Толочко, П.
    Давньоруська народність: міф чи реальність? [Текст] / П.Толочко // Київська старовина. - 2000. - N1. - С. 3-18
Рубрики: Київська Русь
   Народознавство--Україна






    Загорульський, Э. М.
    О времени и условия формирования древнерусской народности [Текст] / Э.М.Загорульський // Український історичний журнал. - 2001. - № 3. - С. 24-29
Рубрики: Етнографія Росії
   Народність--Давньоруська






    Толочко, А. П.
    Воображаемая народность [Текст] / А.П.Толочко // Український історичний журнал. - 2001. - № 3. - С. 29-34
Рубрики: Народність--Давньоруська





    Штыхов, Г. В.
    У истоков белорусской народности [Текст] / Г.В.Штыхов // Український історичний журнал. - 2001. - № 3. - С. 34-36
Рубрики: Народність--Давньоруська--Білоруси





    Осова, Н. М.
    Генеза концепту "даньоруська народність" у радянській історичній науці [Текст] / Н.М.Осова // Український історичний журнал. - 2001. - № 6. - С. 68-85. - Бібліограф.:190 назв.
Рубрики: Народність--Давньоруська--Історія
   Джерелознавство--Давньоруська народність






    Шаров, В.
    "...истинная национальность состоит не в описании сарафана, но в самом духе народа..." [Текст] : о категории народности в литературе, развитии ее Н.Гоголем и В.Белинским / В.Шаров // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. - 2001. - № 5. - С. 42-44
Рубрики: Методика викладання російської літератури
   Теми та образи в літературі--Народність



Дод.точки доступу:
Гоголь, Микола Васильович \про нього\




    Наливайко, Дмитро.
    Шевченко, романтизм, націоналізм [Текст] / Д. Наливайко // Слово і час. - 2006. - № 3. - С. 3-21. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Українська література--Поезія, ХІХ ст.
   Літературознавство--Напрямки--Романтизм

   Українська література--Національна специфіка літератури

Кл.слова (ненормовані):
міфологізм -- міфопоетика -- міфотворчість -- фольклор -- народність
Анотація: Стаття присвячена міфотворчості у поезії Шевченка. Зокрема, автор наголошує, що у своїй міфотворчості Т.Шевченко йде від реальності історичного буття України як цілісності, що включає і її минуле, і сучасність, і проекції в майбутнє; що провідною у функціональності цієї міфотворчості виступає функція організації духовної й етнокультурної спільноти, зрештою, функція націотворча. Етнокультурний центризм, загалом притаманний романтизмові, в умовах колоніального стану України закономірно набував у Т.Шевченка подібного характеру та спрямованості, переростав у націєтворчу парадигму.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович \про нього\




    Омельянчук І.
    "Православ"я, Самодержавство, Народність": Церква і держава в ідеології чорносотенних партій Росії на початку ХХ століття [Текст] / Омельянчук І. // Персонал. - 2006. - № 3. - С. 55- 62. - Бібліогр.: с. 62 ( 64 назви )
Рубрики: Політична історія --Чорносотенний рух--Росія--Поч. ХХ ст
Анотація: В статті аналізується роль церкви і держави в ідеології чорносотенних партій Росії на початку ХХ століття. " Святе Православ"я" - " корінь, від якого залежить цілісність великого дерева, іменованого Держава Російська" - вважали черносотенці.





    Моця, О. П.
    Рівні етнічної самосвідомості давньоруського населення [Текст] / О.П. Моця // Український історичний журнал. - 2006. - № 2. - С. 4-11.
Рубрики: Історія України--Київська Русь--етнос, 1-поч. 2тис. н.е.
Кл.слова (ненормовані):
Давньоруська народність





    Юсова, Н. М.
    Ідейна і термінологічна генеалогія поняття "давньоруська народність" [Текст] / Н.М. Юсова // Український історичний журнал. - 2006. - № 4. - С. 101-130
Рубрики: Історіографія України--Давньоруська народність





    Штонь, Григорій.
    Т.Г. Шевченко та І.Я. Франко. Поетичні візії України. Онтологічна спільність та відмінність [Текст] / Г. Штонь // Слово і час. - 2008. - № 3. - С. 12-17. - Бібліогр.: 10 назв.
Рубрики: Літературознавство--Дослідження творчості письменників--Україна
   Українська література--Поезія, 19-20 ст.

   Українська література--Поезія, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Концептуальність -- Вітальність -- Народність -- Модерн
Анотація: Стаття наголошує на світоглядно-художніх та філософських відмінностях поетичних світів Шевченка і Франка як феноменів різних літературних епох.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Т.Г. \про нього\; Франко, І. Я. \про нього\




    Гундорова, Тамара.
    Висока культура і популярна культура: слов'янський контекст [Текст] / Т. Гундорова // Слово і час. - 2008. - № 9. - С. 52-63 : фото. - Бібліогр. : 36 назв.
Рубрики: Культурологія--Концепція народності
   Слов'янознавство--Література

Кл.слова (ненормовані):
Елітарність -- Естетизм -- Народність -- Фольклор
Анотація: У статті розглянуто такі аспекти функціонування теорії масової культури, як ідеалізація народності, європейський контекст національних (слов'янських) літератур, місце гердерівської концепції народності в генезі слов'янського романтизму. Висвітлюється зародження форм масової культури у ХVІІІ ст. та її відмежування від фольклору, трактування "народницького письменства" в українській літературі та суголосних явищ у слов'янських країнах. З'ясовано розуміння "високої" культури критиками доби раннього українського модернізму. Авторка наголошує на тому, що в процесах модернізації української літератури проектам "загальнонародної" і "високої" культури належить особлива роль. Водночас зазначається, що найоригінальнішою формою розвитку українського класичного письменства була модель популярної літератури.


Дод.точки доступу:
Гундорова, Тамара \о ней\




    Залізняк, Л.
    Київська Русь - давньоукраїнська держава [Текст] / Л. Залізняк // Історія в школах України. - 2009. - № 3 . - С. 39-42. - Зміст: "Спор южан и северян за спадщину княжого Києва" ; Давньоруська народність ; Давньоукраїнська народність
Рубрики: Історія України--Історія Русі
Кл.слова (ненормовані):
давньоукраїнська держава -- Київська Русь
Анотація: В статті розглядається питання історичної спадщини княжого Києва. Який народ консолідував ранньосередньовічну імперію Київську Русь? Це питання звучить дивно для сучасної європейської історичної науки. Адже аналогічні Русі, держави, що виникли одночасно з нею давно і одностайно вважаються державами відповідних народів. На цьому тлі суперечка навколо національності жителів княжого Києва та Південної Русі пояснюється не так нестачею наукових джерел, як зайвою політизацією питання.



9сл
С 484


    Моця, Олександр.
    Православ'я і давньоруська народність: до проблеми етнічної ідентифікації Східних слов'ян [Текст] / Олександр Моця // Слов'янські обрії : ХІV Міжнар. з'їзд славістів (10.09-16.09. 2008, Охрид, Республіка Македонія) : доповіді. - К., 2008. - Вип. 2. - С. 443-459. - Бібліогр. : с. 458-459.
УДК
Рубрики: Київська Русь--Християнство
Кл.слова (ненормовані):
Християнство -- Православ'я -- Церква -- Київська Русь -- Народність -- Етнічна належність -- Елітна і народна субсультура -- Соціальна ієрархія -- Місто і село

Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 512308 - Б.ц. (вільний)




    Кондюк, О.
    Конспект уроків до теми "Населення України" : 9 клас [Текст] / О. Кондюк // Географія та основи економіки в школі. - 2009. - № 11/12. - С. 13-18.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: --Соціальна географія--Урок--9-й клас
Кл.слова (ненормовані):
Демографія -- Міграція -- Етнос -- Народність -- Нація -- Діаспора -- Трудові ресурси
Анотація: Подано розробки уроків:"Кількість, розміщення і густота населення України. Міграція", "Національний та етнічний склад населення України"; "Статево-вікова структура населення України"; "Система розселення і розвиток поселень на території України"; "Трудові ресурси та зайнятість населення"; "Українська діаспора".

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Бараш, Юрій.
    Гоголь і Шевченко (Акценти) [Текст] / Юрій Бараш // Слово і час. - 2009. - № 12. - С. 3-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Духовна культура--Український народ--Історія
Кл.слова (ненормовані):
Національна ідентичність -- Антиномії -- Народність -- Імперія
Анотація: Повертаючись до здавна досліджуваної ним теми "Шевченко і Гоголь", автор статті наразі має на меті акцентувати - у компаративістському плані - кілька її аспектів, котрі актуалізуються як проблеми українських гоголе-та шевченкознавства, так і ширше - сучасною духовно-культурною ситуацією в Україні. Моменти суголосності, а водночас антиномій і контроверсій у зіставленні життєвих позицій і творчості двох мистців висвічують драматичну діалектику історії розвитку української духовної культури.


Дод.точки доступу:
Гоголь, Микола Васильович (російськомовний прозаїк, драматург, поет, історик, фольклорист українського походження ; 1809-1852) \о произв.\; Шевченко, Тарас Григорович (поет, художник, громадсько-політичний діяч, засновник нової української літератури ; 1814-1861)




    Александрова, Галина.
    Відгук Миколи Дашкевича на "Нариси історії української літератури ХІХ століття" М. Петрова: проблема зовнішніх і внутрішніх контактів [Текст] / Галина Александрова // Слово і час. - 2010. - № 6. - С. 94-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія літератури України--Народність
   Українське літературознавство--Історичне вивчення

Кл.слова (ненормовані):
Періодизація -- Польсько-українська школа -- Аналогія
Анотація: У статті аналізується відгук М. Дашкевича на згадані "Нариси..." М. Петрова (1888 р.), який переріс межі рецензії і здобув статус окремого дослідження. Розглядається позиція М. Дашкевича: на противагу тезі М. Петрова, який надмірно узалежнював розвиток української літератури від російської та польської, він доводив її самостійність і пов'язаність з основними західноєвропейськими течіями ХІХ ст. і власними неперервними традиціями.





    Сквіра, Наталія.
    Поема О. Пушкіна "Руслан і Людмила" і повість М. Гоголя "Страшна помста": непомічена паралель [Текст] / Наталія Сквіра // Слово і час. - 2012. - № 7. - С. 44-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Порівняльне літературознавство
   Українська література--Проза

   Російська література--Проза

Кл.слова (ненормовані):
Народність -- Образна система -- Романтична фантазія -- Фольклор
Анотація: У статті досліджуються паралелі між поемою "Руслан і Людмила" О. Пушкіна та повістю "Страшна помста" М. Гоголя; з'ясовано, що вони оприявнюються крізь призму біблійного символіко-алегоричного плану, на рівні зав'язки, хронотопу, образної системи, деталей, на ідейно-сюжетному рівні.


Дод.точки доступу:
Пушкін, Олександр Сергійович (російський поет, драматург та прозаїк ; 1799-1837) \про твір\; Гоголь, Микола Васильович (російський і український прозаїк і драматург ; 1809-1852) \про твір\




    Скільський, Д. М.
    Вчення К.Д. Ушинського про народність виховання [Текст] / Д. М. Скільський // Педагогіка і психологія. - 2012. - № 3. - С. 80-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Педагоги--Персоналії--Україна
Анотація: Висвітлено погляди К.Д. Ушинського на сутність народності, тобто національної самобутності народу, та національного виховання, а також розкрито міркування педагога про роль народного шкільництва в активізації духовного потенціалу народу.


Дод.точки доступу:
Ушинський, Костянтин Дмитрович \о нем\




    Скільський, Дмитро.
    Констянтин Ушинський про народність виховання / Д. Скільський // Наша Берегиня. - 2013. - № 1. - С. 22-26 : фото. - Бібліогр.: 3 назви
Рубрики: Етнопедагогіка--К.Ушинський
Кл.слова (ненормовані):
педагог
Анотація: Дана стаття про видатного українського та російського педагога К.Ушинського.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)