Поліщук, Я.
    Філософська лірика: традиція і перспективи [Текст] / Я. Поліщук // Сучасність. - 2000. - N: 7/8. - С. 151-155.
Рубрики: Українська література ХХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
Філософська лірика





    Федчун, Н.
    І кожне слово його - про Україну : система уроків-роздумів із мистецькими паралелями, документальними свідченнями та самостійними міркуваннями, присвяченими вивченню творчості Тараса Шевченка у 8 класі [Текст] / Н. Федчун // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 2. - С. 10-24.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література--Методика--Українська--Урок
   Література--Нова--Персоналії--Українська

Кл.слова (ненормовані):
життя і творчість Т. Шевченка -- ідейно-художній аналіз поезій -- період заслання т. Шевченка -- філософська лірика -- розвиток мовлення -- усний твір-опис -- картина Т. Шевченка "Селянська родина"
Анотація: Конспект п'яти уроків за творчістю Т. Г. Шевченка. Мета уроків - поглибити відомості учнів про життя Кобзаря, дати ідейно-художній аналіз поезій ("Минають дні, минають ночі", "Ой три шляхи широкії", "Думи мої, думи мої", "Мені однаково, чи буду..."), виховувати шанобливе ставлення до великого Кобзаря, інтерес до спадщини Шевченка-художника, формувати в учнів свідому громадянську позицію.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Зимомря, Микола.
    Жити попри все... [Текст] / Микола Зимомря // Дзвін. - 2013. - № 4. - С. 138-140
Рубрики: Письменники України, 20-21 ст.
   Українська література--Поезія

Кл.слова (ненормовані):
поетична збірка -- ритм -- інтонація -- філософська лірика
Анотація: У статті йдеться про життєвий шлях і творчий доробок українського поета Ігоря Трача.


Дод.точки доступу:
Трач, Ігор (український поет) \про нього\




    Овідійчук, Лілія
    Про сугестію, філософію та методику, або Тріада Анатолія Гризуна [Текст] / Лілія Овідійчук; Лілія Овдійчук // Українська мова і література в школі. - 2015. - № 2. - С. 61-64
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Гризун А.
Кл.слова (ненормовані):
філософська лірика -- філософія кохання
Анотація: Стаття констатує справді високий рівень осмислення А. Гризуном і теоретичному, і практичному планах складних (і рідкісних) явищ української та зарубіжної поезії. Усі аналізовані книги засвідчують вагомий внесок автора в українську літературознавчу наукову та поетичну скарбницю України.


Дод.точки доступу:
Гризун, А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Василишин, Ігор.
    Парадигма концепту «смерть» у ліриці О. Тарнавського (екзистенція та коекзистенція) [Текст] / І. Василишин // Слово і час. - 2022. - № 2. - С. 86-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України--Діаспора--США, 20 ст.
   Українська література--Поезія

Кл.слова (ненормовані):
філософська лірика -- небуття -- екзистенціалізм
Анотація: У статті розглянуто парадигму концепту “смерть” у ліриці Остапа Тарнавського, що є предметом художнього філософування та мистецьких інтерпретацій українського поета-емігранта. Досліджено, що лірика О. Тарнавського, у якій висвітлено проблеми людського буття, морально-психологічні аспекти кінцевості земного існування, засвідчує насамперед дуалізм поглядів Тарнавського-мислителя, котрий прагне осягнути смерть, з одного боку, як кінцевість людського буття-у-світі, що передбачає екзистенційну тривогу й трагічне усвідомлення її незворотності та, врешті, подолання страху смерті для досягнення автентичності існування, а з другого, — як коекзистенцію: співіснування зі смертю — провідником людини на шляху до вічності.


Дод.точки доступу:
Тарнавський, Остап (український письменник, перекладач, критик, літературознавець ; 1917- 1992) \про твір\