Ільницький, Микола.
    Ранній український модернізм: польська рецепція [Текст] / М. Ільницький // Слово і час. - 2008. - № 3. - С. 55-65. - Бібліогр.: 17 назв.
Рубрики: Українська література--Напрямки і стилі--Модернізм
   Літературознавство--Польща, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Сецесія
Анотація: У статті досліджується проблема раннього українського модернізму у працях польських літературознавців, зокрема Агнєшки Корнієнко та Агнєшки Матусяк: періодизація модернізму, взаємодія українських і польських літературних шкіл та особисті контакти. Акцентуються сецесії, "прозаїчного", полістилістичного характеру львівського літературно-мистецького середовища.


Дод.точки доступу:
Матусяк, Агнєшка; Корнієнко, Агнєшка




    Юдкін-Ріпун, Ігор.
    Сецесія в художньому світі слов'ян (українсько-болгарські ремінісценції) [Текст] / І. Юдкін-Ріпун // Слово і час. - 2008. - № 5. - С. 20-24. - Бібліогр.: 6 назв.
Рубрики: Українська література--Напрямки і стилі--Сецесія
   Мистецтво--Стилі і течії--Сецесія, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Модерн -- Мистецтво
Анотація: У статті розглядається феномен сецесії в художньому слов'янському світі.





    Матусяк, Агнешка.
    Сецесійний дискурс письменників "Молодої музи" [] / А. Матусяк // Слово і час. - 2008. - № 6. - С. 35-50. - Бібліогр.: 25 назв.
Рубрики: Історія української літератури--Символізм, кін. ХІХ - поч. ХХ ст.
   Мистецтво та література--Взаємодія, кін. ХІХ- поч. ХХ ст.

Кл.слова (ненормовані):
Сецесія -- Живопис -- Музика -- Мистецтво -- Молодомузівці -- Модернізм -- Поетика -- Неоромантичний світогляд -- Імпресіонізм -- Символізм
Анотація: У статті розкривається творчість письменників "Молодої музи" (Львів, 1906-1909) у контексті сецесії - стилю, що на межі ХІХ-ХХ ст. домінував з великою інтенсивністю не тільки в усіх видах творчості, а й створив своєрідну інтегральну культуру, що тісно взаємодіяла з іншими художніми напрямками епохи. Прагнення синтезу мистецтв було провідною тенденцією творчості всіх митців "нового стилю", тому письменство "Молодої музи" розглядається з погляду його взаємодії із живописом, музикою та мистецтвом танцю.


Дод.точки доступу:
Карманський, П. \про нього\; Твердохліб, С. \про нього\; Пачовський, В. \про нього\; Лепкий, Б. \про нього\; Луцький, О. \про нього\; Бірчак, В. \про нього\; Яцків, М. \про нього\; Чарнецький, С. \про нього\




    Мафтин, Наталя.
    Гендерна утопія й "код самості" в західноукраїнській прозі 30-х рр. ХХ ст. [Текст] / Наталя Мафтин // Слово і час. - 2009. - № 6. - С. 76-82. - Бібліогр.: с. 82
Рубрики: Гендер у літературі
   Українська література, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Гендерна утопія -- Сецесія -- Кітч -- Комунація
Анотація: У статті йдеться про рецепцію "гендерної утопії" О. Кобилянської в літературному процесі 30-х років минулого століття, позначеному пошуками нових ідейно-естетичних горизонтів та опозиційністю щодо народницького ідеалу краси в українській літературі. На матеріалі прози Дарії Віконської та Ірини Вільде авторка статті доходить висновку, що культ "меланхолійної краси", творений О. Кобилянською, знаходить іще свій відгук у намаганні продовжити "міт аполонівської жінки" (маємо на увазі творчість Дарії Віконської) чи спробі осмислити підняті письменницею проблеми крізь призму "літературного імперіалізму" (проза Ірини Вільде). Однак обличчя літератури набувало виразно маскулінних рис, позаяк фемінне в дискурсі європейської культури ототожнювалось із колоніально улеглим. Тому в добі міжвоєнного двадцятиліття на зміну пошукам "меланхолійної краси" приходить естетика чину.





    Ільницький, Микола.
    Українська сецесія: етос болю (новела М. Яцкова "Діточа грудь в скрипці") [Текст] / Микола Ільницький // Слово і час. - 2009. - № 7. - С. 19-23. - Бібліогр.: с. 23
Рубрики: Українська література --Проза, 19-20 ст.
   Літературознавство України--Новели

Кл.слова (ненормовані):
Модернізм -- Містика
Анотація: На основі аналізу новели Михайла Яцкова "Діточа грудь в скрипці" розкрито філософські та естетичні засади раннього українського модернізму як мистецтва сецесії. Увага зосереджена на етосі болю і страждання, що виражає основні ідеї доби, та синтезі мистецтв.


Дод.точки доступу:
Яцков, Михайло \о произв.\




    Мацієвська, Валентина.
    Типи страху в ліриці Василя Пачовського [Текст] / Валентина Мацієвська // Слово і час. - 2009. - № 11. - С. 59-67. - Бібліогр.: с. 67.
Рубрики: Художня література--Українська--Проза, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Страх -- Декаданс -- Сецесія
Анотація: Проблема страху дедалі частіше стає предметом зацікавлень не лише психологів, а й філософів, культурологів, мистецтвознавців, адже елемент страху досить широко відображений у культура та мистецтві. Як один із людських афектів страх знайшов своє втілення в категорії жахливого, до якої завжди зверталася художня література, зокрема література модерна. Стаття присвячена специфіці використання різних типів страху в ліриці українського поета-модерніста Василя Пачовського.


Дод.точки доступу:
Пачовський, Василь (поет, філософ, містик ; 1878-1942) \о произв.\




    Салига, Тарас.
    Сецесія і контекст... До поетики стилю Б.-І. Антонича [Текст] / Тарас Салига // Дзвін. - 2010. - № 1. - С. 122-128. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Напрямки і стилі--Сецесія
   Літературознавство --Видатні діячі--Україна

Анотація: В статті проаналізовано твори деяких українських письменників, робиться висновок, що сецесійний дискурс української поезії та малої прози перших десятиліть ХХ століття являв собою доволі розлогий напрям літературного процесу.


Дод.точки доступу:
Антонич, Б.-І. (1909-1937 рр.) \о произв.\; Ласовський, Ждан \о произв.\; Керницький, Іван \о произв.\




    Салига, Тарас.
    Богдан-Ігор Антонич: сецесія і контекст... [Текст] / Тарас Салига // Слово і час. - 2010. - № 2. - С. 3-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Поезія, 20 ст.--Семантика кольору--Дослідження
   Музика--Доантоничівський період--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
Модернізм -- Сецесія -- Малярство
Анотація: Це роздум про західноукраїнську поетичну сецесію перших десятиліть двадцятого століття, а конкретніше - про шлях сецесійного дискурсу в літпроцесі протяжністю від "Молодої музи" до творчої практики Богдана-Ігоря Антонича. Автор досліджує семантику кольорів і музики в доантоничівський період, зіставляючи її з відповідною асоціативною навантаженістю образів поета, який "жив колись на вишнях".


Дод.точки доступу:
Антонич, Богдан-Ігор (український поет, прозаїк, перекладач, літературознавець ; 1909-1937) \о произв.\




    Терехова, Ірина.
    Сецесія в новітній українській літературі як тема всеукраїнська науково-практичної конференції [Текст] / Ірина Терехова // Слово і час. - 2010. - № 3. - С. 118-119.
Рубрики: Конференції--Всеукраїнські --Науково-практичні
Анотація: 1-4 жовтня 2009 року в Сімферополі відбулася всеукраїнська науково-практична конференція "Сецесія в новітній українській літературі: жанрово-стильові пошуки". Конференцію, організовану Таврійським національним університетом ім. В. І. Вернадського.





    Цимбрівський, Т.
    Проблема реалізації принципу рівноправ'я і самовизначення народів та верховенство права у міжнародних відносинах [Текст] / Т. Цимбрівський // Юридична Україна. - 2010. - № 7. - С. 120-124. - Бібліогр. в примітках с. 123-124
Рубрики: Міжнародні відносини--Верховенство права
   Народи світу--Право на самовизначення

Кл.слова (ненормовані):
сецесія -- державна територія -- територіальна цілісність
Анотація: Розглядаються юридичні аспекти реалізації принципу рівноправ'я і самовизначення народів. Особлива у вага приділяється найновішим підходам доктринального тлумачення принципу рівноправ'я і самовизначення народів з урахуваннм практики суасних міжнародних відносин.

Є примірники у відділах:
(02.08.2010р. - Б.ц.) (вільний)




    Левченко, Галина.
    Квітковий стиль та уламки орфічного міфу в ліриці Лесі Українки [Текст] / Галина Левченко // Слово і час. - 2012. - № 2. - С. 21-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Українська література--Лірика

Кл.слова (ненормовані):
концепт -- сецесія -- естетизм -- ескапізм -- екзотизм -- екстравагантність -- енігматизм -- семантика
Анотація: У статті розкрито семантику художнього концепту "квіти" в ліриці Лесі Українки. Контекстуальні значення квіткових образів тлумачаться у річищі сецесійної естетики. Квітковий стиль у творчості поетеси розглянуто як окремі елементи Орфічного міфу.


Дод.точки доступу:
Українка, Леся (українська письменниця, громадсько-культурна діячка, перекладач ; 1871-1913) \про твір\




    Сьомін, Сергій Валерійович.
    Сепаратизм як загроза національній безпеці України [Текст] / Сергій Валерійович Сьомін // Стратегічні пріоритети : наук.-аналіт. щокварт. зб. - 2014. - № 3. - С. 143-149. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Політика--Національна безпека
Кл.слова (ненормовані):
державна безпека -- територіальна цілісність -- право нації на самовизначення -- сецесія





    Брайко, Олександр.
    Нарис Г. Успенського "Випрямила" і новела В. Винниченка "Ланцюг": рецепція теми та її індивідуальні стильові модифікації в контексті доби [Текст] / Олександр Брайко // Слово і час. - 2016. - № 10. - С. 16-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Російська література, 19-20 ст.
   Українська література, 20 ст.

   Літературознавство--Компаративні дослідження

Кл.слова (ненормовані):
горизонт очікування -- естетизм -- модернізм -- реалізм -- сецесія
Анотація: У статті обґрунтовано доцільність компаративного розгляду творів українського і російського авторів, належних до різних, хоча й суміжних літературних епох. З’ясовано й інтерпретовано структурні сходження і стильові відмінності творів, які демонструють відповідні "горизонти очікування" свого часу - детермінанти естетичного дискурсу.


Дод.точки доступу:
Успенський, Гліб \про твір\; Винниченко, В. \про твір\




    Набитович, Ігор.
    Дарія Віконська – письменниця з княжого роду [Текст] / Ігор Набитович // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2017. - № 6. - С. 53-59. - Бібліогр. 11 назв
Рубрики: Письменники українські--Віконська Д.--Творчість
Кл.слова (ненормовані):
модернізм -- вісниківство -- вісниківський неоромантизм -- сецесія
Анотація: Розглянуто особливості творчого світу Д. Віконської, письменниці, літературознавця й мистецтвознавця. Стильова палітра цієї мисткині укорінена в ідеологічних концепціях українського націоналізму. Її творчості притаманні ідейно-естетичні, аксіологічні, ідеологічні ознаки вісниківського неоромантизму. Займаючись проблемами зарубіжного мистецтва, літератури, суспільно-політичного життя, авторка завжди проеціювала їх на український культурний, літературний, ментальний простір.


Дод.точки доступу:
Віконська, Дарія (письменниця, літературний критик, перекладач, літературо- і мистецтвознавець ; 1893-1945) \про неї\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Савчин, М. В.
    Право на самовизначення та сецесія [Текст] / М. В. Савчин // Юридична Україна. - 2019. - № 1/2. - С. 4-16
Рубрики: Територіальний устрій--Конституційно-правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
ідентичність спільнот -- народ -- нація -- територіальна цілісність -- принци права
Анотація: У статті розкривається проблема сецесії у контексті засади територіальної цілісності як принципу конституційного і міжнародного права. Дилема права на самовизначення та сецесії аналізується через призму цілісної інтерпретації правової матерії у зв’язку із соціологією, політологією та культурологією. Розпад імперій та виникнення національного визвольного руху часто стають каталізатором виникнення нових держав і слугують саме тією conditio sinae qua non. Право на сецесію певної спільноти визначається її здатністю ідентифікуватися та створити життєздатні інститути публічного урядування, спрямовані на захист прав людини. У судовій практиці існує цілком послідовна позиція щодо необхідності додержання вимог conditio sinae qua non, згідно з якими сецесія є крайнім способом забезпечення ідентичності певних спільнот. Зазначеним критеріям не відповідає «транзитна» сецесія у Косово та Криму, оскільки порушує засаду територіальної цілісності держави та непорушності державних кордонів як фундаментальних принципів конституційного і міжнародного права. Зроблено висновок, що подолання дилеми права на самовизначення та сецесії слід шукати у місії сучасної легітимної демократичної конституційної держави, яка базується на забезпеченні вільного розвитку індивіда на засадах його самоідентичності та гарантіях соціальної інтеграції.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)