061
Л 890


    Горбань, Анфіса.
    Відношення "письменник - персонаж" у сучасному літературознавчому вжитку: повернення блудного автора [] : научное издание / А. Горбань // Вісник Львівського університету. Серія філологічна. - 2004. - Вип. 33: Теорія літератури та порівняльне літературознавство, Ч. 1. - С. . - Бібліогр.: 14 назв.
УДК
Рубрики: Літературознавство--Проблема автора

Є примірники у відділах: всього 1 : 1 (1)
Вільні: 1 (1)




    Федорук, Олесь.
    З приводу однієї дискусійної атрибуції [Текст] / О. Федорук // Слово і час. - 2009. - № 3. - С. 109.
Рубрики: Літературознавство--Проблема автора
Анотація: В сттаі йдеться про проблему авторства щодо "Ответ Бояну" - Стабельському на "Письмо до Кулиша".


Дод.точки доступу:
Куліш, П. \о нем\; Білозерський, В. \о нем\




    Костенко, Ганна.
    Проблема автора в романі Володимира Набокова "Пнін" [Текст] / Ганна Костенко // Слово і час. - 2009. - № 9. - С. 60-65. - Бібліогр.: с. 65.
Рубрики: Російська література--Проза, 19 ст.
   Літературознавство--Проблема автора

Кл.слова (ненормовані):
Автор -- Образ автора -- Оповідач -- Герой -- Розповідь
Анотація: Розмежуючи поняття автора й оповідача завжди викликали труднощі при аналізі художнього твору. Найскладнішим було питання: що відрізняє оповідача від його героя і автора від оповідача? Сама автор-творець є головним смислоформувальним чинником у творчості В. Набокова; автор, що піднявся до рівня деміурга, але залишив межі художнього простору. Досі відкритим залишається питання, якою мірою автор перетинається з оповідачем і наскільки Набоков сам ототожнює себе з образом автора, що визначає актуальність цього дослідження. Автор і оповідач різні й суттю, і за змістом, зазначає Нобоков, зводячи свою роль у романі до книжки, що лежить у будинку російського емігранта. Ці ідеї безпосередньо співвідносяться з тезом М. Бахтіна про роль автора-творця, який перебуває за межами хронотипів світу, зображуваного ним.


Дод.точки доступу:
Набоков, Володимир \о нем\