Яцков, В.
    Наука. Як узгодити можливості з потребами [Текст] / В. Яцков // Віче. - 2005. - № 1. - С. 56-62 : портр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наука в Україні





    Петровский, В.
    О камнях волшебных и не только... [Текст] / В.Петровский // Віче. - 2000. - N 7. - С. 104-111
Рубрики: Наука в Україні
   Науково-технічний прогрес в Україні






    Тацій, В. Я.
    Про основні підсумки діяльності Академії правових наук України у 2006 році та її завдання на перспективу [Текст] / В.Я. Тацій // Вісник Академії правових наук України. - 2007. - № 1. - С. 2-12
Рубрики: Академії наук України--Правознавчі
   Наука в Україні



Дод.точки доступу:
Академія правових наук України \про них\




   
    Перший Всеукраїнський фестиваль науки [Текст] // Вісник Національної академії наук України. - 2007. - № 6. - С. 46-47.
Рубрики: Фестиваль науки--Відкриття--Україна
   Наука в Україні

Кл.слова (ненормовані):
Наука -- Суспільство -- Вчені
Анотація: Травень 2007 р. ознаменувався подією - за ініціативою Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України відбувся перший Всеукраїнський фестиваль науки. Зазначено основні події, які відбулися в рамках фестивалю.





    Габович, О.
    Науковій обмін і міжнародний авторитет української науки [Текст] / О. Габович, В. Кузнєцов // Економіст. - 2007. - № 5. - 72-76.
Рубрики: Наука в Україні
Анотація: Аналіз присвячено розгляду публікацій праць науковців у авторитетних міжнародних наукових виданнях


Дод.точки доступу:
Кузнєцов , В.
Є примірники у відділах:
(.2007р. - Б.ц.)Всі прим-ки видані
зайняті




    Стріха, Максим.
    Майбутнє України як майбутнє її науки [Текст] / М. Стріха // Освіта і управління. - 2008. - № 2-3. - С. 6-10.
Рубрики: Наука в Україні
   Наука в Україні--Проблеми--Майбутнє

Анотація: Проаналізовано сучасний стан української науки, її економічну ефективність, забезпечення доступу до паперових та електронних наукових видань, різноманітних баз дангих.





    Патон, Б. Є.
    Борис Євгенович Патон: за підсумками року [Текст] : інтерв'ю президента НАН України акад. НАН України Б. Є. Патона журналу "Вісник Національної академії наук України" / розмову вела Юлія Мазурок // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 1. - С. 3-8 : фот.
Рубрики: Академії наук України
   Наука в Україні

Анотація: У своєму інтерв'ю академік Б. Є. Патон робить оцінку роботи Академії за минулий рік, зупиняється на найважливіших дослідженнях та розробках, говорить про проблеми АН та пригадує найбільш цікаві події у вітчизняній науці і, зокрема, в житті Академії.


Дод.точки доступу:
Патон, Б. Є. \про нього\




    Шендеровський, В. А.
    Вчені України - лауреати міжнародних премій і нагород [Текст] : рецензія / В. А. Шендеровський // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 1. - С. 97-98
Рец. на кн. : Абліцов В. Г. Наука України у світовому інформаційному просторі. Вип. 4 / В. Г. Абліцов. - К. : Академперіодика, 2011. - 192 с.

Рубрики: Наука в Україні
   Вчені України






    Малієнко, Олександр.
    Українська наука: упосліджена дитина сорока няньок [Текст] / Олександр Малієнко // Віче. - 2014. - № 17. - С. 52-54
Рубрики: Наука в Україні
Анотація: Про обговорення проблем щодо змін у науковому законодавстві, нових пріоритетів і майбутнього української науки на парламентських слуханнях про стан та законодавче забезпечення розвитку науки та науково-технічної сфери держави.





    Кириленко, В'ячеслав Анатолійович.
    "Люди мають якомога більше знати про вашу роботу" [Текст] / В'ячеслав Анатолійович Кириленко // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 9. - С. 34-35 : фот.
Рубрики: Національна академія наук України--Загальні збори--Сесія, 23 серпня 2016 р.
   Наука в Україні

Анотація: Кириленко В'ячеслав Анатолійович - Віце-прем'єр міністр України у своїй доповіді розповідає, що політики, урядовці, депутати, чиновники і просто звичайні люди мають якомога більше знати про роботу Академії та про її конкретні результати, і Вячеслав Анатолійович закликає науковців активніше пропагувати свої здобутки.





    Жулинський, Микола Григорович.
    Роль учених у державотворчих процесах в Україні [Текст] / Микола Григорович Жулинський // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 9. - С. 46-48 : фот.
Рубрики: Національна академія наук України--Загальні збори--Сесія, 23 серпня 2016 р.
   Наука в Україні

   Політика--Градянські об'єднання

Анотація: Жулинський Микола Григорович -академік НАН України, директор Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України у своєму виступі доцільно особливо наголосив на тому, що вчені Національної академії наук України відіграли важливу роль у суспільно-політичному житті і в державотворчих процесах кінця 80-х - початку 90-х років ХХ ст. Вважає, що необхідно здійснити спеціальне дослідження участі Академії в процесах перебудови, у неформальних громадських об’єднаннях, які активно створювалися в той час. Так, в Україні тоді з’явилися молодіжне громадське об’єднання «Громада», постав українознавчий клуб «Спадщина», Народна спілка сприяння перебудові, Товариство української мови, Меморіал», «Зелений світ» та багато інших організацій. Значущу роль у цих процесах відіграли вчені Академії, і прикро, що тепер у незалежній Україні спостерігається така не надто прихильна увага нинішньої влади до науки загалом і до Національної академії наук зокрема. Вченим приємно, що три Президенти України - Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко - присутні сьогодні на цій ювілейній сесії загальних зборів, присвяченій 25-річчю незалежності України. Це свідчить про особливу повагу з їхнього боку до вчених.