Барабаш, Юрій.
    "Пушкін" як текст у гоголівському контексті [Текст] / Ю. Барабаш // Слово і час. - 2006. - № 5. - С. 3-10. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Літературознавство
   Літературні зв'язки

Анотація: У статті автор розглядає особливості листування Пушкіна та Гоголя.


Дод.точки доступу:
Пушкін, О.С.; Гоголь, М.В.




    Коцюбинська, Михайлина.
    Пам'ятка єднання двох культур: архів Зіни Геник-Березовської [Текст] / М. Коцюбинська // Слово і час. - 2006. - № 6. - С. 82-85. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Літературні зв'язки
   Україністика--Чеська

Анотація: Подружжя відомих чеських україністів Зіни і Костя Геник-Березовських відігравало значну роль у культурному житті української Праги 20 століття. У 2003 році було передано архів подружжя до відділу рукописних фондів і текстології Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України. Архівний матеріал можна поділити на дві частини: документи і матеріали, безпосередньо пов'язані з життям і діяльністю подружжя Геник-Березовських, і синтетичне зібрання архівів різних українських культурних діячів, що жили і працювали в Чехії.





    Нямцу, Анатолій.
    Поетична творчість як інтертекст [Текст] / А. Нямцу // Слово і час. - 2006. - № 6. - С. 91-94.
Рец. на кн.: Рихло П.В. Поетика діалогу. Творчість Пауля Целана як інтертекст / П.В Рихло. - .- Чернівці: Рута, 2005.- 584 с.

Рубрики: Літературні зв'язки
   Письменники Буковини

   Письменники діаспори

Анотація: Ім'я уродженця Чернівців, німецькомовного поета Пауля Целана широко відоме у світі. Монографія П. Рихла - перше масштабне дослідження про творчість Пауля Целана.


Дод.точки доступу:
Целан, Пауль (1920-1970); чернівецький автор, про Чернівці (Чернівецьку область)




    Козар, Лідія.
    "Лицарі духа". Фольклористична діяльність Бориса Грінченка в оцінці Івана Франка [Текст] / Л. Козар // Слово і час. - 2006. - № 9. - С. 10-13. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Письменники--Україна, 19-20 ст.
   Українська література, 19-20 ст.

   Літературні зв'язки

Анотація: Борис Грінченко належить до тих діячів української культури кінця 19 - поч. 20 ст., творча діяльність яких розпочалася в період, коли свідомих культурних українських сил було дуже мало. Іван Франко поважав та цінував творчість Б. Грінченка, неоднарозово схвально відгукувався на вихід Грінченкових праць у своїх оглядах, рецензіях, виступах.


Дод.точки доступу:
Франко, І.; Грінченко, Б.




    Неживий, Олексій.
    Григір Тютюнник: одна присвята Іванові Чендею [Текст] / О. Неживий // Слово і час. - 2006. - № 9. - С. 65-67. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Українська література, 20 ст.
   Літературні зв'язки

Анотація: Стаття присвячена двом українським письменникам І. Чендею та Г. Тютюннику, їх взаємозв'язків, життєвих переплетінь та літературних досягнень.


Дод.точки доступу:
Тютюнник, Г.; Чендей, І.




   
    Феномен Володимира Свідзінського: перші підсумки [Текст] / Підготув. О. Поліщук // Слово і час. - 2006. - № 9. - С. 89-96.
Рубрики: Письменники--Україна, 20 ст.
   Літературні зв'язки

   Українська література

Анотація: В Інституті літератури НАН України в межах літературно-критичного клубу "Академічні бесіди" відбулася презентація-обговорення найповнішого на сьогодні видання творчої спадщини класика української літератури 20 ст. Володимира Свідзінського. В обговоренні взяли участь: Степан Захаркін, Григорій Грабович, Елеонора Соловей, Віктор Дудко, Степан Захаркін, Валерій Шевчук, Дмитро Наливайко, Григорій Грабович, ВІталій Дончик, Михайло Наєнко.


Дод.точки доступу:
Поліщук, Олена \підготув.\; Свідзінський, в.




    Соловей, Елеонора.
    Єфремов і Франко: (До 130-х роковин Сергія Єфремова) [Текст] / Е. Соловей // Слово і час. - 2006. - № 10. - С. 3-7. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Письменники--Україна, 19-20 ст.
   Літературні зв'язки

Анотація: Стаття присвячена 130-річчю з дня народження Сергія Єфремова - видатного політичного діяча, публіциста, літературного критика та історика української літератури. Іван Франко відіграв важливу роль в житті С. Єфремова, він виховувався на творах Франка, підтримував його політичні та літературні погляди, вони часто листувалися. Єфремов багато писав про Франка.


Дод.точки доступу:
Єфремов, Сергій; Франко, І.Я.




    Погребенник, Володимир.
    Епістолярний діалог Трохима Зіньківського і Бориса Грінченка [Текст] / В. Погребенник // Слово і час. - 2006. - № 7. - С. 72-74.
Рец. на кн.: "...Віддати себе Україні": Листування Трохима Зіньківського з Борисом Грінченком / Упор. С.С. Кіраль. - .- Київ; Нью-Йорк, 2004.- 520 с.

Рубрики: Письменники--Україна, 19-20 ст.
   Літературні зв'язки

   Листування--Письменники

Анотація: Листування українського письменництва - цінний документ для характеристики суспільно-історичних, культурних, мистецьких параметрів доби, означник її наукових інтересів, світосприймання і різнорідних переконань адресанта й адресата.Товариське листування Трохима Зіньківського й Бориса Грінченка, обопільно активне від 1885 р. по 1891 р. і перерване тільки передчасною смертю Зіньківського.





    Любарець, Наталія.
    Рецепція прози Вірджинії Вулф у романі Майкла Каннінгема "Години" [Текст] / Н. Любарець // Слово і час. - 2006. - № 7. - С. 56-61. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Письменники--Англія, 20 ст.
   Літературні зв'язки

   Письменники--США, 20-21 ст.

Анотація: Роман В. Вулф "Місіс Делловей" становить собою класичний для психологічної прози текст, в якому протягом одного дня розгортаються кілька сюжетних ліній, у центрі яких перебуває одна й та сама героїня. М. Каннінгем наслідує ідею значущості одного вихопленого з життя дня, але поступово розгортає її у трьох сюжетних лініях, однією з героїнь яких стає сама Вірджинія Вулф.


Дод.точки доступу:
Вулф, Вірджинія; Каннінгем, Майкл




    Залеська-Онишкевич, Лариса.
    Юрій Луцький: з викладової залі і видань [Текст] / Л. Залеська-Онишкевич // Сучасність. - 2006. - № 7. - С. 102-107. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Літературознавці України
   Діаспора українська--Канада

   Літературні зв'язки

Анотація: Лариса Залеська-Онишкевич згадує про Юрія Луцького як про свого викладача, як про історика літератури і як про автора. Довгий час вони співпрацювали разом на терені літератури.


Дод.точки доступу:
Луцький, Ю.




    Хаданович, Андрей.
    Уладзімер Караткевич і філософський камінь [Текст] / А. Хаданович; Пер. з білорус. В. Пономарьов // Сучасність. - 2006. - № 8. - С. 51-53.
Рубрики: Письменники --Білорусія, 20 ст.
   Літературні зв'язки

Анотація: Автор розповідає про свої враження від прочитаного роману Уладзімера Караткевича, порівнючи його з творами Толкієна.


Дод.точки доступу:
Пономарьов, Віталій \пер. з білорус.\




    Жост, Франсуа.
    Порівняльне літературознавство як філософія літератури. Нариси з порівняльного літературознавства [Текст] / Ф. Жост; Пер. з франц. О. Романова // Слово і час. - 2007. - № 5. - С. 30-44. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Компаративістика--Літературна
   Літературні зв'язки

Анотація: Автор статті Франсуа Жост - відомий швейцарський учений-літературознавець. В журналі представлена його робота в перекладі з французької мови, в якій він дає визначення порівняльного літературознавства, історію його виникнення, основні принципи та основні положення.


Дод.точки доступу:
Романова, Ольга \пер. з франц.\




    Балакян, Анна.
    Літературна теорія та компаративна література [Текст] / А. Балакян; Пер. з англ. Т. Михед // Слово і час. - 2007. - № 5. - С. 44-48. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Порівняльне літературознавство
   Літературні зв'язки

Кл.слова (ненормовані):
Теорія літератури -- Таксономія -- Дихотомія
Анотація: Анна Балакян - американська дослідниця вірменського походження подала в журналі статтю, в якій дає своє бачення компаративістики, її теорій та методів.


Дод.точки доступу:
Михед, Тетяни \пер. з англ.\




    Соловей, Елеонора.
    Досвід духовного самозбереження [Текст] / Е. Соловей // Слово і час. - 2007. - № 5. - С. 88-90.
Рубрики: Письменники--Україна, 20 ст.
   Літературні зв'язки

   Порівняльне літературознавство

Анотація: В журналі подано текст виступу Елеонори Соловей при одержанні премії ім. В. Стуса. Авторка присвятила свій виступ двом головним героям - В. Свідзінському та В. Стусу.


Дод.точки доступу:
Свідзінський, В. \про нього\; Стус, В. \про нього\




    Миронець, Надія.
    Епістолярний діалог Володимира Винниченка з Розалією Ліфшиць (1911-1918) [Текст] / Н. Миронець // Слово і час. - 2007. - № 9. - С. 48-56 ; № 10. - С. 62-69 ; Слово і час. - 2008. - № 1. - С. 78-83 ; № 3. - С. 80-86 ; № 6. - С. 98-102. ; Слово і час. - 2009. - № 2. - С. 99-106 ; № 4. - С. 74-79 ; № 6. - С. 109-115 ; № 12. - С. 94-106 ; № 1. - С. 88-96 ; № 2. - С. 96-101 ; № 3. - С. 99-104 ; № 7. - С. 105-115. - Бібілогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Листування--Письменники
   Літературні зв'язки

Анотація: Уперше виявлено в архівах, досліджено й публікується взаємне листування Володимира Винниченка (український письменник-емігрант) з його нареченою, а потім громадянською дружиною Розалією Ліфшиць (на той час студентка медичного факультету Сорбонни), за 1911- 1918 роки.


Дод.точки доступу:
Винниченко, В. \про нього\; Ліфшиць, Р. \про неї\
















    Пасемко, Іван.
    Проблеми україністики у словацькій рецепції [Текст] / Іван Пасемко // Слово і час. - 2010. - № 12. - С. 100-104 : фото. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн.: Мольнар Михайло. Від Влтави до Дніпра : студії з українського літературознавства та міжслов'янських літературних взаємин / Михайло Мольнар. - Ужгород : Гражда, 2009.

Рубрики: Літературознавці Словаччини, 20 ст.
   Літературні зв'язки

Анотація: У статті автор подає декілька штрихів до біографії відомого словацького вченого М. Мольнара та зупиняється на його діяльності у дослідженні стану розвитку слов'янських літератур, чехословацько-українських зв'язків.


Дод.точки доступу:
Мольнар, Михайло \о нем\




    Кирилюк, Зінаїда.
    Епізод з історії становлення прози в російській літературі (О. Пушкін і О. Сомов) [Текст] / Зінаїда Кирилюк // Слово і час. - 2011. - № 5. - С. 47-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Російська література--Проза, 18-19 ст.
   Літературні зв'язки

Кл.слова (ненормовані):
Проза -- Повість -- Мотив -- Задум
Анотація: У статті висвітлюється співпраця О. Пушкіна та О. Сомоваа в розвитку російської прози в період, що передував утвердженню гоголівського напрямку. Нові факти з історії створення "Повістей Бєлкіна" збагачують уявлення про міжнародні літературні зв'язки 1820-х - 1830-х років.


Дод.точки доступу:
Пушкін, Олександр Сергійович (російський поет, драматург та прозаїк ; 1799-1837); Сомов, Орест Михайлович (російський письменник, літературний критик і журналіст ; 1793-1833)




    Дрогомирецька, Марта.
    "Пишу до нього листа. Він цікава людина..." [Текст] : творчі взаємини Михайла Коцюбинського з Агатангелом Кримським / Марта Дрогомирецька // Дзвін. - 2014. - № 10. - С. 132-134
Рубрики: Письменники--Україна, 19-20 ст.
   Літературні зв'язки

Анотація: Автор розповідає про творчі взаємини двох українських письменників - Агатангела Кримського та Михайла Коцюбинського. Показано збіги і відмінності у творчості письменників.


Дод.точки доступу:
Коцюбинський, Михайло Михайлович (український письменник, громадський діяч, голова Просвіти в Чернігові, один з організаторів Братства Тарасівців. Народився у Вінниці ; 1864-1913 ) \про нього\; Кримський, Агатангел Юхимович (Український історик, письменник і перекладач кримськотатарського походження, один з організаторів Академії Наук України (1918). ; 1871-1942 рр.) \про нього\