Кравченко, Світлана..
    На пограниччі двох культур [Текст] : рецензия / С. Кравченко // Слово і час. - 2005. - № 1. - C. 84-88.
Рец. на кн.: Siryk L. Naznaczony Ukraina. O twórczości Józefa Jobodowskiego. / L. Siryk; L Siryk. - - Lublin, 2002. - 278 s.

Рубрики: Українська література, ХХст.
   Польська література, ХХст.

   Взаємозв'язки літератур

Кл.слова (ненормовані):
Українофільство
Анотація: Відзначається важливість і грунтовність наукового досліження Л. Сірик. Рецензент вважає книгу значним внеском у польсько - український літературний діалог.


Дод.точки доступу:
Лободовський, Юзеф \про нього\; Сірик, Л. \про неї\




    Погребенник, В.
    Поезія " Української хати " і фольклор [Текст] / В. Погребенник // Слово і час. - 2005. - №3. - С. 34-44.
Рубрики: Українська література, ХХ ст.
   Літературні угруповання--"Хатяни"

   Література і фольклор--Український

Кл.слова (ненормовані):
Українофільство
Анотація: Розглядається творчість поетів, які були згуртованні навколо журналу "Українська хата" (1909-1914рр.). У творчості цих поетів підкреслюється зв'язок з фольклором, переосмислення народної лірики.


Дод.точки доступу:
Кузеля, З. \про нього\; Чупринка, Г. \про нього\




    Гончаров, О. Т.
    Українофільська діяльність М. Костомарова у дзеркалі його епістолярію (середина 1850-х - поч. 1860-х рр.) [Текст] / О.Т. Гончаров // Український історичний журнал. - 2010. - № 6. - С. 34-50
Рубрики: Українофільство
Анотація: Про місце М. Костомарова у соціокультурному середовищі Російської імперії сер. 1850-х - поч. 1860-х рр.Показане сприйняття інтелектуальною елітою його наукової та громадської діяльності на тлі "укр. питання".


Дод.точки доступу:
Костомаров, Микола \о нем\




    Борисенко, М.
    Етнополітичні сюжети наукової та публіцистичної спадщини М. П. Драгоманова [Текст] / Мирослав Борисенко // Пам'ять століть. - 2010. - № 6. - С. 62-70. - Бібліогр.: 11 назв. - журнал.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Історія України--Український історик--Драгоманов Михайло Петрович (1841-1895 рр.)
Кл.слова (ненормовані):
Етнополітика -- українська мова -- українська література -- політика -- фольклор -- українофільство
Анотація: У статті розглядається етнополітична спадщина визначного громадсько-політичного діяча, вченого європейського масштабу М. П. Драгоманова.


Дод.точки доступу:
Драгоманов, М. П.
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Гнатюк, В.
    Ярмаркове українофільство в житті та літературі (балагульщина) [Текст] / В. Гнатюк // Хроніка-2000. - 2012. - Вип. 2 (92): Україна-Польща: діалог упродовж тисячоліть, част. 1. - С. 373-394. - (Літературознавство). - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія України, ХІХ ст.
   Літературознавство--історія--Україна, ХІХ ст.

Анотація: У цьому нарисі йде мова про цікавий період у суспільному житті Правобережної України середини ХІХ ст., що носить назву балагульщини і проявлявся своєрідним етнографічним народництвом, а також розглядається в який спосіб ця течія "відбилася в сучасній їй художній літературі".





    Харчук, Роксана.
    Сприйняття Шевченка в малоросійському середовищі ХІХ ст. [Текст] / Роксана Харчук // Слово і час. - 2020. - № 5. - С. 61-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література, 19 ст.
Кл.слова (ненормовані):
спектр сприйняття -- українофільство -- листування -- спагади -- щоденник -- полеміка -- донесення
Анотація: У статті здійснено спробу диференційовано розглянути малоросійський дискурс у сприйнятті Шевченкової творчості на матеріалі джерел особистого походження, на прикладі публічної полеміки довкола питання українофільства й української мови включно з донесеннями до ІІІ відділення на цю тему. Визначено такий спектр малоросійського дискурсу в потрактуванні доробку Шевченка: амбівалентне ставлення, спроба поєднати повагу до поета з лояльністю до російського імператора й імперії, гостро негативне і зневажливе намагання відокремити Шевченка від українофільства, української мови й літератури, розуміння Шевченка як предтечі українофільства. Присутність імені поета в донесеннях до ІІІ відділення свідчить, що його ім’я, як і питання української мови, культури чи освіти, російські імперські структури традиційно переносили в площину політичну, остерігаючись розвитку українського сепаратизму.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас \про нього\