Гросевич, Тарас.
    Мандри Гуменюка [Текст] / Тарас Гросевич // Слово і час. - 2009. - № 6. - С. 107-108. - Бібліогр.: с.
Рубрики: Українська література, 21 ст.
Анотація: Стаття розповідає про творчий доробок сучасного українського письменника Бориса Гуменюка.


Дод.точки доступу:
Гуменюк, Борис \о произв.\




    Свеницька, Еліна.
    А я обираб волю! [Текст] : [вірші] / Еліна Свеницька // Літературна Україна. - 2010. - 14 січ. (№ 1). - С. 4. - Зміст: "Порівнялась зі щукою ніч..." ; "А вдосвіта птахи налетіли..." ; "Темна глуха епоха..." ; "Їжте тіло моє, пийте кров..." ; "Рушника на стегна накручу..." ; "Ось ліхтар похилився - й стоїть..." ; "Байдуже - обличчя здерті..." ; "На тихий поклик вийду я з печери..." ; "Тільки ніч, наче миша, самотня давно..." ; "Плаче півень серед міста..." ; "І білі роси Потомаку..." ; "Лиши мене мої химери, ніч..." ; "Зі смутку, ніжності та бруду..."
Рубрики: Українська література, 21 ст.





    Чепурко, Богдан.
    На цій малій зорі... [Текст] : [вірші] / Богдан Чепурко // Літературна Україна. - 2010. - 14 січ. (№ 1). - С. 5. - Зміст: "Неперебутнє" ; "Похідна молитва" ; Стрітення" ; "На цій малій зорі з-під серця витікає..." ; "На синьому сіні - тумани осінні..." ; "Тусань" ; "Цього року грушка змокла..."
Рубрики: Українська література, 21 ст.





    Данилевська, Надія.
    У вишиванці мрій [Текст] : [вірші] / Надія Данилевська // Літературна Україна. - 2010. - 14 січ. (№ 1). - С. 5. - Зміст: "Шаленіє квітом конюшина..." ; "Горіх, мов сонце золотий, упав..." ; "Душа моя дитинно гола..." ; "Шапкуєш молодому кобзареві..." ; "Я упокорю серце..." ; "Хто з нас більший опришко..." ; "В країні мрій..."
Рубрики: Українська література, 21 ст.





    Харчук, Роксана.
    Приватний канон Валентини Саєнко [Текст] : рецензия / Роксана Харчук // Слово і час. - 2015. - № 11. - С. 118-120
Рец. на кн. : Саєнко В. Сучасна українська література: компендіум / В. Саєнко. - Одеса : Астропринт, 2014. - 352 с.

Рубрики: Українська література, 21 ст.
Анотація: Вибрані лекції Валентини Саєнко присвячені окремим письменникам з акцентом на одному або кількох їхніх творах. Переважно йдеться про прозу.





    Яструбецька, Галина.
    Міф Сізіфа, або епістемологічна відвертість (романи "Книга забуття" й "Та сама курява дороги" В. Слапчука) [Текст] / Галина Яструбецька // Слово і час. - 2016. - № 5 . - С. 61-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література, 21 ст.
   Українська література--Літературна критика, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
естетична стратегія -- модифікація експресіонізму -- композиція -- абсурд -- антологізація -- трансформація -- філіація
Анотація: У статті пропонується погляд на романи "Книга забуття" і "Та сама курява дороги" В. Слапчука крізь призму ідеї "абсурдної людини" А. Камю. Відчуття у парадигмі фундаментального абсурду характеризує експресіоністський масштаб відчаю, який став критеріальним чинником поетики "Книги забуття", змінивши емоційно-почуттєву і ритмо-композиційну криву в напрямку відстороненої рефлексії у "Тій самій куряві дороги". Акцент зроблено на "Книзі забуття" як на первинному художньому об’єкті, що репрезентує нову естетичну стратегію, "живий метод" автора.


Дод.точки доступу:
Слапчук, Василь \про твір\




    Голобородько, Ярослав.
    Нобелівські лауреати & романні ейдоси Світлани Пиркало [Текст] / Ярослав Голобородько // Слово і час. - 2016. - № 5 . - С. 69-76
Рубрики: Українська література, 21 ст.
   Літературна критика--Українська література, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
роман-прогулянка -- я-наратор -- стьоб -- метрополіальний роман -- композиція
Анотація: У статті представлено погляд автора на романи "Зелена Маргарита" і "Не думай про червоне" Світлани Пиркало в контексті сучасного літературного процесу. "Зелена Маргарита" позиціонується як сучасний жанровий концепт "роман-прогулянка-в-я-свідомість", в якому наратором прагматично екстантичною Маргаритою фіксується три тижні власного буденного-небуденного існування. Жанровий концепт роману "Не думай про червоне" автор статті визначає як метрополіальний роман, в якому, як і колоніальному романі, провідний мотив - подорож.


Дод.точки доступу:
Пиркало, Світлана \про твір\




    Дроздовський, Дмитро.
    Хвилями пам’яті [Текст] : [рецензія] / Дмитро Дроздовський // Слово і час. - 2016. - № 9. - С. 120-124
Рец. на кн. : Гусейнов Григорій. Повернення в Портленд : роман у щоденниках і листах / Григорій Гусейнов. - Київ: Ярославів Вал, 2011. - 368 с.

Рубрики: Українська література, 21 ст.
Анотація: У рецензії міститься ґрунтовний аналіз роману Г. Гусейнова. Рецензент відзначає, що цей твір є романом ХХІ століття про новітніх Степанів Радченків століття ХХ, чергових "завойовників і жертв" радянської столиці. На думку Д. Дроздовського, "Повернення в Портленд" відтворює соціокультурну картину минулої епохи та має відповідний стиль.


Дод.точки доступу:
Гусейнов, Григорій \про твір\




    Белімова, Тетяна.
    Динаміка розвитку сучасної української літератури [Текст] : [рецензія] / Тетяна Белімова // Слово і час. - 2016. - № 10. - С. 118-119
Рец. на кн. : Поліщук Я. Реактивність літератури / Я. Поліщук. - Київ: Академвидав, 2016. - 192 с.

Рубрики: Українська література, 21 ст.
Анотація: Рецензент у статті відзначає актуальність дослідження Я. Поліщука, хоча і зауважує, що праця не претендує на всеохопність і повну об’єктивність. Запропоновані студії, на думку рецензента, мають міждисциплінарний характер та зацікавлять як фахівців-філологів, так і шанувальників сучасної української літератури.





    Лущій, Світлана.
    Про сучасні "літописи самовидців" [Текст] : рецензия / Світлана Лущій // Слово і час. - 2019. - № 5. - С. 120-122
Рец. на кн. : Герасименко Н. Словами очевидців: література від Євромайдану до війни / Н. Герасименко. - Тернопіль: Джура, 2019. - 128 с.

Рубрики: Українська література, 21 ст.
Анотація: Монографія Н. Герасименко, яка щойно побачила світ - це книжка потрібна нам усім. Вона не лише для вузького філологічного кола - науковців, магістрантів, студентів, учителів-словесників, а й для широкого читацького загалу. Сама авторка у висновках зауважила, що аналізовані художні тексти прислужаться вчителям та викладачам.


Дод.точки доступу:
Герасименко, Ніна \про твір\




    Левицький, В'ячеслав.
    Йогансен і дисертація про метеликів [Текст] : рецензия / В'ячеслав Левицький // Слово і час. - 2019. - № 6. - С. 108-110
Рец. на кн. : Астапенко І. Шампанське – пиво – шампанське / [передмова Петра Мідянки] / І. Астапенко. - Київ: Смолоскип, 2018. - 144 с. - (Серія "Лауреати "Смолоскипа")

Рубрики: Українська література, 21 ст.
Анотація: Третя книжка автора засвідчує: це впізнаваний, але й надалі динамічний світ, де важать промовисті художні образи, а також натхнення природно взаємодіє з ерудицією письменника. Поет помітно примножує винахідливість у вирізненні деталей і ще більш майстерно розбудовує свою мову.





    Пастух, Тарас.
    Містичне поле письма Ігоря Скрипника [Текст] : рецензия / Тарас Пастух // Слово і час. - 2019. - № 6. - С. 110-117. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Скрипник І. Поза сценою українських революцій / І. Скрипник. - Львів: Астролябія, 2018. - 160 с.

Рубрики: Українська література, 21 ст.
Анотація: Твір "Поза сценою..." - багатоплановий текст, адже автор широко дивиться на світ і володіє внутрішнім баченням речей та подій. Він уміє передати мить життя в її густині та таємниці існування й робить це талановито.