Високопропускний скринінг речовин з антимітотичною активністю на базі віртуальної організації CSLabGrid [Текст] / П.А. Карпов // Наука та інновації. - 2015. - № 1. - С. 92-100 : рис. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Структурна біоінформатика--цитоскелет--тубулін--бензімідазольні сполуки--деполімеризація тубуліну--фармакологічні засоби
Анотація: Протестовано дані речовини як нові фармакологічні засоби


Дод.точки доступу:
Карпов, та ін.




    Рабоконь, Анастасія Миколаївна.
    Поліморфізм довжини інтронів генів тубуліну як ефективний інструмент генетичної диференціації рослин [Текст] : за матеріалами наукового повідомлення на засіданні Президії НАН України 15 вересня 2021 року / Анастасія Миколаївна Рабоконь // Вісник Національної академії наук України. - 2021. - № 10. - С. 30-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Генетика рослин--Генетичний поліморфізм
Кл.слова (ненормовані):
молекулярно-генетичні маркери -- тубулін -- ТВР -- ген -- поліморфізм довжини інтронів -- генетична диференціація -- генотип -- сорт -- популяція -- вид
Анотація: Проведено дослідження можливості та ефективності застосування маркерної системи оцінки поліморфізму довжини інтронів генів β-тубуліну (Tubulin Base Polymorphism - ТВР) для молекулярно-генетичного диференціювання рослин на рівні генотипів (сортів), популяцій та видів, зокрема сортів пшениці м’якої, ячменю звичайного, рижію посівного та льону-довгунцю, острівних популяцій щучника антарктичного, кримських популяцій егілопсу, а також видів льону, елевсини та підвидів омели білої. Отримані результати дозволяють рекомендувати ТВР-метод для використання в молекулярній генетиці рослин для аналізу на всіх таксономічних рівнях, а також для цілеспрямованого застосування в молекулярній селекції.