Ткачук, Микола.
    Наратив повісті-аполога "Месть верховинця" Миколи Устияновича [Текст] / Микола Ткачук // Слово і час. - 2012. - № 2. - С. 53-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19 ст.
   Українська література--Проза--Повісті

   Літературознавство--Проза--Жанри

Кл.слова (ненормовані):
романтизм -- наратив -- наратор-усезнавець -- сказання -- фокалізація -- ідея
Анотація: У статті досліджено наративну стратегію романтичної повісті "Месть верховинця" М. Устияновича, функцію уснооповідної викладової форми, простежено роль персонажної, гетеродієгетичної розповідної ситуації в організації тексту. Запропоновано новий погляд на жанрову своєрідність твору як повісті-аполога, в якій наскрізною є ідея перемоги добра над злом.


Дод.точки доступу:
Устиянович, Микола Леонтійович (український письменник, громадський діяч ; 1811-1885) \про твір\




    Ковальчук, О. Г.
    Жанровий рух "публіцистичної" прози [Текст] / О. Г. Ковальчук // Українська мова і література в школі. - 1989. - № 8. - С. 23-28. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Літературознавство--Проза--Жанри





    Шувалова, Марія.
    Жанр оповідки в англомовних працях західних теоретиків літератури ХХ - початку ХІХ ст. [Текст] / Марія Шувалова // Слово і час. - 2021. - № 5. - С. 101-117. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Проза--Жанри
Кл.слова (ненормовані):
малі прозові форми -- проблематика -- компаративний аналіз -- дискурсивний аналіз
Анотація: У статті розглянуто англомовні праці провідних західних теоретиків літератури ХХ і ХХІ ст. про жанр оповідки, який активно функціонує на літературній арені від XIX ст. і до сьогодні. Проведено діахронічний аналіз основних етапів осмислення жанру, охарактеризовано ключові питання сучасних дискусій, що стосуються рис оповідки, її обсягу, відмінностей від інших прозових жанрів.