
    Правова основа організації та діяльності органів публічного управління в Україні / Богдана Мельниченко // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 12. - С. 174-177. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Органи державної влади--Публічне управління--Нормативно-правових актів--Україна
Кл.слова (ненормовані):
акти управління -- адаптація законодавства -- якість державних послуг
Анотація: Проаналізовано правову основу організації та діяльності органів публічного управління в Україні, виокремлено нормативно-правові акти, що сприяють формуванню системи публічного управління в цілому.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Малюга, Леся.
    Контроль за відповідністю проектів нормативно-правових актів соціального законодавства України праву Європейського Союзу [Текст] / Леся Малюга // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 51-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна сфера--Законодавство--Гармонізація--Україна--Європейський Союз
Кл.слова (ненормовані):
адаптація законодавства
Анотація: Євроінтеграційні процеси, які відбуваються в Україні, спричинили потребу в удосконаленні національного законодавства України з урахуванням права Європейського Союзу. Метою адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу визначено розвиток національного законодавства у напрямі його зближення із законодавством ЄС та забезпечення високого рівня підготовки в Україні проектів актів законодавства. Це означає, що сьогодні кожен нормативно-правовий акт, який приймається органом законодавчої влади нашої держави, має відповідати принципам та стандартам європейського права. Дане питання особливо актуалізується у контексті соціального законодавства України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кириченко, Тамара.
    Оптимізація правового регулювання трудових відносин в Україні [Текст] / Тамара Кириченко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 11. - С. 66-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове законодавство--Оптимізація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Трудовий кодекс -- адаптація законодавства -- удосконалення законодавства
Анотація: У даній статті здійснено дослідження питання оптимізації правового регулювання трудових правовідносин в Україні. Встановлено, які напрями оптимізації є першочерговими натепер, та розкрито сутність кожного з них. Зроблено висновок, що прийняття Трудового кодексу України є першочерговим напрямом оптимізації правового регулювання трудових правовідносин в Україні.